Wpis z mikrobloga

Wrocławskie MPK to żart kupiłem bilet 30 min na trasę która miała trwać 15. Po 32 min jazdy dostałem mandat a nie byłem nawet w połowie trasy xDDD od teraz skycash będzie grany aż nie odbije ¯\_(ツ)_/¯ #zalesie #wroclaw
  • 134
  • Odpowiedz
@bussior: nie no, ale na normalnym bilecie (w Poznaniu) masz np. bilet 30 minutowy (maks do 10 przystanków), czyli jak jest jakiś korek, to możesz jechać i 45minut te 10 przystanków i nie masz mandatu.
  • Odpowiedz
@Kolanka: tak, to też mam takie doświadczenia, że nie wiedzą jak się z tym obejść i tylko zerkali na godzinę. A co do tego numeru... to wychodzi na to, że można wpisać JAKIKOLWIEK bo nie są w stanie sprawdzić czy się nie przesiadłeś z tamtego w międzyczasie więc wciąż pozostaje pole do manipulacji :D
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: moze nie mam racji, bo nie jezdze zbiorkomem, ale nie pomyslales, ze po uplywie tych 30min nalezaloby wykupic kolejny bilet niezaleznie od tego, czy nadal jedziesz tym samym tramwajem/autobusem czy innym? Czasowy to czasowy, tak jak mozesz na nim przycebulic jezdzac roznymi liniami jesli miescisz sie w czasie, tak samo mozesz miec pecha i skonczy Ci sie w polowie trasy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Prusti: alez pomyslalem i tak powinno byc, tylko pamietaj o dwoch sprawach. Jesli zbiorkom obiecuje ci ze dojedziesz gdzies w 12 minut, po czym okazuje sie ze i 30 za malo, to czemu masz za to wnosic oplate? Czy to twoja wina ze stan toboru i infrastruktury jest taki, ze tramwaj nie osiaga swoich zakladanych predkosci?
Dorzuc do tego sytuacje, w ktorej mamy do czynienia z nagminnym we Wroclawiu korkiem tramwajowym, zabraklo zasilania, 4 tramwaje jada w kupie, cykl na skrzyzowaniu puszcza tylko jeden i tak stoisz 10min. Czy to twoja wina - nie. Mpk oiecywalo dowiezc cie w okreslonym czasie - tak. Dowiozlo - nie. To czemu ty masz za to placic?

Do tego dochodzi jeszcze jedna kwestia, we Wroclawiu w pojazdach automaty biletego dzialaja tylko i wylacznie na platnosci karta/zblizeniowe. Co jesli skonczy ci sie bilet, a masz przy sobie tylko gotowke? Kupiles w automacie, lub w kiosku bilet na 15 min, miales jechac 10, jedziesz juz 16. I co teraz?

Rozumiem presje miasta i aktywistow na zbiorkom, ze wzgledu na ilosc aut, zanieczyszczenie, ograniczona przypustowosc drog itd. Wiem ze zbiorkom powinien stanowic podstawowy sposob poruszania sie po miescie, zeby wszystkim zylo sie lepiej. Ale nie rozumiem, czemu za wszystkie bledy zbiorkomu, wpadki, awarie i (przedewszystkim) niepunktualnosc, to pasazer ma brac na swoje
  • Odpowiedz
@olelek: jest sie co klocic, trzeba pluc na kanara i utrudniac mu zycie jak tylko sie da, inaczej nigdy sie nie zmieni systemu. Zawsze, gdy widzisz kanara rob mu problem, a najlepiej jeszcze jebnij w ryj. Gdyby kazdy tak na nich reagowal to by sie skonczyla ta patologia.
  • Odpowiedz
@bussior nie wiem, czy ktoś pisał to wyżej, ale wrocławska opisywała ostatnio taką sprawę. Gościu nie zapłacił, więc sprawa trafiła do sądu, i mpk wygrało, aczkolwiek nie wiem, czy prawomocnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bussior: nie wiem, jak jest we Wrocławiu, ale w Warszawie czas rozkładowy nie ma znaczenia w przypadku biletów czasowych. Jest opóźnienie, przekroczysz czas =mandat.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: to jest kpina jak są napisane regulaminy przewoźników. "MPK nie odpowiada za opóźnienia wynikłe z natężenia ruchu". No #!$%@?, MPK nie odpowiada za to, że się spóźnisz godzinę, ale Ty już masz za to odpowiadać i płacić więcej za gorszą usługę.
  • Odpowiedz