Wpis z mikrobloga

Ładnie się nam 2020 zaczął:

1. Putin oskarża nas o wywołanie IIWŚ
2. W Iranie spadł ukraiński samolot, podobno nikt nie przeżył
3. USA zabiło irańskiego generała, spina z Iranem
4. Płoną lasy w Australii na niespotykaną skalę, zginęło przynajmniej 450mln zwierząt
5. W Polsce inflacja najwyższa od wielu lat
6. W dodatku mamy ciepłą zimę :/

A ludzie są tak skłóceni, że niewielu dostrzega problemy, wolą się kłócić - nie tylko w Polsce. A na ich kłótniach zarabiają cwaniaki u góry. Ogromne korporacje, politycy, media. Szkoda, że większość ludzi jest tak pusta i daje sobą łatwo manipulować. Żyjemy w czasach, w których w pewnych kwestiach nie powinno być żadnych wątpliwości (jak choćby globalne zmiany klimatu postępujące w zastraszającym tempie), a jednak przez wojnę informacyjną i szeroko pojętą politykę ludzie nadal potrafią się o to wykłócać powołując się na moronów typu Korwina Mikke. Smutne.

Żyjemy w - niestety - coraz "ciekawszych" czasach.

#iran #swiat #australia #klimat
  • 149
3. USA zabiło irańskiego generała, spina z Iranem


2,3 i 4 nas nie dotyczy, więc to nie jest powód do zmartwień dla nas

@matibu06: I dlatego paliwo tak fajnie potaniało w ostatnim czasie, złoto też leci na pysk (i mam na myśli rynki światowe, a nie Orlen za rogiem). Ostatnio nawet czytałem na jakimś serwisie norweskim, że ceny paliwa poszły w górę najwięcej od kilku lat.
A na ich kłótniach zarabiają cwaniaki u góry.


@Dikoo: Nie zarabiają, ale są nietykalni i mogą robić wszystko. U nas wygląda to tak, powiesz coś złego o władzy? jesteś z PO i je*ać Ciebie, powiesz coś dobrego i jesteś je* *ym Pisiorem. Psychofani nie rozumieją że może być coś takiego jak człowiek neutralny. Podsycają w nas nienawiść do innych polaków żeby nas je* *ć już zawsze. Ja to zawsze powtarzam, że
(jak choćby globalne zmiany klimatu postępujące w zastraszającym tempie)


@Dikoo: Ohh odkryłeś że klimat na ziemi nie jest stały ( ͡° ͜ʖ ͡°) so proud of you :*

A bo ludzkie działania przyśpieszają zmiany klimatu i w tym jest problem? To może wystarczy robić to co pozwoliło gatunkowi stać się apex predator czyli adaptować do zmian?

5. W wielu > krajach europy inflacja najwyższa od wielu lat
@Dikoo: Przykro mi czytać wypowiedzi ludzi, którzy słuchają marionetek typu Greta i we wszystko wierzą. Istnieje takie coś jak cykl klimatyczny (nie pamiętasz początku jego cyklu ponieważ jego okres to 1500 lat). Cieszyłbym się jak by ludzie wreszcie przestali oglądać TV, bo żaden z aktualnych programów telewizyjnych nie ma nic mądrego do przekazania, a zaczęli sami więcej szukać informacji. Więcej o cyklu klimatycznym możesz się dowiedzieć tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cykle_Milankovicia
Historyczne wartości temperatury,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Żyjemy w czasach, w których w pewnych kwestiach nie powinno być żadnych wątpliwości

@Dikoo: Jednak powinieneś trochę zacząć wątpić, bo ogólnie to piszesz bzdury.