Wpis z mikrobloga

#kanalzero #stanowski
czekajcie, czy ja rozumiem, że wykopki, którzy na początku łyknęli baita (w tym ja), są porównywani do emerytów łapiących się na memy z pisowskim johnny sinsem, bo stanowski nagrał na siebie materiał z dialogiem, który faktycznie miał miejsce i nie był żadnym AI? wytłumaczy mi ktoś tę żelazną logikę triumfatorów?

o dziennikarzach nie mówię, bo to inna kwestia
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wygryw50k: wystarczyło wyłapać nieścisłości z datami które były w nagraniu, zamiast się odpalać. Lewak gromota którego swoja droga nie trawie, połapał się po 10 minutach od wstawienia nagrania do sieci, ze cos tu smierdzi.
  • Odpowiedz
  • 430
@Riolet:

wystarczyło wyłapać nieścisłości z datami które były w nagraniu


wystarczyło kupić bitcoina w 2010, w końcu teraz to takie oczywiste, od dziś sprawdzamy każdą linię dialogową od deski do
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: no to wtedy mozna poczekac na odpowiedz drugiej strony, a nie rozpalac stos po krótkim nagraniu i to jeszcze od typa co przesiedział kilka lat w wiezieniu i ma wątpliwą reputacje
  • Odpowiedz
  • 11
@Riolet: wydaje mi się, że jak masz przypiętą łatkę gościa, który w przeszłości spłycał albo zamiatał pod dywan wiele niewygodnych tematów, to nie możesz się dziwić, że parę minut po dodaniu nagrania niewyglądającego na AI pojawia się mnóstwo ludzi, które piszą "a nie mówiłem"?
  • Odpowiedz
@wygryw50k: o Stanowskim wiele rzeczy mozna powiedziec, ale nie to, że jest głupi, więc mocno sie hamowałem z osądami do czasu jego reakcji. Zbyt teatralne to nagranie mi sie wydawalo, chociaz osobiscie stawialem na AI a nie ustawke. Nie bylo widac zadnych twarzy, myslalem, ze podstawali glos.
  • Odpowiedz
@wygryw50k: Nie wykopki, tylko dziennikarze "antypisowi". Od zwykłego człowieka się nie wymaga, by pamiętał takie daty, czy łączy fakty. Od dziennikarza - owszem
  • Odpowiedz
@wygryw50k jak nie wyglądające na AI? Przecież tam nie widać twarzy i tego jak mówią. I Stanowskiego tylko zakola widać. Przy pomocy syntezatora można bez problemu wszystko dodać do prawdziwej rozmowy.
  • Odpowiedz
  • 11
@notBart: półgłówek stonoga to jest medium, które przyciąga różnych dziwnych ludzi i który raz na jakiś czas, tak jak zepsuty zegar, może wskazać dobrą godzinę, biorąc na siebie cały backlash i konsekwencje jakie wynikają z wrzucania tego typu materiałów

jak nie wyglądające na AI? Przecież tam nie widać twarzy i tego jak mówią. I Stanowskiego tylko zakola widać. Przy pomocy syntezatora można bez problemu wszystko dodać do prawdziwej rozmowy.


najlepsze
  • Odpowiedz
no to wtedy mozna poczekac na odpowiedz drugiej strony, a nie rozpalac stos po krótkim nagraniu i to jeszcze od typa co przesiedział kilka lat w wiezieniu i ma wątpliwą reputacje


@Riolet: no trzeba było, ale nie róbmy z tego takiej oczywistej oczywistości. To nie był deep fake, to było prawdziwe nagranie. A że ludzie preferują informacje potwierdzające ich światopogląd no to wyszło jak wyszło.
  • Odpowiedz
  • 6
@notBart: siedzę w temacie i podtrzymuję swoje zdanie, że z dużą dozą pewności mogłem stwierdzić, że to nie AI, i jak widać miałem rację, natomiast na prowokację dałem się złapać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wygryw50k: bo nie poczekał na weryfikacje albo chociaż komentarz drugiej strony? Przeciez od dawna AI potrafi generować prawdziwe głosy ludzi. Więc jakim problemem było do prawdziwego filmu (gzdie nawe Stano mial zakryte usta prawie przez caly czas trawania nagrania) dokleic wygenerowany przez AI glos? Ale dla ameb wykopowych to nei mialo znaczenia - tzn mialoby znaczenie gdyby to np byl nagrany Tusk czy Płaczkownia, wtedy by z pełną powagą pisali,
  • Odpowiedz
  • 1
@anakhin: jak wyżej, zrobiłem własną weryfikację pod kątem AI i film był dla mnie na tyle autentyczny, bym nie powstrzymał się przed komentarzem, po prostu nie przyszło mi do głowy, że to prowokacja ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
nagrał na siebie materiał z dialogiem, który faktycznie miał miejsce i nie był żadnym AI? wytłumaczy mi ktoś tę żelazną logikę triumfatorów?


@wygryw50k: byl tam taki drobiazg z rozumienia tekstu, ale nikt nie wymaga od ciebie rozumienia tego co slyszysz nawet jesli dwie informacje nastepujace po sobie sie wykluczaja. Po prostu sluchaj i pluj
  • Odpowiedz