Wpis z mikrobloga

jakbyś inwestował w wyspę to nie zrobi tego błędu co ja, dałem się żonie namówić na zrobienie wcięcia na jednej ścianę wyspy tak aby krzesło barowe się mieściło pod - z biegiem czasu oboje żałujemy tej decyzji ze względów zarówno estetycznych jak i użytkowych


@itchee: możesz rozwinąć dlaczego? W ogóle nie jecie przy wyspie? Bo raczej trudno jeść przy wyspie, która nie ma wcięcia - co zrobić z kolanami?
  • Odpowiedz
No chyba, se padnie cała elektronika to...masz gwarancję czy serwisy NBD


@Sckb: Serwis może nie być w stanie naprawić czegoś w jeden dzień. A tak jak napisałem odnoszę się do sytuacji w której nie tylko polega się na PC>

To co, teraz lepiej robić dwa piece bo może jeden paść?


@Sckb: Nigdzie tak nie napisałem. Napisałem, że bezpieczniej mieć możliwość grzania prądem + czymś jeszcze niż samym prądem. Głównie ze
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: jeśli chcesz zapomnieć o odkurzaniu zainwestuj w automatyczny odkurzacz. Mam od roku Xiaomi roborock s50 i przy małym dziecku to jest zbawienie. Hint: dostaje #!$%@? na czarnym podłożu.
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: była moda na olej opałowy za 50 groszy, teraz kosztuje 10x tyle, była moda na ekogroszek - dobry kosztuje ponad 1k za tonę. Z pelletem było identycznie. Ba, w przeciągu 3 lat cena wzrosła o 300zl na tonie! Gaz? Znając życie tez podrożał. A teraz namawiają na PC i za chwilę cena prądu idzie w górę. Nie uchowasz się przed tym. A wydawanie kilku tysięcy na dodatkowe źródło grzania to
  • Odpowiedz
@Sckb: sypialnie to przeważnie małe pokoje, w których łóżko zajmuje znaczna powierzchnie, u mnie 1/3. Podlogowka grzalaby mi łóżko od spodu, jeśli w ogóle dałaby radę. Dwa jak się śpi to nie ma znaczenia temp na podlodze tylko na poziomie 60cm. Trzy odpada gruby dywan

@boryspo napisz coś więcej o tym znoszeniu się zalet
  • Odpowiedz
@skyluker: bzdura. To co masz za łóżko, że leży bezpośrednio na podłodze, grube na pół metra i z litego drewna, że niby ma nie przepuszczać ciepła? Sam mam łóżko 220x200 w sypialni 14mkw i jakoś nie czuję niższej temperatury niż w innych pomieszczeniach. To drugie to już w ogóle brak słów. Na fizykę chodziłeś? Ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego więc zmierza ku górze przez co masz równomierny rozkład ciepła a
  • Odpowiedz
@dupaztrupa: Polecam: garderobę, osobny schowek na chemię, odkurzacz, wszelkie elementy do utrzymania czystości domu (ale nie w formie szafki pod zlewem tylko ukrytej zabudowy), panele winylowe, zmywarkę w zabudowie, granitowe parapety i blat w kuchni.
Nie polecam: lakierowanych frontów, wanny z jacuzzi, luksfer, płytek w salonie (gdzie indziej poza łazienką).
  • Odpowiedz
@widme: może zbyt niskiej jakości czujnik? Teraz wiele czujników ma opcje nie włączania się przy wykryciu małych elementów, np. Małych psów. Plus polecam czujnik PIR, włącza się po wykryciu ciepła. Od firanek czy much Nie będzie się załączał.
  • Odpowiedz
@dupaztrupa:
To co ja mogę polecić:
-grzenie wody z paneli na dachu - w lato bez problemu działa, wiosna, jesień, zdarzy się ze woda będzie musiała się dogrzać elektrycznie. Jak masz więcej kasy, zbiornik nierdzewny, będzie służył właściwie dożywotnio,
- teść ma moim zdaniem fajne rozwiązanie w domu, gdy zdarzy się awaria zasilania, ma na zewnątrz gniazdko i podpina agregat, samo gniazdko łączy jedynie elementy kluczowe w domu. Kotłownia, kuchnia, oświetlenie.
  • Odpowiedz
@persil91: możesz blat przedłużyć i masz miejsce na nogi, jest to estetczniejsze i praktyczniejsze. My ze względu na ogarniczoną przestrzeń zdecydowaliśmy sie na wcięcie w wyspie zamiast wydłuzenie blatu - tragiczne rozwiązanie.
  • Odpowiedz
@dupaztrupa:
Rekuperator z wentylacją mechaniczną.
Ogrzewanie podłogowe (minimum na jednym poziomie).
Jeśli planujesz ogrzewać gazem, to piec z możliwością podpięcia czujnika pogodowego.
Dwie łazienki. Jedna główna, w której zmieścisz wanne, kabine, toalete, opcjonalnie 2 umywalki. Druga mniejsza tylko z kabiną i toaletą.
Osobne pomieszczenie na pralnio-suszarnie.
Piwnica lub strych.
Do rozważenia - kolektory słoneczne do ogrzewania wody.
  • Odpowiedz