Wpis z mikrobloga

Moja żona ma bratanka, lvl 12. Ten bratanek ma straszne parcie na hajs - on nic nie chce na urodziny, święta, tylko hajs. Jest bananem i z żoną mamy misję nauczenia go cieszenia się z momentów i drobnostek. Pod choinką położyliśmy kopertę z jego imieniem. Młody juz przebiera nogami, już kalkuluje ile tam królów znajdzie. Zawołam plusujących z informacją jak zereagował na bilet do escape roomu. To też taki prezent dla jego starych, jest prawdopodobieństwo że się nie wydostanie xD
#swieta #prezent #gownowpis
  • 114
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miodeksmrodek: > Co was wszystkich #!$%@? ze chcemy mu zrobić na złość?

Ten bratanek ma straszne parcie na hajs - on nic nie chce na urodziny, święta, tylko hajs

Jest bananem

taki prezent dla jego starych, jest prawdopodobieństwo że się nie wydostanie xD


No #!$%@?ło wszystkich XD sam się tak przedstawiłeś Panie Buc, a teraz chcesz odkręcić. Miejmy nadzieję, że młody się ucieszy, wesołych świąt
  • Odpowiedz
@miodeksmrodek: ale nie rozumiem was, którzy nie kupują prezentów tylko dają kasę. Tu nie ma obowiązku kupowania prezentu, jak tak do tego podchodzicie to w ogóle nic nie chcialbym od Was dostać. Tu chodzi o zrobienie komuś przyjemności, o przyjemność sprawienia radości komuś bliskiemu. pewnie kupujecie prezenty na ostatnią chwilę bez przemyślenia i to dopiero w wigilię, nie poświęcając chwili, kupujecie pierwsza lepszą biografie piłkarza z trzeciej Ligii i piłkę
  • Odpowiedz
  • 0
co drugi rodzic i tak nie wychowuje i ludzie żyją, a nawet jak się starają to lekko niema, niech doceni że dostaje cokolwiek


@Silver86 Ale tak tego nie zrobisz. Piszę po raz trzeci, to że oczekujesz jakiejś reakcji od dziecka to nie znaczy, że taką rekację uzyskasz. Skoro tego nie rozumiecie, to nie dziwię się czemu ludzie są jacy są.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tarec: dzieci tez moga sobie dorabiac, ja jak miałem 15 lat to godzinę raz na tydzien pomagalem w stolarni, dostawalem za to 15 zł, zawsze coś
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@miodeksmrodek: 100 razy bardziej bym wolał zeby dziecko chcialo hajs niz jakas gowniana zabawkę, jak zbiera na cos wiekszego to spoko. Gorzej jakby #!$%@?ło na słodycze etc
  • Odpowiedz
@miodeksmrodek: no i w sumie spoko. Uzbiera sobie pieniądze i kupi to na co ma ochotę, a nie dostaje z dupy prezenty, które mu się znudzą po 2 dniach lub nawet ich nigdy nie dotknie. Nie widzę w jego zachowaniu niczego złego.
  • Odpowiedz
@Halbr: no niby nie ale jakaś reakcja musi być, moze akurat ;p, ja tam dzieci nie planuje więc wychowywać nie musze, ale nigdy nie jest tak ze tylko rodzic wychowuje, nie można miec wplywu na wszystko i watpie ze kazdy rodzic tak analizuje kazde zachowanie jaki bedzie miec wplyw na wychowanie, i danie nietrafionego prezentu to nie to samo co dolowanie dziecka czy tez zanizanie jego poczucia wartosci jak to
  • Odpowiedz
  • 1
@Silver86 Reakcja którą wywołasz może być przeciwskuteczna i zamiast nauki wyniesie z tego żal i poczucie krzywdy. Nie dam tu recepty, bo trzeba miarkować działania podług każdego przypadku z osobna, uczulam jedynie, że wbrew powszechnemu przekonaniu to nie jest tak, że reakcję drugiej osoby łatwo przewidzieć. A już na pewno trudno przewidzieć z czego druga osoba wyniesie naukę i jaką.
  • Odpowiedz
@Halbr: ok ale to tylko prezent na święta, wyluzujcie, nie to jest najwazniejsze, sa dzieci co nic nie dostają i mogą mieć żal, jak dziecko to rzeczywiście taki banan jak pisze op to wyjdzie mu to na dobre
  • Odpowiedz
  • 0
dziecko to rzeczywiście taki banan jak pisze op to wyjdzie mu to na dobre


@Silver86 Albo nie, właśnie o to mi chodzi, że wcale nie musi. To że Tobie sie wydaje, że przewidzisz reakcje dziecka, to nie znaczy że taka będzie. Ale po co ja to piszę czwarty raz, skoro wcześniejsze 3 razy nie dotarły to i ten nie dotrze.
  • Odpowiedz
@miodeksmrodek
Mam kuzyna, rówieśnika, który również już od małego chorobliwie oszczędzał kasę bez większego celu. Teraz jest bardzo zamożnym człowiekiem, prawnikiem, przedsiębiorcą. Jak widać taki wypracowany nawyk od małego może przynieść sporo dobrego w życiu.
  • Odpowiedz