Wpis z mikrobloga

@kubapoz: Beka dawać klapsa za takie coś. :v Nie jestem przeciwnikiem klapsów w ogóle, ale jak sobie serio dzieciak nagrabi, a że raz klocków nie zbierze to wielkie halo, uh... Inna sprawa, jakby się bawił zapalniczką, a ja bym w kółko zabierał, chował, tłumaczył że to nie zabawka, a on by dalej brał i się bawił. No to można się wkurzyć, że nie słucha i że krzywdę se może zrobić. Chyba
@Sky_Dancer:

Jestem wdzięczny matce za to że była surowa,bo wyrosłem na twardego faceta a nie pipke w rurkach, który użala się, że nie ma dziewczyny i taguje przegryw.

To wspaniale, ale może gdyby była inna robiłbyś teraz doktorat na MIT?

the differences in how often mothers use it provided sufficient variance in CP to test the hypothesis that the more CP experienced by a child, the slower the development of
Skoro można lać dzieci to można lać i dorosłych.


@przegrany_przegryw: widziales, zeby ktos bil obce dzieci? i kto mowi o prewencyjnym #!$%@?? #!$%@? odstawcie juz wykop bo dla was to nie ma nic pomiedzy bezstresowym wychowaniem a #!$%@? gowniaka bejsbolem
Zdawać sobie sprawę z tego, że samemu się doprowadziło do danej sytuacji i ją naprawiać, pracować na poprawę z dnia na dzień, i nie oczekiwać natychmiastowych efektów. Nie przenosić agresji i gniewu na dziecko, tylko posypać popiołem głowę i być lepszym z dnia na dzień.


@ruszka: dobrze, to jak dziecko nie slucha i robi burdel w sklepie, wyrywa sie i przeklina bo uslyszalo w przedszkolu to bede mu cierpliwie tlumaczyc, moze
Czyli prezenty pod choinkę też są przekupstwem? xD Kupienie dziecku roweru jest przekupstwem? Słodyczy w sklepie? Wytłumacz mi, jak sytuacja, w której to ty kupujesz coś dziecku nie jest przekupstwem, a jeśli dziecko ma sobie samemu coś kupić, to wtedy jest to przekupstwo?


@ruszka: przekupstwem jest sytuacja jak zachecasz kogos do zrobienia czegos w zamian za korzysci. jak w pracy nie zrobie czegos co nalezy do moich obowiazkow to dostaje kare
dobrze, to jak dziecko nie slucha i robi burdel w sklepie, wyrywa sie i przeklina bo uslyszalo w przedszkolu to bede mu cierpliwie tlumaczyc, moze po roku tlumaczen przestanie drzec jape i demolowac sklep, kij z utrudnianiem zycia innym ludziom, bombelek najwazniejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@MangoZjem: jezeli male dziecko histryzuje w sklepie, bo matka nie chce mu czegos kupic, to znaczy, ze nie radzi sobie ono
I moim zdaniem wazniesze od niesmaku starszej pani w bocznej alejce jest jednak zainteresowanie sie psychika wlasnego dziecka.


@agaja: psychika dziecka to sie moge zainteresowac w domu na spokojnie i zasiegnac porady specjalisty jesli jest taka potrzeba. natomiast w sklepie musze dzialac natychmiast a nie usiasc na srodku alejki i mu tlumaczyc cierpliwie, ze tak nie wolno.

to rodzic dal na wczesniejszym etapie dupy.


@agaja: ooo kocham to wyjasnienie. kazdy
a nie usiasc na srodku alejki i mu tlumaczyc cierpliwie, ze tak nie wolno.


@MangoZjem: a dlaczego nie?
Pytam serio.
Dlaczego nie mozesz pomoc dziecku opanowac emocji wteyd, gdy nim targaja, gdy ono Ciebie potrzebuje?

