Wpis z mikrobloga

Cześć!

Jak co kwartał publikuję swój 'koszyk inflacyjny', czyli porównuję ceny identycznych towarów w tym samym sklepie. Ostatnio jesteśmy zewsząd bombardowani informacjami o inflacji, więc jak to w końcu jest? Według mnie każdy ma swoją własną 'mikroinflację' - jednemu ceny kawioru mogą spaść a drugiemu pasztetowej pójść w górę :-). Więc i ja mam swoją.

Tutaj moja mała analiza: http://pokazywarka.pl/hxwjjw/

Jako bonus dodaję paragon na większe zakupy z zeszłego roku. Jak będzie zainteresowanie, zrobię identyczne zakupy w lutym, tyle, że bez pierdół typu AGD. Oczywiście w porównaniu nie uwzględnie tych cen na paragonie wzorcowym.

#budzetdomowy #polska #finanse
panpele - Cześć! 

Jak co kwartał publikuję swój 'koszyk inflacyjny', czyli porównuję...

źródło: comment_E7e5ul4YHit2yYbRHr2VCOOpAl1GtrMQ.jpg

Pobierz
  • 70
via Wykop Mobilny (Android)
  • 60
@panpele: w cholernie drogim sklepie robisz zakupy.

Jajka ściółkowe wczoraj w Biedronce 20 sztuk za 10,5 zł wielkość M. Grecka oliwa z certyfikatem w Lidlu 20 zł za 750 ml czyli 26 zł za litr, a nie 46. Pomarańcze teraz są wszędzie tanie, po 2-3 zł/kg. Płacenie za nie 5 zł to wyrzucanie kasy w błoto.

P.S. Popraw to "gram". Na boga, aż razi! (,) #grammarnazi
via Android
  • 9
@rafpafpaf
@Krupier
@ksiak

Oliwki i oliwa nie była po promocji, tak to bym ją zaznaczył na niebiesko. Takie są wahania, sam nie do końca wiem dlaczego.

Co do sklepu to ciągle jeden i ten sam. Czy drogi? Zależy. Jest duży, jest blisko, ma wszystko a nie są to delikatesy :-). Wiem, że mógłbym taniej te rzeczy dorwać kupując w kilku sklepach,ale wtedy nie byłoby punktu odniesienia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Jajka ściółkowe wczoraj w Biedronce 20 sztuk za 10,5 zł wielkość M.

@krupier niektórzy nie chcą kupować produktów najtańszych że względu na jakość. Skoro robi zakupy raczej w jednym miejscu to jakiś punkt odniesienia jest. Ale faktem jest, że w tej cenie która podał, można mieć jajka z wolnego wybiegu.

@ksiak:

Jajka ściółkowe to jajka ściółkowe, wszędzie będą takie same.