Wpis z mikrobloga

To są "dwa wybory": bijesz, albo nie bijesz.


@edek-ecki: raczej w #!$%@? wyborow. tylko bijesz, czasem bijesz, okazjonalnie bijesz, wcale nie bijesz. o czestotliwosci w szkole nie bylo?

Argumenty miałeś wcześniej.


@edek-ecki: super argument, porownanie dziecka do psa xD

Do "xD" się "przyjebuję", bo to taka emotka, którą daje się po tekście śmiesznym, a nie żenującym.


@edek-ecki: a to przepraszam, nie wiedzialam, ze pisze z dyrektorem internetu ktory decyduje
jak mi na ulicy zajedziesz drogę to mogę wyjść i ci dać lanie, żebyś zapamiętała że tak się nie robi?


@diogene: a czy #!$%@? obce dzieci jak Ci cos #!$%@? glupiego? ( ͡º ͜ʖ͡º) od karania sa opiekunowie odpowiedzialni za wychowanie i zachowanie swoich dzieci. Ja opiekuna nie mam bo odpowiadam sama za siebie.

To jest twoja logika. Ale dla ciebie to hurr durr zupełnie nie
@MangoZjem: Ej, możesz z łaski swojej przestać gadać takie chłopsko rozumowe głupoty?

Na nasze szczęście prowadzono wieloletnie badania nad wpływem klapsów na wychowanie dzieci i fun fact; mają one jedynie negatywny wpływ. Klaps nie działa jako metoda wychowawcza, co potwierdzają badania. Kropka. Klaps szkodzi dzieciom, co potwierdzają badania.

Parents who use spanking, practitioners who recommend it, and policymakers who allow it might reconsider doing so given that there is no evidence
@MangoZjem:

Dziecko dobrze wychowane będzie się słuchać jak najbardziej. Jeżeli inne metody nie działają, to wina leży w rodzicu, który na samym początku #!$%@?ł sprawę, np. nie spędzając z dzieckiem wystarczającej ilości czasu, nie podchodząc poważnie do wychowania, olewając swoje obowiązki jako rodzica. Ja w życiu #!$%@? (czy nawet klapsa!) od rodziców nie dostałem, moje siostry też nie, i dzieci moich sióstr też nie. Na moich siostrzeńców i siostrzenice nie trzeba
raczej w #!$%@? wyborow. tylko bijesz, czasem bijesz, okazjonalnie bijesz, wcale nie bijesz. o czestotliwosci w szkole nie bylo?


Ja o zupie, ten o dupie. Przeczytaj jeszcze raz, nie będę się powtarzać.

Argumenty miałeś wcześniej.

@edek-ecki: super argument, porownanie dziecka do psa xD


Skoro nie pasuje, to go obal. A, zapomniałem, nie potrafisz. iksde.

@edek-ecki: a to przepraszam, nie wiedzialam, ze pisze z dyrektorem internetu ktory decyduje kiedy #!$%@? xD
@kubapoz: Urodziłem się w latach 80 wychowałem w latach 90 i uważam że klaps dziecku nie zaszkodzi, niekiedy zwykła rozmowa nic nie da ( sam wiem po sowim doświadczeniu z dzieciństwa ). Jak przeskrobałem, któryś raz z kolejki w domu czekała "#!$%@?" a nie klaps i po, widziałem aby tak nie robić więcej ,bo to się nie opłaca. Jestem wdzięczny matce za to że była surowa,bo wyrosłem na twardego faceta a
@ruszka: ale ja nie mowie, ze bez klapsa nie ma wychowania. bo dzieci sa rozne. rodzice tez sa rozni i popelniaja bledy wychowawcze. sa tylko ludzmi. ciagle sie gada, ze to wina rodzicow i ich bledy. i zgoda. ale co takim co juz popelnili bledy doradzisz? cofnac sie w czasie? czy lepiej, zeby zastopowac problem stosujac choc radykalne i kontrowersyjne to czesto skuteczne srodki? Twoje przyklady sa wyidealizowane, ale chociaz prawdopodobnie