Wpis z mikrobloga

Dziś po raz kolejny została dokręcona śruba pracodawcom, szczególnie (jak zawsze) dotyka to małych i średnich przedsiębiorców.

Pełno postów na wypoku jak to z ludźmi są rozwiązywane umowy, zmiana etatu i inne sztuczki. Nawet jeśli połowa z nich to baity to i tak całkiem sporawo.

Reakcja wykopków?
ŁEEEE KURNA JANUSZE ZASRANI DOBRZE WAM TAK SIĘ W KOŃCU DO DUPY DOBRALI PRYWACIARZOM ZŁODZIEJOM. IDŹ SE SAM DUPIEJ W TYM JANUSZEXIE TWOIM HA TFU

Wiedziałem że tu sporo dzieci, ale ta ilość mnie autentycznie przeraziła. A wolę myśleć że to dzieci, bo świadomość że tak myśli dorosły człowiek z prawem wyborczym przeraża mnie jeszcze bardziej. ( _)

#bekazpisu #ekonomia #przedsiebiorczosc #zarobki #praca #pracbaza
  • 16
@fenis: godzi, nie zgodzi
może się zgodzić, bo nie ma innego wyboru, wcale to nie znaczy, że jego praca jest tyle warto albo że się godzi za tyle pracować i mu to nie wadzi
@fenis Wiadomo, lepiej głodować ale mieć swój honor w kieszeni. Fajne hasło, ale rzadko się sprawdza - niestety pracodawcy mają już tak napięte obowiązki podatkowe, że często nie mają już z czego zabrać.
@fenis: Nie tak trudno jak sie moze wydawac. Wystarczy miec wglad w finanse firmy i widac ile idzie na pracownikow, ile ich produkt daje zysku, ile kosztuje utrzymanie i rozwoj firmy i ile do kieszeni wlasciciela

Sa takie miejsca, ze pracuje np. 50 osob, ludzie pracujacy na zysk zarabiaja minimalna, firma zarabia po kilkanascie milionow na czysto po odjeciu kosztow. No ale pracuja za minimalna, bo #!$%@?, prace ciezko dostac w
@fenis: Majac dane finansowe firm da sie obliczyc ile % czystego zysku przypada na wynagrodzenia dla pracownikow

Akurat instytucje panstwowe maja tyle danych, ze sa w stanie sobie sprawdzic dla celow statystycznych takie rzeczy. Moze tak drastycznie podnosza minimalne bo to robia i wychodzi na to, ze duza czesc wlascicieli januszuje. Nie wiem, nie wnikam czy to faktycznie robia, gdybam sobie. Nie oceniam czy to dobrze czy to zle
Nie wnikam
Moze tak drastycznie podnosza minimalne bo to robia i wychodzi na to, ze duza czesc wlascicieli januszuje


@Norskee: Jestem w stanie bardziej uwierzyć w Janusza, który szanuje pracownika i z własnej woli podnosi pensje pracownikom, niż w instytucje państwowe dbające o interes obywateli - pracowników, a nie budżet państwowy. Bo podwyżka minimalnej zwiększa przede wszystkim tenże budżet
@Norskee: byłbyś w stanie policzyć, jaki to % był w mojej ostatniej pracy?

- roczny zysk firmy (na czysto) 54 mln zł
- 80 pracowników
- pensja każdego pracownika 1600 zł brutto
- brak jakichkolwiek premii, dodatków, prezentów na święta itp.
@SolarisYob: Ale nie wiesz jaki koszt generuje firma
Zupelnie inaczej ci to wyjdzie w sklepie z wannami po 20 tysiecy co tylko przyjezdza ciezarowka i sprzedaje z gigantycznym zyskiem, a inaczej to wyjdzie w jakims zakladzie co klepie klapy do zuka od zera

Niemniej mozesz sie juz zastanawiac na co poszlo 54 miliony na czysto jesli np. nie buduje sie kolejna lokalizacja, nie widac zadnego postepu nowego sprzetu, nowych produktow XD
@nairoht: jeśli pytasz o zysk na czysto, to firma oficjalnie się tym chwaliła ze szczegółami

@Norskee:

jesli np. nie buduje sie kolejna lokalizacja, nie widac zadnego postepu nowego sprzetu, nowych produktow

u nich? faktycznie iksde xD
@SolarisYob: a pozniej ludzie sie dziwia jak to mozliwe,, ze w rossmannie albo w lidlu u niemca cos kosztuje tyle samo co w polsce, a tam ludzie zarabiaja 3 razy tyle. Skad sie biora pieniadze na te wyplaty XDDD Przeciez te firmy nie maja prawa istniec

No niestety czesto te pieniadze sie biora z kieszeni janusza co go komuna nauczyla, ze trzeba chapac ile sie da, bo nie wiadomo jak dlugo