Wpis z mikrobloga

Przypominam, że żyjemy w kraju w którym dochód wynoszący ~7100 zł miesięcznie uznawany jest za tak ogromne bogactwo, że wszystko co zarobi się ponad tę kwotę opodatkowane jest stawką 32%. Rozumiecie? Zaczynacie zarabiać kwotę, która mniej więcej pozwala na w miarę bezstresowe życie (ale i tak nie pozwala kupić 1 m2 mieszkania), a państwo momentalnie wpada z buciorami i zabiera 1/3 tego co zarobiliście ponad to.

A lewica i tak powie, że to sprawiedliwe.

#polska #gospodarka #podatki #praca #bekazlewactwa #bekazpisu
  • 143
@wjtk123 prawo podatkowe to chyba za komuny było wymyślane i trwa do dziś ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Polecam dokształcić się w zawodzie/zrobić studia i uciekać za granicę, albo złapać pracę w korpo i sprzedać swoje stanowisko do innego kraju
@wjtk123: @InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: Problemem jest to, że kwota dla II progu od lat nie jest waloryzowana. Ktoś sobie tak ustalił w 2008/2009r i udaje, że tak musi być. Podczas gdy średnie/minimalne wynagrodzenia znacznie wzrosły. To jest po prostu złodziejstwo i rząd dobrze o tym wie... W konsekwencji osoby zarabiające powyżej II progu uciekają na B2B powodując mniejsze wpływy do budżetu. Rząd to widzi i wcześniej czy później weźmie się za tzw.
Przypominam, że żyjemy w kraju w którym dochód wynoszący ~7100 zł miesięcznie uznawany jest za tak ogromne bogactwo, że wszystko co zarobi się ponad tę kwotę opodatkowane jest stawką 32%. Rozumiecie? Zaczynacie zarabiać kwotę, która mniej więcej pozwala na w miarę bezstresowe życie (ale i tak nie pozwala kupić 1 m2 mieszkania), a państwo momentalnie wpada z buciorami i zabiera 1/3 tego co zarobiliście ponad to.


@wjtk123: Są kraje w których
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII:

No patrz, to jak dopiero musi ograniczać opodatkowanie 40% powyżej 1000 euro/mc (biorąc pod uwagę ceny w BE, 1000 euro to mniej więcej odpowiednik jakichś 2000-2500 złotych w Polsce). Ale głupi ci Europejczycy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odpowiednik 1300 złota, co się będziesz ograniczał?

Po pierwsze - nikt w Belgii nie zarabia 1000 ojro, minimalna to 1600. P0lak 2000 pln? Nader często.
Po drugie -
- rządzi prawica, wszystko się sypie, rosną podarki i mało zarabiamy

Tok rozumowania @wjtk123:

-To wszystko przez lewaków


@wykopowynoob: XD bait 2/10, bo odpisuję. Zdajesz sobie mam nadzieję sprawę, że pis jest "prawicowy" tylko z nazwy, a i ta pochodzi u nich sprzed wielu lat? Ich działania są lewicowe, chyba że wysoki socjal jest prawicowy xD a rosną podatki, bo muszą jakoś tę dziurę stworzoną przez socjal załatać
@TypowyRobert:
@wjtk123 nie jestem w żadnej mierze specjalistą od podatków ani tym bardziej porównywania systemów podatkowych różnych krajow i proszę mnie #!$%@?ć jesli sie mylę ale mam znajomą, która pochodzi z Danii w tu w Polsce studiuję i wszystkim tym, którzy tutaj krzyczą, że hur dur a w Danii to dopiero golą owieczki chcę tylko powiedzieć, że może i podatki ciągną wyższe ale czas oczekiwania do lekarza specjalisty w Danii zwykle wynosi do
@wjtk123: zasmucę cię jeszcze bardziej, to nie jest netto ani brutto tylko 85k podstawy opodatkowania. Mówili o tym w wiadomościach na temat dopłat do kosztów energii elektrycznej. Powiedzieli że ci co zarabiają powyżej 5300 około już wchodzą w drugi próg i nie otrzymają dopłat. Ja w listopadzie mając około 70k netto przychodu na UOP już byłem w drugim progu. Więc to jest #!$%@? dramat, 5300 a ty już niby bogacz #!$%@?
@wykopowynoob: mam prawicowe poglądy i na nich nie głosowałem. Obwiniać lewicę? W jakim sensie "lewicę"? Masz na myśli konkretną partię, partię o poglądach/charakterze lewicowym, ludzi o lewicowych poglądach? Ja rozumiem przez to lewicowe poglądy - to ta strona chce zwiększenia socjali, zabrania bogatym i dania biednym itp. I pis właśnie to robi, biednym daje (do tego stopnia, że nie opłaca się niektórym nawet pracować), a bogatym zabiera (podatki, podatki, podatki).
Jeśli
Przypominam, że żyjemy w kraju w którym dochód wynoszący ~7100 zł miesięcznie uznawany jest za tak ogromne bogactwo, że wszystko co zarobi się ponad tę kwotę opodatkowane jest stawką 32%. Rozumiecie?


@wjtk123: Rozumiem i się zgadzam. Większa połowa Polaków może pomarzyć o takich zarobkach więc tak - na nasze warunki to jest górna półka.
oceniajmy takie sprawy wedle naszych realiów.


@wjtk123: Na zdjęciu są realia Polski, na przykładzie jednego z popularnych ostatnio wpisów.
(+ brak papieru toaletowego w szpitalu)

Z czego proponujesz jeszcze bardziej państwu zabrać, żeby najbogatsza część społeczeństwa mogła sobie przycebulić na podatkach? To jajko czy kawałek masła nasrany na kromce? A może twoim zdaniem jeszcze mniej lekarzy powinno pracować na SOR-ach? Albo w sądach żeby sprawy trwały nie 5, a 50 lat?
źródło: comment_kAXZ5WQFCu9PBy9ll9xVqIJWsrdSDn6K.jpg
(ale i tak nie pozwala kupić 1 m2 mieszkania)


@wjtk123: ale wiesz, że kupno 1m^2 mieszkania w dobrej lokalizacji w stolicy danego państwa za miesięczną pensję to wszędzie bogactwo? Za Odrą nie lepiej...
Ponadto ja nie rozumiem dlaczego ludzie patrzą nadal na brutto... Patrz ile dostajesz netto i tyle.
@wjtk123 ale to bzdura, to nie tak, że zaczynasz mieć pensje w tej kwocie, to od razu biorą 32%,tylko jak w zbierzesz w sumie w ciągu roku 85 528 brutto, to od nadwyżki potrącają wyższy podatek. Oczywiście jest to niesprawiedliwe, ale zupełnie nie masz pojęcia jak to się liczy.. Z taką pensja wpadniesz najwyżej w grudniu i to od części grudniowej pensji, reszta normalnie 17% podatku