Wpis z mikrobloga

Niezbędne dla mnie są:
-kominek
-bidet
-pomieszczenie gospodarcze najlepiej ze zalewem technicznym
-ogrzewanie podłogowe
-spiżarnia (najlepiej blisko kuchni, ja nie mam i żałuję bardzo)
  • Odpowiedz
@dupaztrupa:
Bez czego nie mogę żyć:
- zmywarka, jak będziesz wybierał to proponuję szukać takiej z ekstra szuflada na sztućce, pozwala to na oszczędność miejsca w zmywarce i jest po prostu wygodniejsze od koszyka
- suszarka z opcją zbierania klakow, sierci itp. (bardzo dobre rozwiązanie dla alergików, nawet jak nie masz zwierząt i utrzymujesz mega porządek to Dziwisz się co w takim koszyku po suszeniu się uzbiera, stanowczo odradzam pralko-suszarke, dlaczego? Nie ekonomiczna, nie możesz jednocześnie robić prania a drugiego suszyć , bardzo dużą podatność na awarie, i tak mógłbym wymieniać)
- piwnica piwnica,.ale jeżeli budujesz dom pomyśl o małym dodatkowym pomieszczeniu w kuchni, parę M2 na spiżarnię, jest to praktyczne, piwnice zostaw na inne
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: Mając suszarkę i pralkę do prania w jednej budzie jest niewygodnie do końca. Fajnie, że wkładasz ciuchy włączasz 2 tryby i elo uprane i wysuszone.
Ale mając dużo prania blokujesz pralkosuszarkę na 6h! A mając dwa oddzielne urządzenia, wstawiasz pranie, suszysz je w między czasie robi się kolejne pranie.
I tak zamiast 12h prania i suszenia schodzi Ci na 9

Plus nie wiem od czego to zależy ale miałem
  • Odpowiedz
@bazinzjozin: modny czy nie,.patrzę pod względem praktycznym :) nie wierzę, że ktoś woli gorsze/brzydsze meble tylko dlatego, że nie są modne xD dla mnie kuchnia ma być funkcjonalna i łatwa do utrzymania czystości. Znam mnóstwo osób które przeklinają matowe fronty, które ostatecznie trzeba wymienić. Także argument z dupy.
  • Odpowiedz
@malinowa_chmurka: Rozumiem, że dla Ciebie jest tylko Mat i Połysk :D gratuluje... Poza tym połysk nie dość, że wygląda jak nie z tej epoki :D to śladów również na tym pozostaje sporo, argument z dupy, ale wiadomo, każdy ma inny gust
  • Odpowiedz
na grzejniki założyliśmy termostat i grzeją one nam od 18 bo wtedy chodzimy spać, pokoje szybko się nagrzewają, a w ciągu dnia oszczędność na gazie, poza tym ogrzewanie podłogowe najlepsze jest przy płytkach, a w sypialni ich raczej nie zakładasz,


@Ciri_The_Black: to akurat nie jest oszczędność, a sroga strata ;/
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: toaleta dla gosci niedaleko, ale nie bezposrednio osiagalna z salonu. Na imprezach moze byc niezrecznie.

Duze biurko.
Rekuperacja, klimatyzacja i podlogowka.
Niebezposrednie oswietlenie.
Dobre kable (skretki, np. 6A) pociagniete pod APki i do miejsc gdzie beda telewizory, komputery czy urzadzenia smart. Miejsce na serwerowanie/home lab zeby
  • Odpowiedz
@dupaztrupa:
Obowiązkowo: minimum dwa kible w domu. W wersji budżetowej najlepiej mieć jedną pełnoprawną łazienkę z wanną/prysznicem i chociaż jedną melinę nawet bez płytek na ścianach z najtańszym kiblem. Takie coś można nawet wrzucić do kotłowni, a pozwoli na duży komfort kiedy dwie osoby przyciśnie dwójka albo jedna się będzie akurat myła.
Ja całe życie miałem niestety tylko jeden kibel w domu i za dzieciaka raz musiałem nasrać matce do
  • Odpowiedz