Wpis z mikrobloga

Poniedziałek...więc znowu 1RM, dzisiaj 345kg box squats HIGH BAR :). PIEKŁO.

Sprzęt, to znaczy dół stroju do siadów/gacie (powerlifting briefs) miał ułatwić wszystko... a siady stały się piekłem xD Poziom trudności wzrósł kilkukrotnie. Bo sprzęt chce mnie wyrzucić z pozycji i trzeba walczyć aby w tej pozycji pozostać, jednocześnie ciśnienie robi się ogromne, ściska prze okrutnie. Do tego czuć na plecach ten ciężar, który jest większy w moim przypadku o jakieś 50kg. I na górze gacie nic nie pomagają, schodząc czuje się że zaczynają asystować... i najgorszy jest moment siadania na skrzynie bo nagle, zero, jakby przestawały pomagać, i z takiej pozycji trzeba wstać xD O niebo łatwiej byłoby mi robić taki siad bez boxa.

Przy takim ciężarze nagle też zaczynam czuć mięśnie których nigdy nie czułem robiąc siady, typu łydki, czwórki. Już nie wspomnę o plecach które ledwo dają radę. Dobrze że mam Texas squat bar bo inaczej barki/łokcie by mi chyba wybuchły xD bo ta sztanga jest dłuższa od zwykłej sztangi, dzięki czemu pozwala łapać szerzej.

Muszę więcej potrenować, bo po 3 tygodniach dalej czuję ogromną niepewność, i ciężar wydaje się prze potężnie ciężki na plecach.

Skrzynie też pozostawiam wyższą bo jeszcze tego ruchu nie czuję. W każdym razie gdybym mógł się nakręcić, miał więcej pewności co do ruchu, i moje ciało lepiej znosiłoby ciężar że tak powiem, to dużo więcej mógłbym zrobić. Póki co, ogromny overload oraz świadomość tego że może mną rzucić w każdą stronę, skutecznie mi ten ciężar ogranicza.

Po siadach, GM wide stance arch back + chains 4x5 ostatnia seria to 257kg, nagranie niestety straciło ostrość.

Cały trening
Box squat 345kg x 1
GM arch back + chains 197x5 217x5 237x5 257kg x 5
DB Front Foot Elevated Split Squat 4x10
Reverse hypers 4x12
BB overhead side bends 3x20

Cieszę się że już po tych siadach, bo kolejne 1RM w siadach za 3 tygodnie dopiero :)

#strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #pokazforme
IntruderXXL - Poniedziałek...więc znowu 1RM, dzisiaj 345kg box squats HIGH BAR :). PI...
  • 22
@IntruderXXL:
Mam pytania, na które pewnie już odpowiadałeś, więc wystarczyłby link do odpowiednich wpisów:
- Dlaczego ćwiczysz tak niestandardowo siady? Odkąd śledzę tag, to będzie ze 2 miesiące, za każdym razem szerokie ustawienie nóg, a często też box squats.
- Czy tak szerokie ustawienie nóg, że niemal tworzą kąt prosty między sobą byłoby zaliczone na zawodach trójbojowych?
- Czy nie lepiej byłoby wykonywać większy ROM na mniejszym ciężarze? Chyba że to
Mam pytania, na które pewnie już odpowiadałeś, więc wystarczyłby link do odpowiednich wpisów:


@PoncjuszPijak: Niestety trudno odnaleźć poszczególne odpowiedzi, łatwiej napisać od nowa ;P

- Dlaczego ćwiczysz tak niestandardowo siady?


Westside method w skrócie :) Nie robię zwykłych siadów, wszystkie siady robię do skrzyni, tylko w ramach testu raz na kilka miesięcy sprawdzam 1RM w zwykłym siadzie.

za każdym razem szerokie ustawienie nóg,


Bo to jest optymalna pozycja do siadów :)
Pobierz IntruderXXL - > Mam pytania, na które pewnie już odpowiadałeś, więc wystarczyłby link...
źródło: comment_d5GBzNY6cTJlFXkjOaDjHfXTeadssXc9.jpg