Wpis z mikrobloga

@dupaztrupa z tą podłogówką w salonie to się zastanów. Raz że to znaczy że paneli tam raczej nie położysz bo izolują, a 2 że przy podłogówce kurz unosi się na wysokości ok metra przez obieg powietrza. Bardzo to sprzyja alergii.
Fajne, ciepło w stupki ale nie zdrowe. W łazience faktycznie bogactwo. I ew w pralni/suszarni, pranie schnie w momencie praktycznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dupaztrupa: Piwnica to totalny must have, jeszcze nie poznałem gościa który powiedział, że on to sobie poradzi bez piwnicy, a potem nie stawiał na ogrodzie przeróżnych szop, wiat i innych fortyfikacji, żeby trzymać klamoty. Jeden się trafił, że nie stawiał ale zawalił cały podwójny garaż gratami xP Polecam też zrobić w domu rozprowadzenie kabli sieciowych, wsadzić je w peszle lub maskownice różne, żeby można je było wymienić w razie czego, np
@pierwszapomoc
@irmscherqp garaż w bryle to najglupszy sposób na wywalenie 50 k PLN

Najczęściej są za małe, później służą jako graciarnia, straty ciepła na ogrzewaniu bezsensownej przestrzeni.

Taka wiata sprawdzi się o niebo lepiej - plus można zrobić ściany i drzwi jak ktoś chce mieć zamknięte auto.
d.....s - @pierwszapomoc 
@irmscherqp garaż w bryle to najglupszy sposób na wywalenie...

źródło: comment_FnWUNxLODmWv6ucNmVowNnTZLAVVdxID.jpg

Pobierz
@dupaztrupa: ja mam suszarkę z pralką, lepszym rozwiązaniem są dwa osobne urządzenia. U mnie cykl pranie plus suszenie to 6h. Jakbym miał osobne dwa urządzenia to wstawiasz pranie potem suszenie a w tym samym czasie drugie już pranie np kolorów. Plus jak miałem okazje się przekonać na wyjazdach cykl suszenia gdy masz stricte suszarkę trwa krócej niż w takim kombajnie
@dupaztrupa: zrobiłem sobie taką małą lampkę osobną na korytarzu, z wyłącznikiem schodowym i jak w nocy wstanę się wyszczac to nie palę dużego światła tylko takie małe. I w drogą stronę tak samo, wychodzę z łazienki do spania wszystko gaszę i zapalam tylko na drogę do sypialni.
@dupaztrupa:
1. Garaż jako oddzielny budynek. Nie kumam czemu ludzie oszczędzając 10 000 zł zmniejszają powierzchnię domu o 30m2.
2. Ogrzewanie... jeżeli jest kapitał i możliwości, to pompa ciepła, jeżeli nie to ogrzewanie gazowe z własnym zbiornikiem, bo mając dzierżawiony masz jednego wyłącznego dostawcę i ceny +20%. Chyba, że lubisz przewalać węgiel, czy ekogroszek.
3. Kolejną sprawą poddasze zabezpieczone pianą, nie wełną mineralną, czy styropianem.
4. Jeszcze jedna sprawa, to im
Imho na plus:
- Podłogówka i to koniecznie ze sterownikiem mierzący temperatury w pokojach (od biedy może być w jednym punkcie, można zbalansować)
- Okablowanie, strukturalne, w, każdym, k****, pomieszczeniu, podwójne! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Dokładnie przemyśl jaki pokój gdzie będzie, aby uwzględnić to przy wentylacji
- Słabiej ocieplona spiżarnia czy inna piwniczka (najlepiej to drugie)
- Dedykowane miejsce na ciepły warsztat z sensownym odgrodzeniem akustycznym od