Wpis z mikrobloga

@bussior Chociaż kiedyś był taki przepis, jak się kupowało ten bilet 30 minutowy ale nie zmieniało się środka transportu to ze względu, że cena jest taka sama jak za bilet na trasę, była możliwość wykorzystania tego 30 minutowego jako biletu jednorazowego. Nie wiem czy teraz tak jest, kiedyś (kurła) tak było.
@Prusti: to nie jest przycebulenie jak się kupuje bilet czasowy, tylko właśnie po to one zostały stworzone. Patrzysz w rozkład jazdy i widzisz, że żeby dojechać z punktu A do punktu B musisz wsiąść w autobus linii A i po 2 przystankach wsiąść w tramwaj linii 1. Widzisz w rozkładzie, że autobus rusza o 8.00 i dwa przystanki dalej jest o 8:10. O 8:15 startuje tramwaj i o 8:25 jest w
@bussior:
Obsrany menel pojedzie na gapę i zasmrodzi cały autobus czy tramwaj - kanarzy będą udawali że go nie widzą

Seba jedzie bez biletu i na pytanie biletera mówi, żeby palił wroty - kanarzy posłusznie palą wroty

Uczciwy chłopak kupuje bilet - kanarzy wlepiają mu mandat bo przekroczył o dwie minuty czas biletu mimo że z winy przewoźnika podróż trwała dwukrotnie dłużej niż było w umowie

To jest tak abstrakcyjne, zwłaszcza
@PurpleHaze: ale miales do wyboru bilet normalny na caly kurs, czy ktos Cie przymusil sila do kupna czasowego? Jezeli zatankuje 10l paliwa do samochodu, bo przewiduje, ze tyle mi starczy na podroz, a stane w korku i mi zabraknie to do kogo powinienem miec pretensje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ale miales do wyboru bilet normalny na caly kurs, czy ktos Cie przymusil sila do kupna czasowego?


@Prusti: ty tak na serio? Skoro przewoznik umozliwa zakup biletu czasowego, to czemu mam z tego nie korzystac? Skoro przewoznik pisze ze kurs bedzie trwal 15minut, a ja pozniej przesiadam sie na drugi pojazd i jade kolejne 5 minut, to czemu mam nie kupic biletu 30min, ktory powinien mi wystarczyc i to z nawiazka?
@PurpleHaze: teraz to ja zapytam: ty tak na serio? Dostales mandat, co jasno dowodzi, ze nie masz racji. Gdzie masz umowe, ze mpk zobowiazuje sie, ze dojedziesz gdzies w scisle okreslonym czasie? Podane czasy sa, jak sam napisales, orientacyjne i nie zobowiazuja przewoznika do niczego. Zasady jazdy na biletach czasowych zapewne kazdy zbiorkom ustala sobie sam i takie informacje rowniez zapewne udostepnia. Masz okropny bol dupy, bo majac do wyboru normalny
@Prusti: no do siebie bo to Twoje auto i Twoja decyzja. Ja nie decydowałem ile autobus jedzie z punktu a do b, to w ogóle nie jest moją kwestia, zawarłem umowę z MPK, ono jej nie dotrzymało xD umawiasz się ze swoim autem ile przejedzie?
czekanie na policję nic by nie dało, to nie mandat, a policja nie jest od kontroli biletów


@Andczej: wiem o tym. Kanar tylko straszył policją, a gówno by zrobił, a nie zadzwonił. Jeżeli się nie zgadzam z mandatem to mam prawo go nie przyjąć.