Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam do Was pytanie i mały problem.

Jestem aktualnie w #techbaza, a dokładniej technikum informatyczne, słyszałem różne opinie na ten temat, ale wybrałem. Tak to już chyba jest, że trzeba się przekonać osobiście jakie to jest bagno ( ͡° ʖ̯ ͡°). Mianowicie, nie sądziłem, że osoby, które tam idą mogą całkowicie niczego nie ogarniać. Ze znalezieniem jakiegoś programu w internecie czy instalacją Windowsa mają problem i podejrzewam, że sprzętowo nawet niczego nie dotykali oprócz tego co było na "zajęciach", a o Linuxie dopiero pierwszy raz się w szkole dowiedzieli. Poziom na zajęciach jest bardzo niski i zazwyczaj jest tak, że ja wszystko robię (żeby się nie zanudzić i przejść do robienia czegoś innego) + czasami może 2-3 osoby coś ogarniają na jakimś w miarę sensownym poziomie.

Mam chęci, żeby po skończonej szkole iść na studia, a technikum chyba nie jest nastawione na to, żeby dobrze przygotować Nas do matury, tylko bardziej do egzaminów "zawodowych". Teraz trochę mi szkoda, ale myślałem, żeby przepisać się do liceum i sensownie przygotować do matury. Co o tym sądzicie? ( ͡º ͜ʖ͡º) Studia też w kierunku #it, a to co jest w technikum to z większością rzeczy miałem styczność i po prostu to będzie strata czasu. Wszystko chyba wskazuje na jedno, ale wyraźcie swoje zdanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#techbaza #techbazaproblems #techbazacontent #licbaza #studbaza #it #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
@Kubaa001 To jest technikum, czego ty oczekujesz? Pamiętaj, że ludzie idą do szkoły, żeby się czegoś nauczyć, a nie jedynie weryfikować swoją wiedzę. Po technikum zawsze trochę łatwiej o pracę przed/na początku studiów, aniżeli po liceum, po którym de facto masz nic. Odnośnie przygotowania do matury, wszystko zależy od szkoły i grona pedagogicznego pracującego w danej placówce. Poza tym przygotowania do matury możesz sobie zrobić sam ( ͡º ͜ʖ͡
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kubaa001: Odpowiedź:"to zależy". Zależy od tego, na którym roku jesteś, jakie byłoby to liceum, itd. Tym bardziej, że ile ludzi, tyle opinii. Moim zdaniem, jeśli możesz przepisać się do lepszej szkoły, nieważne czy to liceum, to się opłaca.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maciek259: Na pierwszym, szkoła ta sama tylko profil inny. Z opinii innych i teraz swojej własnej stwierdziłem, że to nie ma za dużego sensu. Mam 7h zajęć codziennie, a zawodowe są stratą czasu, bo się na nich nudzę - taki jest poziom. Ewentualnie tyle, że po ukończeniu tej szkoły miałbym jakieś zabezpieczenie, ale nw. na ile przydatne.
@Kubaa001: spoiler alert: na studiach, nawet na Politechnice, będziesz się czuł podobnie jak teraz w technikum. Z drugiej strony bycie studentem Informatyki (lub pokrewnych) mocno ułatwia znalezienie pierwszej pracy. Nie będąc takim studentem, albo będąc tylko po technikum sprawa jest mocno utrudniona.
@Kubaa001: ja na Twoim miejscu bym zrobił tak:
1. Przepisać się do liceum na mat-fiz albo mat-inf
2. Po liceum złożyć papiery na infę w jakimś dużym mieście (najlepiej Politechnika, ale nawet jak na jakiś uniwerek się dostaniesz to będzie git, poziom infy na polskich uczelniach to i tak bagno).
3. Na studiach robić wszystko żeby nie uwalić żadnego kursu, wybierać linie najmniejszego oporu (tzn. jak najmniej wymagający prowadzący, specjalności, etc.)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arctic6: Dzięki bardzo za rozjaśnienie. U mnie niestety nie ma profilu mat-inf, tylko mat-fiz. Wiem, że rozszerzona matematyka przydała by się na studiach, ale teraz trochę boję się na to kierować. Wolałbym chyba podstawę i przyłożyłbym się do niej we własnym zakresie, mam trochę obawy.
@Kubaa001: Zmiana na licbaze to chyba najgorsze co mógłbyś zrobić, miałem tak jak ty i skończyłem techbaze, mimo iż myślisz se ze wszystko ogarniasz moim zdaniem warto chodzić choćby dla utrwalenia materiału. Tak samo łatwiej ci będzie znaleźć pierwsza pracce.