Wpis z mikrobloga

Piasecki- no to co Unia narzucała Brytyjczykom, że odeszli?
Dera -... no narzucała...no ja panu tu nie będę mówił co narzucała...no ale przecież narzucała...no bo przecież odeszli"...
No i 100% PiSu w PiSie...
#bekazpisu #bekazprawakow #bekazpodludzi #neuropa #pllityka #anglia
https://mobile.twitter.com/ryszcuk/status/1223909131226157056 #polityka
robert5502 - Piasecki- no to co Unia narzucała Brytyjczykom, że odeszli?
Dera -... n...

źródło: comment_J0voOddmTaJb1KhW1Xmw05KNvffTVt5k.jpg

Pobierz
  • 25
@robert5502 nie jestem wyborca PiSu, no ale co roku jestem w UK przez X dni i poznalem sporo angoli i wiele opinii o brexit. Tam ludzi wnerwiało multum rzeczy, od imigracji, po nowe prawa dotyczące zabudowy, wytyczania dróg itp.
No i w takiej debacie pytają o wymienienie na szybko wszystkiego i co miał na szybko wszystko wymienić?
Tam ludzi wnerwiało multum rzeczy, od imigracji, po nowe prawa dotyczące zabudowy, wytyczania dróg itp.


@Loob77: Bardzo precyzyjne wskazania, nie ma co - w Polsce też zdarzają się tłumaczenia ze strony rządu pt. "Zła UE nam każe" ale jak tak się chwilę pogrzebie to okazuje się że to nieprawda/można by to było rozwiązać w inny o wiele mniej uciążliwy sposób. Zresztą - do wywiadu powinien się przygotować, mógł założyć że takie
@Luks_x ale nie o tym jest wątek. No ale pomyśl na przykład jakie zmiany w prawie (np imigracyjnym) mógłby być zdenerwowany przeciętny angol, a które mógłby zignorować przeciętny miras u nas?
@Loob77: No kurcze, ja wiem o czym jest mowa. Mógł odpowiedzieć "proszę się pytać brytoli". On wie co narzuca innym krajom, a jeśli wie też co wkurza Brytyjczyków to mógł wymienić coś z naszego podwórka, bo pewnie będzie to tym samym.
@Luks_x no mógł :D heh ale nic nie wystękał :D
Ale wiesz jak to jest. Wiadomo, że wielu wielu wyspiarzy zagłosowało za Brexitem, bo na przykład wkurzała ich migracja. No ale z drugiej strony oni się do tego głośno nie przyznają, bo boją się oskarżeń o rasizm itd. nie możesz też o tym wspomnieć w TV (nawet naszej).
Poznałem też na przykład gościa będącego wielkim fanem motoryzacji i on głosował za głównie
@Luks_x też to pytanie zadałem, bo sam się trochę interesuję. Generalnie chodzi o to zwykle - regulacje/normy. Powiedział mi, że jeśli chodzi o motoryzację to obecnie głównie zadowolony jest z tego że bardzo dużo ich inżynierów grzebie w F1. A co do ichnich marek samochodowych to przetrzebione są i zostało tylko kilku malutkich producentów (specyficzne auta sportowe), ale im też już słabo idzie.
Przecież każdy kraj członkowski jest zobowiązany wprowadzać u siebie te regulacje, no to jak tylko u nich? Przecież producenci samochodów nie sprzedają tylko u siebie w kraju.
Generalnie coś w tym jest. Brytyjska motoryzacja koedyś kultowa, obecnie prawie nie istnieje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
rzeczy, od imigracji, po nowe prawa dotyczące zabudowy, wytyczania dróg


@Loob77: wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt że:
- to była decyzja rządu brytyjskiego kiedy i na jakich zasadach otwierają rynek pracy dla imigrantów. Świadczenia socjalne także leżały w gestii rządu, więc to czy są w Unii czy nie są nic się w tej materii nie zmieni, a już napewno nie wzrosną zarobki pracowników niewykwalifikowanych

- ogromna ilość regulacji typu żarówki,