Wpis z mikrobloga

Anon: Chciałem zrobić wesele bez disco polo/ślubu kościelnego
Wykopki: Super, to Wasz dzień, zróbcie go po swojemu!

Anon: Chciałbym zrobić wesele bez alkoholu/mięsa
Wykopki: Głupi pomysł, nikt nie przyjdzie, a jak już to nikt się nie będzie bawił!

Ludzie robią wesela bez alkoholu z różnych powodów. Na przykład ktoś bliski jest alkoholikiem na odwyku i nie chcą go wystawiać na próby. Albo rodzice któregoś z państwa młodych są alkoholikami i mieli przez to ciężkie dzieciństwo. Albo po prostu alkohol im się źle kojarzy i najważniejszy dla nich dzień chcieliby spędzić bez niego.

Jakbym została na takie wesele zaproszona to bym poszła nawet z czystej ciekawości, bo lubię takie nietypowe pomysły. Słyszałam, że ludzie mają różne pomysły jak rozruszać gości bez alko.
#wesele #alkohol #alkoholizm
  • 92
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@13czarnychkotow: trzeba być niezłym zwierzęciem, żeby nie uszanować woli gospodarzy i #!$%@?ć wódkę pod stołem. wolałbym nie przyjść wcale niż #!$%@? taka wioskę. A jako gospodarz miałbym w dupie gości, którzy odmawiają, bo nie potrafią wytrzymać jednej imprezy bez walenia wódy.
@Vasek: @Murasame:
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow a dla mnie to be, sensu, na trzeźwo nie jestem w stanie wkręcić się w weselny klimat. Wypije parę kieliszków to i taniec lepiej idzie, przyśpiewki lepiej się śpiewa a i zabawy takie mniej żenujące się robią.
W konwencji bez alko mogę przyjść na 2-3h obiad i do domu, bo po co mam zamulać do rana.
Jestem też zdania, że ślub jest dla młodych a wesele dla gości, po to tych
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: współczuję doświadczania wesel przez które myślisz, że alkohol na weselu = chlanie na umór.
Ja tam nie mam nic przeciwko, moi znajomi piją z umiarem. Bez alko też umiemy się bawić ale nie da się ukryć, że to nie jest to samo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Robienie wesela bez alko to trochę jak wysyłanie sygnału ze dziś to ja jestem książę i ksiezniczka i skaczcie jak Wam zagramy. A dla mnie wesele to taka impreza gdzie chcesz się cieszyć tym wyjątkowym dniem razem z bliskimi z poszanowaniem każdego gościa. A chyba każdej w rodzinie rodzinie znajda się bardzo kulturalni ludzie którzy napewno zrozumieją decyzje młodych ale obrady którzy zwyczajnie nie pobawią się bez alko. Przyjdą ale będą siedzieć
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: Co Ty nie wiesz, że nie można atakować polskiego sacrum xD? Dla połowy polaków to jedyna rzecz dla której chodzą do roboty xD. W polsce codziennie sprzedaje się milion małp.
  • Odpowiedz
Słyszałam, że ludzie mają różne pomysły jak rozruszać gości bez alko.


@13czarnychkotow: Ja to bym blantem moich miłych gości częstował na wejściu a na wystawce słodyczy podał muffinki z marichuaną, rozruszanie i świetne nastroje gwarantowane.
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow Jak ostatnio byłem na weselu to praktycznie nic nie piłem bo byłem kierowcą i brak alko w niczym mi nie przeszkadzał. Wybawiłem się jak nigdy i chcę jak najszybszej powtórki, nawet bez alko (ʘʘ) Wszystko zależy od danej osoby, nie każdy potrzebuje alkoholu żeby się dobrze bawić. Natomiast wesele kompletnie bez alkoholu brzmi dla mnie jakoś... dziwnie. Przede wszystkim, nie wyeliminuje to w żaden sposób picia. Kto
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: Ludzie piszący w tym wątku mnie przerażają. Wyprawiając imprezę za własne pieniądze, celebrując własny dzień musisz mieć na uwadze, że ktoś chce się schlać. Niech piszący teksty w stylu „można za garażami” itp. zamienią alkohol na kreskę albo zioło. Ciężko respektować swoich gospodarzy przez te kilka godzin dnia, na prawdę.
  • Odpowiedz
@13czarnychkotow: zacznijmy od tego ze nikt o zdrowym rozumie nie bierze slubu w tych czasach, a co dopiero #!$%@? koscielnego i wyrzucania kasy w bloto xD no oprocz rozowych ktore nic soba nie prezentuja ylko sie chca 'ustatkowac' po dekadzie dawania dupy przypadkowym osobom i chca miec sponsora
  • Odpowiedz
bez alkoholu się nie można bawić.


@tygryske: Można, tak samo jak mając tylko rower możesz przewozić materiały na budowę domu.
Nie mówię, że wóda ma się lać strumieniami, żeby #!$%@? wujek stasiek, którego ledwo znasz czy tam jakiś cioteczny od małżoki mógł wywijać kaczuchy na parkiecie, ale alkohol pomaga w nawiązywaniu kontaktów i o ile dla młodej pary może mieć to drugorzędne znaczenie, tak jeśli zaproszą cię na wesele bez alko
  • Odpowiedz