Wpis z mikrobloga

'Były ubek' według propagandowej TVP, to wg córki były powstaniec i pracownik WUBP z 4-letni stażem, stoczniowiec:

(...) do sprawy odniosła się córka Tadeusza Staszczyka. - Mój tata pochodzi z Warszawy i jako młody chłopiec brał udział w Powstaniu Warszawskim. On i jego brat byli w Szarych Szeregach i o Staszczykach można dzisiaj przeczytać nawet w muzeum. Po wojnie nie mieli do czego wracać bo ich dom został zrujnowany. Mój dziadek - a jego ojciec - wyjechał do Szczecina i zakładał tam fabrykę Junaka. Wtedy też ściągnął tam mojego tatę – opowiada córka.

Dalej relacjonuje, że po wojnie jej tata został najpierw przymusowo wcielony do wojska, a potem zatrudnił się Wojewódzkim Urzędzie Bezpieczeństwa Publicznego w Szczecinie - To był wtedy jeden z niewielu zakładów pracy. Najpierw był tam na stanowisku referenta, potem szkolił ludzi z obsługi broni, ale w końcu sam się zwolnił po niecałych czterech latach pracy. Następnie zatrudnił się w stoczni w Szczecinie i tam już pracował aż do emerytury – tłumaczy.


https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/corka-tadeusza-staszczyka-jestem-dumna-z-mojego-taty/7xfl1ft

#tvpis #neuropa #polska #szczecin
  • 11
@Baron_Al_von_PuciPusia: nie ogladam TVP i w sumie #!$%@?, bo ocenianie kogoś przez pryzmat krewnych jest po prostu durne.
Ale 4 lata w WUBP to też nie w kij dmuchal. I gadanie ze to byl jedyny zaklad pracy to trochę lipne tłumaczenie bo na Ziemiach Zachodnich akurat o prace nie bylo trudno (a juz zwłaszcza w Szczecinie).
'Były ubek' według propagandowej TVP, to wg córki były powstaniec i pracownik WUBP z 4-letni stażem, stoczniowiec:


@Baron_Al_von_PuciPusia: a tak na poważnie, to TVPiS ma jakieś bezpośrednie łącza do ipnu, czy już jako siedziba propagandy trzymają papiery u siebie i na beiżąco tworzą i oczerniają? Jakoś 2h im zajęło prześledzenie całej historii człowieka. Nieźle to zorganizowane. Pewnie służby też pomagają.