Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1140
Mam 23 lata i od kilku miesięcy bawię się w dorosłe życie, chodzę do pracy i w ogóle. To jest kurde dramat, że swoje życie poświęcamy na chodzenie codziennie do pracy, jak sobie myślę, że muszę to robić jeszcze 50 lat to żyć się odechciewa. Nie tak powinno życie wyglądać. Mirki, czy tak będę się czuła już zawsze? Czy z czasem człowiek przyzwyczaja się do roli niewolnika? #przemyslenia #pracbaza
  • 263
@jamaall:

Wykaż inicjatywę,

a jak nie stać cię na własną inicjatywę


A to niewolnik jeszcze musi inicjatywę wykazywać? No proszę.

załóż własną firmę, pracuj tyle chcesz i jak chcesz


Co to zmienia w kwestii niewolnictwa i tego, że się musi?
@Vielokont:

Osiagnij wzgledna niezaleznosc (wlasne mieszkanie, umiejetnosci pozwalajace latwo znalezc w miare dobra, niekoniecznie super platna prace)


Czyli nadal zależność.

Jest troche opcji na uprzyjemnienie sobie codziennej orki. Mozna to traktowac jak gre


Ale fajnie. Gra w życie. Chyba najgorsza, jaką można było wymyślić. Nie dość, że jesteś człowiekiem (istotą czującą) i przegrywasz przez to już na starcie, to jeszcze w jej trakcie jesteś zagrożony kolejnymi porażkami. Ponosisz jedną i często
@dizzydom:

Przyzwyczaisz się do roli niewolnika jak będziesz przymierać głodem :D


Hehe, ale śmieszne...

Możliwe że masz tak bo masz chvjowa pracę.


Sam taką masz. To, że ci się podoba, nic nie zmienia w tej kwestii.

Ja do pracy idę bez przymusu


A to ciekawe. Czyli możesz tak po prostu przestać chodzić do pracy i zapomnieć o niej całkowicie na zawsze? To ciekawe, rzeczywiście...

Prawda jest taka, że nic nie robiąc
nikt Ci nie każe pracować. przychodzi po prostu problem, gdy trzeba dać coś w zamian za spełnianie swoich potrzeb (zwykle pieniądze)


@K_R_S: W jednym zdaniu piszesz jedno, a w drugim temu zaprzeczasz.
jest przyslowie, że jak zarabia się na tym co się lubi to nie pracuje się ani jednego dnia w życiu.


@Piastan: Jakieś przysłowie wymyślone przez debili ma cokolwiek zmienić? Naprawdę?
@pawel0707:

nigdy mnie nie przestanie fascynować jak ludzi dziwi to że muszą pracować


Nigdy mnie nie przestanie fascynować, jak ludzi cieszy to, że muszą pracować...

Człowieku, nikogo to nie dziwi. Coraz więcej ludzi po prostu zdaje sobie sprawę, że to wszystko to bezsensowne gówno.

Z resztą bez przesady pracujesz 8 godzin, godzinka dojazd, w domu ogarnąć codzienne porządki z 20 min, gotowanie godzina. Masz spokojnie z 4 godziny dziennie żeby robić
ja np lubie swoją prace, mam luz i swobode w niej, czasami jak jest weekend to az nie moge sie doczekac poniedzialku bo wiem ze beda jakies nowe ciekawe zadania ktore rozwiąże i poczuje satysfakcje


@niko444: Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że robisz to dla kogoś i pod czyjeś wymagania?
@Ston3R:

Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu


Wybierz kredyt, który kochasz, a nie będziesz musiał być na uwięzi banku nawet przez jeden dzień w swoim życiu.

To podstawa, żeby nie byc niewolnikiem.


Podstawą jest nigdy nieurodzenie się.
Moje życie tak nie wygląda więc widocznie gdzieś popełniłaś błąd.


@chanelzeg: Ono właśnie tak wygląda, nieświadomy człowieczku. To, że nie jesteś tego świadomy, to właśnie twój błąd.
Miałem okazję kilka razy w życiu obijać się i mieć pieniądze i tylko się degenerowałem więc wychodzenie do pracy codziennie to jednak lepszy sposób na życie.


@Errad: Z deszczu pod rynnę. Wybór jak między dżumą a cholerą.
@JimNH777:

to jest niesamowite jakich leni nasz dobrobyt wyprodukował


Było ich nie produkować.


Ludzka egzystencja polega właśnie na tym, że robisz rzeczy których nie chcesz by przetrwać


To chyba pora, żeby skończyć z tworzeniem tej egzystencji, nie sądzisz?

A nie, ty przecież jesteś sado-masochistą. Ty chcesz więcej ofiar.

Szczęśliwie urodziłaś się na tyle późno w naszej historii


Wasza historia to gówno, a w przypadku urodzin (tak w ogóle, to bycia urodzonym,