Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
Szybkie podróżnicze podsumowanie roku. W 2019 udało się odwiedzić:

1. Macedonię - Skopje, Ochryda i Kanion Matka. Kilkudniowy wypad w najpopularniejsze miejsca kraju.

2. Sarajewo - chyba najciekawsze miasto w Europie. Klimat, różnorodność kulturowa, widoki i emocjonalna historia widoczna na ulicach do dziś. To nie jest miasto dla niewrażliwych ludzi.

Przy okazji tego tripa udało się zahaczyć też ponownie o Budapeszt.

3. Kijów - nie nastawiałem się na nic konkretnego, a zobaczyłem niesamowicie ciekawe miasto, stolicę na miarę zachodniej Europy, w której na każdym rogu czai się Stalin. Uwielbiam ten klimat i chaos wschodu.

4. Ryga i park Kemeri - ładna, grzeczna stolica. Jest czysto, nowocześnie, ale bez efektu wow. Nie zapuszczaliśmy się poza centrum więc też w 100% poczuć miasta nie mogłem. Za to Park Narodowy Kemeri piękny i spokojny, warto się wybrać by odpocząć na krótkim szlaku.

5. Szklarska Poręba i Skalne Miasto w Czechach - weekendowy wypad w góry. Trekking po Karkonoszach (pierwszy raz widziałem Śnieżne Kotły (ʘʘ)), trekking po Teplickich skałach. Bardzo udany czas.

6. Trochę małych tripów po regionie. Głównie rower na trasie do mostu w Siekierkach, kilka wyjazdów nad morze. Przyjemnie.

Koszty? Za powyższe podróże wyszło nam mniej więcej 7150 zł czyli 3570 zł na głowę. Myślę, że to bardzo ładna kwota, która potwierdza tylko, że da się tanio podróżować.

Plany na 2020? Już się klarują. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Kupiłem loty na weekend w Bazylei za ogromne 300zł za 2 osoby. Zamierzamy zobaczyć miasto + skoczyć do francuskiego Colmaru (miał być Zurych albo Berno, ale za mało czasu). Następnie będzie tydzień w Bośni - wracamy do Sarajewa, chcę wjechać na Lukomir, dalej pewnie Mostar, może Srebrenica plus jakieś trekkingi w parkach narodowych.

Są też plany na Stambuł, ale tutaj ciężko wyhaczyć loty w niezłej cebuli. Czas pokaże, na pewno będzie intensywnie. :)

Wam też życzę udanych wojaży. Korzystajcie z łatwości i taniości podróżowania we współczesnym świecie. Życie jest tylko jedno.
#podroze #podrozujzwykopem #balkany #bosnia #bosniaihercegowina #czujedobrzeczlowiek #turystyka #polska #gory #macedonia #ukraina #lotwa
Krupier - Szybkie podróżnicze podsumowanie roku. W 2019 udało się odwiedzić:

1. Mace...

źródło: comment_7kE3qxCq0MuZLCTC2z7QD0ttlvf5KDjp.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@Krupier: Kurdę w pewnym momencie myślałem, że czytam o swoich podróżach, bo do tego dodałbym parę innych lokalizacji i to że mieszkałem w Rydze przez rok ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale i tak super i oby ten rok był jeszcze bardziej udany w podróże :)
  • Odpowiedz