Wpis z mikrobloga

@dupaztrupa: Obowiązkowo ułożyć okablowanie strukturalne (skrętka internetowa) do każdego biurka, do każdego miejsca gdzie ma wisieć TV. Dodatkowo do każdego TV kabel koncentryczny. Wentylacja! Nie każdego stać na rekuperację, ale już teraz możesz wykonać otworowania w stropach na przeszły układ wentylacji mechanicznej. Ponadto dzięki takiemu zabiegowi możesz zrealizować prostą wentylację mechaniczną. W sytuacjach kiedy grawitacja nie działa możesz się wspomagać wentylatorem.
  • Odpowiedz
Obowiązkowo ułożyć okablowanie strukturalne (skrętka internetowa) do każdego biurka, do każdego miejsca gdzie ma wisieć TV. Dodatkowo do każdego TV kabel koncentryczny.


@lotos10: jak to najlepiej zrobić? W salonie mamy gniazdo od dostawcy usług tv/internet (Inea). Chcemy mieć:
- wifi w całym mieszkaniu (w tym w najodleglejszym od salonu pomieszczeniu, czyli sypialni)
- internet na kablu w pokoju biurowym (sąsiaduje z salonem)
- tv w każdym pokoju

W pozostałych pokojach robi
  • Odpowiedz
- nie robienie garażu w bryle domu tylko wiata na zewnątrz - wybitne marnotrastwo hajsu robienie garażu w domu.


@marcel_pijak:

Bo to nie jest garaż zazwyczaj tylko domowy warsztat.
Jak ktoś lubi majsterkować, albo planuje zbudować jacht czy amatorski samolot, to garaż z domem w bryle jest podstawą.
  • Odpowiedz
- nie robienie garażu w bryle domu tylko wiata na zewnątrz - wybitne marnotrastwo hajsu robienie garażu w domu.


@marcel_pijak: garaż w domu lub ew przy domu z połączeniem z domem: łatwiej ogrzać, dzięki czemu zimą wsiadasz do cieplutkiego auta a dzięki połączeniu z domem, zimą jesteś w stanie np. przenieść z auta śpiące dziecko bez ubierania go, łatwiej przyniesiesz zakupy z auta, łatwiej auto umyjesz czy odkurzysz, majsterkowanie przy samochodzie
  • Odpowiedz
Nie uchowasz się przed tym.


@Sckb: Własnie dlatego, że się nie uchowasz przed wahaniami cen dywersyfikacja źródła energii jest najlepszym co można zrobić.

A wydawanie kilku tysięcy na dodatkowe źródło grzania to przerost formy nad treścią.


Lepiej wydać kilka tysięcy niż potem 2x tyle bo rząd #!$%@?ł umowę na gaz i płacisz jak za zboże, albo negocjacje tak jak teraz z prądem. Zwłaszcza, że domu nie budujesz na 5 czy 10
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie zmieniasz systemu ogrzewania zależnie od sposobu jego zasilania. PC, piec gazowy, na pellet, ekogroszek...wszystko możesz podpiąć pod istniejącą instalacje. I owszem, domu nie budujesz na 10 lat ale pokaż mi kocioł, który wytrzyma więcej. Są wyjątki, bo u rodziców smieciuch padł po 16 latach...
A to, że ceny się zmieniają...no coz, wszystko z czasem drożeje i opłaca się mniej lub bardziej.
Nadal nie rozumiem Twojego podejścia i montażu dwóch
  • Odpowiedz
nie zmieniasz systemu ogrzewania zależnie od sposobu jego zasilania


@Sckb: Oczywiście, że tak. Podłogówka działająca na energię elektryczną działa zupełnie inaczej niż piec na gaz.

wszystko możesz podpiąć pod istniejącą instalacje


@Sckb: Ale masz dwa źródła niezależne zasilania.

I owszem, domu nie budujesz na 10 lat ale pokaż mi kocioł, który wytrzyma więcej.


@Sckb: Jeśli masz kocioł na pellet czy ekogroszek to nie zmienisz po prostu urządzenia na gazowe.
  • Odpowiedz
Ale masz dwa źródła niezależne zasilania.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ale co to da jak w przypadku braku prądu nie działa Ci nic? Bo i ani nie ogrzejesz elektrycznie, ani nie wysterujesz pieca.

Jeśli masz kocioł na pellet czy ekogroszek to nie zmienisz po prostu urządzenia na gazowe.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: niby czemu nie? Wpinasz się w obieg wody i tyle. A to, że musisz dociągnąć gaz to słaby argument, bo to jest PALIWO do
  • Odpowiedz
Bo i ani nie ogrzejesz elektrycznie, ani nie wysterujesz pieca.


@Sckb: UPS mówi to panu coś panie ferdku?

niby czemu nie? Wpinasz się w obieg wody i tyle


@Sckb: Po pierwsze to w przypadku gdy dom nie ma dobrej termoizolacji to wymiana pieca z kotła na paliwo stała na piec gazowy może oznaczać wymianę także grzejników (ale to pomińmy bo mówimy o nowych domach), po drugie musisz mieć doprowadzoną do
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: ale gdzie tu ekonomia? Konkretnie proszę. Kalkulacja - ile jesteś w stanie na tym zaoszczędzić. Bo stwierdzenie, że fajnie mieć dwa źródła, nie jesteś uzależniony od jednego dostawcy zasilania itp do mnie nie przemawia.
  • Odpowiedz
Konkretnie proszę. Kalkulacja - ile jesteś w stanie na tym zaoszczędzić.


@Sckb: Ekonomia jest. Ale każdemu w innych warunkach wyjdzie to inaczej. U mnie koszt inwestycji w drugie zasilanie zwróci się po ok 22 latach.

Pomijając już to, że jest przyjemniej i zwyczajnie bezpieczniej. Nawet jak będzie awaria gazu to zwyczajnie nie będę marzł.
  • Odpowiedz
Czyli się nie zwróci bo już nie będzie działać. To chciałem wiedzieć. Pozdro.


@Sckb: Co xD. Co nie będzie działać? Ogrzewanie podłogowe? Chyba jak ci Misza robił. Porządna podłogówka dobrze zrobiona wytrzyma i 50 lat a gwarancję mam na 30 lat. Spokojna twoja rozczochrana. Nikt dzisiaj nie robi podłogówek by za 15 lat ryć wylewki.
  • Odpowiedz
@Vitz: mam wrażenie, że to chwilowa przyjemność, gadżet, którym idzie się prędko znudzić. Ostała mi się taka wanna po poprzednich lokatorach - z zaciekami, kamieniem na dyszach, zapchanymi rurami odpływu, w których pewnie zalęgła się tona bakterii. Nie szło tego wyczyścić. Do tego aby z tego skorzystać, trzeba zalać wannę niemalże do pełna (przynajmniej do przykrycia dysz, a te były w mej wannie akurat wysoko). Mogę więc sprostować: wanna z hydromasażem
  • Odpowiedz