Wpis z mikrobloga

Sportowe lata 90. S02E04: 406 coupe

Początkowo studio Pininfarina przygotowało projekt dla Fiata, ale on skłonił się ku propozycji Chrisa Bangle'a i tak powstał kontrowersyjnej urody Fiat Coupe. A do Włochów zgłosił się Peugeot i kupił sobie ten szkic podwozia - moim zdaniem jeden z najpiękniejszych w historii motoryzacji. Ciekawe, jakie to uczucie narysować coś takiego, pewnie Sergio Pininfarina popatrzył na kartkę, wstał zza biurka, zapalił szluga i przeszedł się po pokoju myśląc Co właśnie stworzyłem, to ja nawet nie. Michał Anioł i Leonardo da Vinci mieli pewnie podobnie.

406 coupe ma bagażnik na 390 litrów, czyli bardzo dużo. Oprócz tego może mieć skórzane podgrzewane fotele, tempomat, ESP i ABS. Topowa wersja silnikowa 3.0 V6 ma 207 KM i rozpędza się do setki w 7,8 sekundy, a więc umiarkowanie. Ale to piękne coupe pokroju Volvo C70, a nie demon szybkości.

W San Giorgio Canavese wyprodukowano 107 631 pojazdów.

#rzetelnafura <- za tydzień fura z Niemiec
#samochody #motoryzacja #carboners #carspotting #peugeot
DerMirker - Sportowe lata 90. S02E04: 406 coupe

Początkowo studio Pininfarina przy...

źródło: comment_HuYAbeUbCXOzGsRpy5HTghTbLzfdxjGZ.jpg

Pobierz
  • 49
@bArrek: za wikipedią:

Fiat had rejected the offer of a design from Pininfarina around 1990, and decided to design its own coupe in house. The designed previously offered by Pininfarina was eventually accepted by Peugeot, who adopted it as the 406 Coupe in October 1996.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Melduje się :) Wcale nie zostało ich mało, ale faktycznie zdychają szybko - kupują je różne Sebki których nie stać na szybsze BMW. W wersji V6 auto potrafi dać po kieszeni, ale ogólnie to przyjemnie, sztywno się prowadzi, ma dobrze wykonane wnetrze i niespecjalnie chce rdzewieć. I jak napisał poprzednik - nie spotkalem osoby, która nie stwierdziłaby że to kawał pięknej blachy. Czy to dobry moment na kupowanie? Tak, ale nie w
menel_r25 - Melduje się :) Wcale nie zostało ich mało, ale faktycznie zdychają szybko...

źródło: comment_cVVwzjj3g40QW9sNJaLpAR1lCxJug8gC.jpg

Pobierz
@DerMirker Ach jak mi ten samochód siedzi obecnie w głowie, a chyba jednak priorytety w tym roku będą inne i znowu skończy się na marzeniach ;( Bardzo chciałbym znaleźć jakąś sztukę i uratować ją od wyginięcia. Nawet i jakieś biedackie 2.0 bo zdrowe V6 to już jednorożec... Szkoda że automat w tym samochodzie to niesamowity zamulacz i mimo 200KM w tym V6, to setkę robi w ok 9s.
@DerMirker: A wez do niego kup zderzak w normalnej cenie, kumpel go miał ale się #!$%@?ł i sprzedał bo elektryka padała. Jeździłem nim trochę bo pożyczyłem od niego kiedy padł mi silnik w Mazdzie. Z wyglądu nie powala (chyba ze ktos sie napali ale to przy kazdym aucie tak jest), siedzenia wygodne ale też bez fajerwerków.