Wpis z mikrobloga

@dupaztrupa: żadnych jasnych frontów na wysoki połysk w kuchni, no i jasnych dużych kafli, strasznie wszytko widać.() do tego dużej piwnicy też nie polecam. Na pewno warto mieć podłogówkę, suszarkę do ubrań, takie osobne pomieszczenie gdzie trzymasz pościel i inne duperele, fajnie jak spełnia to też formę takiej "prasowalni" (nie kurzy się tak w domu. Ale jak masz w planach suszarkę to wtedy nie będzie tak
  • Odpowiedz
@dupaztrupa:

- Osobne pomieszczenie na pralkę i suszarkę (koniecznie oddzielne)
- odkurzacz bezprzewodowy Dyson
- jeśli w ogóle tv to tylko elegancko powieszony na ścianie z kablami schowanymi w peszlu#l
- inteligentne oświetlenie tam gdzie to możliwe
- warto znaleźć zdrowy rozsądek między trwałością a ceną - niby fajnie mieć super trwały sprzęt AGD czy RTV ale za 15 lat to i tak będzie zabytek jeśli chodzi o możliwości jakie
  • Odpowiedz
@boryspo: No z tym tyle co kot napłakał to bym nie przesadzał - chociażby LG ma większość z wymiennymi łożyskami i są całkiem spoko, Samsung też sporo, Bosch też.
I nie chodziło mi o projektowanie pod segmenty tylko raczej żeby nie planować sobie "a tu upchnę jeszcze szafeczkę jak dam lodówkę mniejszą niż typowe 140cm" albo "A tu mi wejdzie może jakaś małą pralka typu slim to jeszcze mi wieszaczek
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: Must have? Garaż dwustanowiskowy - mam garaż 45m2 i nie wyobrażam sobie mieć mniejszego, chociaż mam póki co 1 samochód. Sąsiad zrobił garaż w którym ledwo mieści się 1 auto i nie można się ruszyć, a ja mogę sobie stanąć w poprzek, mieć siłownie, graty, opał(pellet) i zawsze będzie można w przyszłości wstawić drugi samochód.

Co jest zbędne? Kotłownia, jeżeli będziesz dom ogrzewał, gazem albo pompą ciepła.
  • Odpowiedz
@Sckb: @dupaztrupa w sypialni lepiej mieć kaloryfery. Najlepszy ale też najdroższy jest układ hybrydowy podłoga + grzejniki.

Nie robiłbym balkonów.
Spiżarka przy kuchni.
Połączony system trzech pokoi na dole kuchnia-jadalnia-salon i przedpokoj czyli każde pomieszczenie ma 2 wejscia
  • Odpowiedz
@boryspo: Widzę, że totalnie różnimy się w podejściu do tematu. Ad vocem - ja się gnieżdżę na 60 m2, brat ma 80 i to już naprawdę spore mieszkanie. 100 jest aż nadto. Czas szybko leci i ani się człowiek nie obejrzy i dzieciaki idą na swoje.
Znam historię marynarza, który w latach 80tych, gdzie za jeden kontrakt budowało się chatę - postawił 4 kondygnacyjny dom. Parter dla siebie i 3 piętra dla dzieci. I co? I teraz #!$%@? bo mieszka sam z żoną, dom niesprzedawalny, górne kondygnacje niszczeją.

Mam odkurzacz wspomniany Xiaomi i kąty ogarnie, jak mi się na blacie rozsypie też go stawiam i wciąga, spaść nie spadnie bo ma jakieś czujniki czy inne cuda na kiju.

Mając odkurzacz centralny trzeba się namachać i przepinać te rurki, a ja mam to wszystko w zadku bo co dzień o 21 sam mi się włącza i
  • Odpowiedz
ekspres do kawy podpięty do wody, żeby nie trzeba jej było w koło uzupełniać.

odkurzacz automatyczny, to w sensie jakiś robot w stylu rumby czy roborocka, tak?


@K_R_S: to ci problemy pierwszego świata xD
  • Odpowiedz
@bazinzjozin: połysk wygląda zupełnie normalnie, dopiero co była wielka moda na białe fronty w połysku i drewniane blaty, myślisz, że ludzie co 2 lata zmieniają bo jest jakaś moda? Haha :D co druga kuchnia tak wygladam. mówię autorowi posta co jest praktyczne, a mam firmę sprzątająca, więc doskonale orientuje się we frontach i tym jak się je czyści. Nie zapomnij ubrać rurek do kostek, bo uwaga - teraz to modne
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: mówisz o źródłach ciepła czy sposobie jego rozprowadzenia? Bo chyba sam nie wiesz co piszesz. Jeśli nowe budownictwo to tylko 100% podlogowki oraz jeśli nie ma gazu to PC. Co do dwóch źródeł ciepła to...większej bzdury nie słyszałem. Co Ci da PC + gaz jak w razie braku prądu ani jedno ani drugie Ci nie działa? To już lepiej dać PC + kominek (nawet bez płaszcza wodnego) choć wg mnie brak uzasadnienia, bo nawet jak Ci na 24h wyłącza prąd to ani dom się nie zdąży wychłodzić ani woda w zbiorniku CWU się nie schłodzi. Więc o co Ci się rozchodzi?

@Dreamsarenotfun: rozkoszne kąpanie. No i w
sumie nie chlapie tak jak słuchawka.

@Aramil: zamiast sterowników w pokoju lepiej dać pogodówkę. I nie zgodzę się co do mniej
  • Odpowiedz