Wpis z mikrobloga

Szukam i nie mogę znaleźć - jaka jest prędkość na 3 maja w #sosnowiec (choćby tam przy górce Srodulce) bo jadąc tam 50 wariaty z tyłu trąbią, mrugają długimi i odwalają cyrki na buspasie...
Droga wygląda jakby co najmniej możnaby jechać 70 albo 90, ale nie ma ani informacji o wyjeździe z zabudowanego ani potem o wjeździe więc domyślam się że tam jest 50 (choć to dla mnie totalny bezsens).
Szukając informacji znalazłem taki artykuł https://www.eska.pl/slaskie/sosnowiec-rosnie-liczba-zatrzymanych-praw-jazdy-za-nadmierna-predkosc-aa-GTFe-5BAR-psbz.html

#motoryzacja #samochody
  • 7
Chociaż nie wiem czy to oznakowanie jest dalej aktualne, generalnie jeśli tych znaków tam nie zobaczysz, to jest to obszar zabudowany. Sooo 50, albo 60 w nocy
@Acidiscus: jechałem ostatnio 50 to gość trąbił z tyłu i buspasem mnie wyprzedził po czym zaczął hamować i trąbić zajeżdżając mi drogę xd
Inny wyprzedzał mnie i w trakcie manewru pukał się po głowie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Lapidarny: niestety niektórzy nie powinni mieć prawa jazdy. Jeszcze gorsze od takiego wyprzedzania bus pasem, czy pukania się po pustym łbie, jest chyba tylko siedzenie na zderzaku. Znaczna część kierowców chyba nie widzi różnicy między 50m, a 5m itd. Baa jeśli ty chcesz utrzymać bezpieczną odległość to zaraz ktoś Ci się #!$%@? przed maskę (°°
Jazda na polskich drogach to dramat.
@Lapidarny: Nie mialem jeszcze takiej sytuacji żeby ktoś mnie tam poganiał; mimo że jade tam zawsze 50km/h bo ta droga na wysokości plejady jest najzwyczajniej #!$%@? i w każdej chwili ktoś może ci się teleportować z lewej lub prawej - bardzo dużo zjazdów.
Zresztą po co tam pałować jak zaraz i tak jest 40tka przy kościele jak jedziesz w stronę centrum Sosnowca