Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pojadę z grubej rury, bo temat niewygodny.
Jestem różową. Od 6 lat w związku, czas na ślub i...?
Conajmniej dwa lata temu podjęłam decyzję, którą mimo upływu czasu podtrzymuję. Analizując wszelkie za i przeciw oraz konsekwencje.
Chcę być bezpłodna. Nigdy nie urodzić czy adoptować dziecka.
Jest to dojrzała decyzja, nie pod wpływem chwili, kaprysu czy czyjej ideologii.
Nie znoszę gówniaków, nie będę dobrą matką również ze względów zdrowotnych (szczegóły nieistotne). Gadanie "jak wpadniesz to pokochasz" już mi zbrzydło. Nie prawda. Nie kazda kobieta powinna być matką. I ja tego nie czuję.
Długo myślałam o podwiązaniu jajowodów, ale tu to nie jest legalne- bo mam zdrowe narządy rodne itd. Jedynie co mi zostaje to spirala. A to z jakiś względów dla mnie za mało.

I tu jest myk. Bo facet chce mieć tą przysłowiową rodzinkę.
Wylewajcie hejt jeśli chcecie. Dusiło mnie to i musiałam się wygadać.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla maturzystów](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 68
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Z jakich powodów spirala dla Ciebie to za mało skoro to właśnie spirala cieszy się największą skutecznością że wszystkich środków antykoncepcji? Czy ta pogoń za bezpłodnoscia to na pewno skutek decyzji o nieposiadaniu dziecka czy cóś jeszcze pod to jest podszyte? Jeśli by tak było to sama spirala by tu wystarczyła. Mi wygląda że problem jest gdzieś indziej
@AnonimoweMirkoWyznania masz prawo nie chcieć mieć dzieci a Twój facet ma prawo chcieć je mieć. Bądź z nim szczera i powiedz jak wygląda Twoje stanowisko, niech on podejmie decyzję czy chce być z Tobą pomimo tego i zrezygnować z rodziny czy nie. Najgorsze co możesz zrobić to go zwodzić, że kiedyś może będziesz chciala, tylko po to żeby nie odszedł.
A i sama znam takie pary co się na taką opcję zdecydowały