Wpis z mikrobloga

@spie_z_tata: Dawne Bio tworzyło te gry w innych czasach, kiedy to gry nie były „poważnym biznesem”. Dzisiejsze Bio to totalna kalka z tym co było kiedyś. Więc nonsensem jest porównywanie BG czy KOTOra do Wiedźmina, szczególnie do trzeciej części, który dodatkowo nie jest czystym RPGiem a mieszanką różnych gatunków i pomysłów które dorastały.

Nie wiem czy wiesz, ale gry się zmieniają, dochodzi do przenikania się gatunków na wiele sposób. Więc dzisiaj
@Bratkello: Nie, to jest zwykłe #!$%@? z tymi przenikaniami. Robi się gry żeby zarobić, to że coś się dobrze klika (czytaj Wiedźmin 3, którego miło wspominam i to nawet bardzo), to bardzo fajnie. Ale wszyscy nazywają W3 RPGiem. Nie jest to rpg, bo szukasz np. takiego setu jaskółki czy innego niedźwiedzia i tyle, ot. Nie ma w tej grze nic ciekawego z ekwipunkiem poza kraftem mikstur. A rozwój postaci to też
@maxx92: książki Sapkowskiego są mega słabe. Rozumiem, że jak wychodziły, to może to było coś, ale nie w 2020 roku xD Może gdybym był dzieckiem i to czytał pierwszy raz to nawet i by mi się podobało, ale dorosły człowiek sięgający po Wiedźmina to raczej będzie niewypał.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maxx92: Szczerze mówiąc pierwszy wiesiek jest nudny jak flaki z olejem, w połowie gry sobie odpuściłem i jedyne co zapamiętałem to że wszystkie kobiece postacie miały nie naturalnie wielkie melony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie był. pod względem coreowych mechanik, to po prostu przyzwoite gry. Siłą W3 jest to że ktoś jednak pochylił nad pisaniem dialogów i zadań, wiele z nich jest świetnie poprowadzone. J


@Bratkello: Coreowa mechanika w W3 to wiedźmińskie zmysły na których opiera się większość zadań, strasznie nudne to się staje. Dialogi do zadań może i dobre, ale gameplayowo to dno, nie ma co zaprzeczać.
@Bratkello: to prawda, historia i dialogi byly swietne, ale doszedl tez do tego bardzo rozlegly swiat. Ksiazki to syf a autor uwaza sie za niewiadomo jakiego wieszcza, a jezyk ktory jest napisany jest zalosny - dziwaczne konstrukcje, pseudoarchaizmy ("pokonac koscieja mus nam"). Serial netflixa tez nie jest zlotem, jest bardzo porzadny takie 7,5/10. Do pierwszych sezonow GOT nie ma podjazdu
@cabeiu: Tak samo jak w Batmanie ;). Co racja to racja. Jeśli będziemy rozbierać każdą grę na czynniki pierwsze i analizować poszczególne mechaniki jak ich implementacje to mało która gra będzie się potrafiła bronić, a jak będzie się bronić to zostanie zjedzona za coś innego.

Np Death Stranding gra która ma wybitną mechanikę poruszania się została zjedzona przez „prawdziwych graczy” bo była symulatorem chodzenia ;).

Taki obraz graczy - często poziomem
Do pierwszych sezonow GOT nie ma podjazdu


@darkbs01: to samo pomyslalem, bo slyszalem glosy ze ma to byc jakas konkurencja. Ale do obejrzenia, mysle ze takie 6,5/10
Co do gry - mialem juz 3 podejscia i nawet jak wiem kto to jest ta jenifer i ciri, to dalej mnie to nie zainteresowalo.
@AnimeJestSuper: Zadania w Gothic 2 - idź zbierz jakiś badziew i tyle - chłopiec na posyłki który zbiera jabłka a potem przy okazji szlachtuje tysiące orków i zabija smoki - niezły dysonans ludonarracyjny.

Ludzie coście się czepili o te mechaniki W3 - wiadomo - są średnie, ale przecież każdą grę można do tego samego sprowadzić - GTA - widzisz przeciwników i do nich strzelasz no wybitna gra xD. God Of War