Wpis z mikrobloga

Taka sytuacja:
Jestem klientem #play od nie pamiętam kiedy (10 lat przynajmniej), kończy mi się za 2 miesiące umowa więc chciałem ją przedłużyć - wchodzę bo bożemu w internetach w "oferta dla Ciebie" i co? I jakby ktoś dał mi w mordę, #!$%@? nie oferta, pierwszy lepszy operator ma (dużo) lepsze oferty dla nowych XD (wiem, Amerykę odkryłem xd) I tu całe na biało wchodzi moje pytanie do tych co może pracują w takim miejscu, albo nie pracują ale się znają - jak pójdę do stacjonarnej budki to u tego całego konsultanta da się wynegocjować coś sensownego? Oni w ogóle mają możliwość jakoś te pakiety modyfikować, czy mogą sprzedawać tylko te gównoabonamenty z oferty i nawet gdyby chcieli to nic nie mogą dodać?
#play #telekomunikacja #janusze
  • 132
@RajskieJapko: u mnie było podobnie, 2 numery i chyba z 10 razy dzwonili z ofertami ok 40-45zł za numer, zawsze odmawiałem twierdząc że konkurencja ma lepsze oferty i interesuje mnie max 30zł za numer bo u konkurencji mogę mieć nawet 25zł za numer , ciągle ściana, 2 razy przełączali mnie do specjalnej komórki aby tam negocjować i zawsze połączenie nie doszło do skutku, tak dotrwałem do końca umowy i zadzwonili jeszcze
@RajskieJapko: mojej babci właśnie kończy się umowa z Play. wszedłem na ich stronę, patrzę jaka oferta dla nowych, następnie klikam opcje przedłużenia umowy, podałem numer telefonu i co? oferta gorsza niż dla nowych. przenosimy numer bo to są kpiny, jeśli oni uważają, że to dobry pomysł na zatrzymanie klienta u siebie to ich ponosi.
@RajskieJapko: a co ty byś jeszcze chciał w takiej cenie? Człowieku płacisz 25 zeta na miesiąc a masz w tym bez limitu gadanie oraz dużo internetu.

Negocjacje to były w 2012 roku jak tam pracowałem, 4 poziom negocjacji mógł dobić 20% rabatu na abonament albo 400 zł rabatu na telefon (wtedy jeszcze były telefony za gotówkę, obecnie przez tak śmiesznie niskie abonamenty już tylko na raty)

Ceny usług telekom w PL
@hpiotrekh: umowa na 24miesiace, 180zl miesięcznie. 2 abonamenty, rozmowy i smsy bez limitu, 30gb internetu. Telefon Huawei mate 20 za 89zl i Huawei p20 za 99zl. Po upływie 18 miesięcy mogę wymienić telefony na inne i zante już nie płacę. Znajdź mi lepszą ofertę.
@RajskieJapko w Mobile Viking masz prepaid za 25 zł no limit wszystko do wszystkich i 20 GB internetu. I nic nie musisz robić, bo ustawiasz autodoładowanie i samo sobie pobiera z karty co miesiąc za co są jakieś dodatkowe GB internetu.

I cały internet się kumuluje co miesiąc więc nic nie przepada i po roku masz 250 GB jak nie używasz za dużo. Co się przydaje jak pojedziesz gdzieś gdzie nie ma
@RajskieJapko w T-Mobile ja dzwonię na infolinię i pytam o warunki wypowiedzenia umowy, pytają czemu, mówię im że nowa oferta jest słaba i nie mamy o czym rozmawiać. Wtedy przełączają do działu utrzymania klienta i tam wszystko się już da.
Wcześniej jak dzwoniłem i prosiłem o połączenie z tym działem to pracownik był bardziej asertywny.

@mentalnieinny co do multimedii i punktu obsługi to mogą tam nawet sporo. Raz tam byłem, uśmiech, miły
@RajskieJapko: też jestem w play z 10 lat i jak umowa się kończyła to poszedłem do salonu i zapytałem uprzejmie miłej pani czy jest jakaś promocja na tańszy abonament albo na nową słuchawkę - powiedziała że nie ma ¯\_(ツ)_/¯ ... poszedłem do drugiego salonu i zapytałem innej miłej pani czy w związku z tym że jestem stałym klientem to czy będę miał jakąś promocję. Pani powiedziała "sprawdzę w systemie czy są