Wpis z mikrobloga

@BojWhucie: problem w tym, że ludzie zarabiający minimalną zostali zrównani z nierobami, którzy żyją z zasiłków i świadomie unikają wszystkimi możliwymi sposobami pójścia do pracy.
Nie rozumiem natomiast pocisku na kapitalistów, którzy tworzą miejsca pracy dla innych i żyją z ich pracy. Albo ludzi zarabiających na papierach wartościowych, gdzie ich warunek zarobku jest o wiele bardziej ryzykowny niż człowieka, który idzie na 8h do pracy.
  • Odpowiedz
Do bardzo dużej ilości ludzi przemawia ten mit, ze biedni sami są sobie winni swojej biedoty, bo nie są zaradni, bo są głupi etc. Tak jest wygodnie, bo mogą nadal żyć marzeniami, ze staną się kolejnym Kulczykiem dzięki wytężonej pracy.


@JulienSorel: tyle, że ten mit jest prawdziwy. gdy mądrym ludziom się nie przeszkadza, dążą do rozwoju i bogacenia się. mój ojciec i wujek urodzili się na zabitej dechami wsi w
  • Odpowiedz
Do bardzo dużej ilości ludzi przemawia ten mit, ze biedni sami są sobie winni swojej biedoty, bo nie są zaradni, bo są głupi etc.


@JulienSorel: bo są xD
albo ich rodzice byli
a nie, lepiej zabrać tym co mają i dać tym co nie mają
resocjalizacja NIE DZIAŁA,
  • Odpowiedz
@JulienSorel: bo są!
Znam wiele osób, które same sobie zapracowały na to, że klepią biedę. Idiotycznymi decyzjami i ogólnym olewaniem tego co się wokół nich dzieje.
  • Odpowiedz
@Koliat:

I wchodzą na rynek pracy zdominowany transformacją, 20% bezrobociem i innymi czynnikami


Ja się odwoływałem do tekstu o tym, że duża część tych ludzi pracowała w
  • Odpowiedz
Osoby urodzone w latach 60/70/80

wiele takich osób pracowało na roli w PGRach, w hutach czy w zakładach produkcyjnych


@Koliat: Sugerujesz, że za czasów komuny 9-letnie i młodsze dzieci posyłano do pracy w hucie czy co?
  • Odpowiedz
@BojWhucie: w sumie ja kiedyś pytałem ile to jest w Polsce ludzi żyjących tylko z zasiłków, że one demoralizują podobno tak strasznie społeczeństwo i tak się przez nie rzekomo "patologia" mnoży, to odpowiedzi nie dostałem.

Rzucono mi takim frazesem w twarz, nawet nie przejmując się jego weryfikacją.

Co najlepsze, tak mówią zazwyczaj korwiniści, a Korwin sam ostatnio w wywiadzie przyznał, że w jego wymarzonym społeczeństwie ludzie bezustannie by umierali w
  • Odpowiedz
@BojWhucie: @JulienSorel: ta, ale jak napiszesz merytoryczny kometarz gdzie wyjdzie jak czasami p--------e aż zęby bolą, to dziwnym trafem brak odpowiedzi xD

Ze skrajności w skrajnośc, beka z Kulczyka po wytężonej pracy czy paróweczkach, równoważona przez pomysły z kapelusza jak dochody bezwarunkowowe czy tostowanie Ikonowicza, który w tym krótkim tekście p--------l się przynajmniej kilka razy. Na przykład twierdząc że osoby zarządzające firma nie przyczyniają się do powstania bogactwa
  • Odpowiedz
Wg mnie, młody (w wieku tzw produkcyjnym) zdrowy człowiek bez obciążeń typu poważnie chora rodzina, czy odziedziczone długi może być bezrobotny / biedny tylko i wyłącznie na własne życzenie. Zrzucanie tu odpowiedzialności na kogokolwiek poza nim samym i wyciąganie łap po pieniądze jest lenistwem i żerowaniem na innych.Tak więc spora część tych ludzi jest jak najbardziej sama sobie winna. Resztą powinno zająć się Państwo.


@ufo99: ignorancja na czynniki środowiskowe jest
  • Odpowiedz
@BojWhucie: Jeden biedny utrzymuje niejednego dżentelmena. - Z tego wprost wynika że biednych musi być mało a dżentelmenów dużo skoro każdy biedny utzrymuje niejednego dżentelmena.

Ale zapewne tekst skierowany do umysłów logiką nieskalanych :)
  • Odpowiedz
@zexan: no jedziesz z tymi czynnikami, chętnie się dowiem czegoś nowego. Tylko tym razem z interpunkcją, bo ciężko się czyta.
Bardzo mnie ciekawi, jakież to straszne kłody są rzucane pod nogi młodemu, zdrowemu człowiekowi w nowej dekadzie XXI wieku w Polsce.
  • Odpowiedz
no jedziesz z tymi czynnikami, chętnie się dowiem czegoś nowego. Tylko tym razem z interpunkcją, bo ciężko się czyta.

Bardzo mnie ciekawi, jakież to straszne kłody są rzucane pod nogi młodemu, zdrowemu człowiekowi w nowej dekadzie XXI wieku w Polsce.


@ufo99: Różnice pomiędzy dwoma osobami pochodzącymi z dwóch odmiennych środowisk - chronologicznie:
  • Odpowiedz
@BojWhucie: racja pan Ikonowicz! wszystko co złe przez tych bogaczy! mam pomysł co zrobić! zabrać wszystko kapitalistom, wysłać ich na Syberię albo najlepiej zabić, ich firmy znacjonalizować. utworzyć kołchozy żeby wszystkich biednych nakarmić i żeby każdy brał pieniądze nawet za leżenie. a nie czekaj o k---a to już było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zexan: tylko, że ja mówię o rozkręcaniu biznesu na nie wiadomo jaką skalę, tylko o podjęciu jakiejkolwiek pracy dającej godne życie. I nadal twierdzę, że jest tak jest. Czytając niektóre komentarze odniosłem wrażenie, że mamy realia rodem z "Antka" czy "Janka muzykanta"... bądźmy poważni.
  • Odpowiedz