Wpis z mikrobloga

@Bratkello: ale w gothicu z zadania typu idź porozmawiaj z kimś w mieście okazywało się że dołączasz nagle do gildii złodziei i wątek się rozwija, a wątek Nocy Kruka jest wspaniały, szczególnie gdy do bandytów dotrzesz i wchodzisz w ich szeregi
  • Odpowiedz
@spie_z_tata: Do fanboja W3 mi bardzo daleko. Ta gra ma wiele problemów, szczególności natury technologicznej, ale patrząc na nią trzeba docenić to czego w branży gier ostatnich laty nie ma - dobrze napisanych i poprowadzonych historii.
  • Odpowiedz
KOTOR nic ci nie mówią?


@spie_z_tata: kiepski przykład, gra jest biedna i jedzie na renomie studia, które już wtedy było bliżej padaki, jaką jest dzisiaj. Za to goście z Obsidianu pokazali jak naprawić markę wydając KotOR2.
  • Odpowiedz
@spie_z_tata: żeby to jeszcze był tekst z Wiedźmina, a nie suchar znany chyba z 30 lat. Zresztą z tego co widzę, to cała ta gra jest wypełniona takimi ambitnymi żartami i memami z epoki internetu na dyskietkach.
  • Odpowiedz
@loczyn: Jak tylko przytoczysz te wspaniałe, stojące daleko przed nimi dialogi z Wieśka.


@Kleki_Petra: z ponad polowa dialogow jest bardzo dobrych, nawet poboczne NPC maja lepsze dialogi jak glowne w BG/Kotor
No i to ze postacie sa jak zywe, nie jednoznaczne, np jak w watku z Baronem
  • Odpowiedz
@darkbs01: Dosyć zabawne wydaje mi się narzekanie na słaby język książki napisane bez polskich liter i niedokładnie (bo pójdę Ci na rękę i uznam, że to "który" nie jest "którym" przez niedokładność, a nie w ramach błędu językowego). Jak niezamierzone, to sorry... ale dalej zabawne.
  • Odpowiedz
@Jan_K: hehe - pisanie w internecie różni się od pisania książki. ty (specjalnie z małej) też nie jesteś purystą językowym, ale jeżeli piszesz książkę i uważasz sie za wieszcza narodowego jak sapkowski (specjalnie z małej) to powinieneś coś sobą reprezentowac. A jeśli aż tak boli cię (specjalnie z małej) tamto zdanie to je przepiszę "a jezyk, ktorym jest napisana owa seria, jest zalosny - dziwaczne konstrukcje, pseudoarchaizmy ("pokonac koscieja mus nam").
  • Odpowiedz
@darkbs01: Oczywiście, że się różni, mimo to takie zestawienie jest zabawne. Do tego też sprawia, że odbiór Twojej argumentacji jest nieco inny, ot wydaje się, że język mógł być po prostu dla Ciebie zbyt skomplikowany. Oczytani z dobrą literaturą, którzy mogliby patrzeć na język Sapkowskiego z pewną wyższością (bo oczywiście nie jest to szczyt szczytów) raczej dbają też o język na co dzień.

Poza tym nawet w internecie jakieś standardy należy
  • Odpowiedz
@Jan_K: nie wiem dlaczego insynuujesz mi ze jestem nieoczytany i ze jezyk sapkowskiego jest dla mnie niezrozumialy. Chlopie, przeczytalem Histologie Sawickiego a to jest szczyt szczytów rozszyfrowywania co autor mial na mysli
  • Odpowiedz