Decydujac sie na dziecko trzeba byc swiadomym, ze bedzie to najwazniejszy projekt w zyciu.
To jest drugi czlowiek. Jak masz dwulatka, ktory zaczyna dopiero uczyc sie panowania nad emocjami - to tak, posadz dupe na ziemi
Pobierz
źródło: comment_xIvZJXVtWgqMKwxhlXmmVZTlwvtcOXr8.jpg
@MangoZjem: a dlaczego nie?

Pytam serio.

Dlaczego nie mozesz pomoc dziecku opanowac emocji wteyd, gdy nimi targaja?


@agaja: no nie wiem, zeby nie przeszkadzac innym ludziom? bo rozwrzeszczane dziecko i tak Cie nie slucha i ma #!$%@?. bo sie spieszysz bo trzeba obiad ugotowac, odebrac inne dzieci ze szkoly, zabrac na zajecia dodatkowe, bo masz obok siebie dwojke innych rozwrzeszczanych dzieci biegajacych po sklepie. powodow moze byc milion. a teraz
@MangoZjem: pisalam - mozesz dziecko przeniesc na bok. Albo wyniesc ze sklepu. Albo w ogole go tam nie zabierac, jezeli wiesz, ze sa takie akcje. Moje dziecko w jednym ze sklepow zawsze sie awanturuje, ze ono chce prowadzic wozek.
To go tam nie zabieram. Ty bys pewnie strzelila w dupe.
O srodku alejki i powzwalaniu na agresje wobec innych ludzi piszesz wylacznie Ty.
I sklep to nie jest analogia dla lekarza,
@agaja: Katolicy bronią poradnika:

"Klaps to nie przemoc. To sprawdzone metody wychowawcze. A próby blokowania takich publikacji to nic innego, jak zwykła cenzura. Osobiście dostałem całkiem sporo klapsów, a nawet raz po raz paskiem - i bardzo to sobie cenię, bo nauczyło mnie to, jak żyć i postępować. I nie chciałbym dziś - z perspektywy czasu - aby mnie choćby jeden z tych razów ominął.
Nie kocha syna, kto rózgi żałuje,
Albo wyniesc ze sklepu.


@agaja: ooo to jest najlepsze. zostawic koszyk z zakupami i wyjsc ze sklepu. zwlaszcza jak masz produkty wymagajace lodowki w koszyku. bo dalo sie wejsc bombelkowi na glowe.

Albo w ogole go tam nie zabierac, jezeli wiesz, ze sa takie akcje.


@agaja: spoko, zostawie kilkulatka samego w domu. albo przestane robic zakupy. genialne

O srodku alejki i powzwalaniu na agresje wobec innych ludzi piszesz wylacznie Ty.
@Podly_Bzik: skad to cytat?

Ja jestem katoliczka i zdecydowanie uwzam, ze ta ksiazka powinna byc wycofana. Tam masz wypowiedz jednego katolika.
Cytaty z tego, co wyzej wklejasz pochodza ze Starego Testamentu i w formie doslownej sa odzwierciedleniem kultury, w ktorej powstal tekst.
@MangoZjem:

spoko, zostawie kilkulatka samego w domu. albo przestane robic zakupy. genialne

albo rob je w innym terminie. Albo niech to zrobic ojciec dziecka - samo sie nie zrobilo (bo wiesz, do tego trzeba dwojga). Albo popros sasiadke/brata/kuzyna. Serio, sa opcje.
Zaraz napiszesz, ze na pewno jest tez taka matka co wychowuje piatke dzieci samodzielnie 100km od cywilizacji,yhyy.. jasne, jasne. 100% rodzicow tak ma, wiadomo ( ͡º ͜ʖ͡
albo rob je w innym terminie.


@agaja: wtedy bede go mogla zostawic samego?

Albo niech to zrobic ojciec dziecka - samo sie nie zrobilo (bo wiesz, do tego trzeba dwojga). Albo popros sasiadke/brata/kuzyna. Serio, sa opcje.


@agaja: czasem są. a czasem nie ma.

Zaraz napiszesz, ze na pewno jest tez taka matka co wychowuje piatke dzieci samodzielnie 100km od cywilizacji,yhyy.. jasne, jasne.


@agaja: nawet mi to przez mysl nie