Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam auta jakiegoś do 30k. Chciałbym zaczerpnąć opinii ludzi którzy być może użytkują/użytkowali takie auta;)
Wymagania jakie stawiam to:
-Benzyniak (około 2-2.5L) (ostatnio rozważam również zakup Diesla)
-Lubiący gaz( (σ ͜ʖσ)nie dotyczy ON)
-Automat
-Fajnie by było z napędem na 4 koła(może być haldex)
-Wyższy niż zwykłe auta(problemy z miejscem do parkowania a pod blokiem mam wysokie krawężniki), no i też mam problemy z kręgosłupem, więc do wyzszych aut się łatwiej wsiada
-Dużo miejsca za kierownicą(jestem wysoki)
Auta o których szukam opinii to
-Volvo XC90/XC70 2.5T lub 3.2 / 2.4ON
-Touareg 3.2/2.5ON
-Subaru Forester II 2.5L
-Toyota RAV4
-Hyundai Santa Fe 2.7
-Lexus RX II
-Honda CR-V
-Audi A6C6 allroad
-Citroen C5
-peugeot 508
Obecnie użystkuje A4B7 2.0TFSI i auto jest zbyt twarde, zbyt niskie i zbyt mało miejsca w środku dla mnie;P
Jakieś propozycje, informacje(co brać, czego unikać itd).
Pozdrawiam;) #motoryzacja #samochody #cokupic #pytanie #toyota #volkswagen #volvo #lexus #hyundai #subaru #honda #audi #citroen #peugeot
  • 23
@Ponczo88 Volvo ogółem miało dużo udanych silników, które prawidłowo eksploatowane potrafią służyć bardzo długo. Sam posiadam S80 I generacji po lofcie, czyli sedanowy bliźniak XC90. Posiadam silnik T6 272KM z automatyczną skrzynia biegów i bardzo sobie chwalę to auto, chociaż w przyszłości planuje zmianę na właśnie XC90 bądź V70, ze względu na pojemność bagażnika.
@Ponczo88: no to z tego co wymieniłeś to bym brał lexusa, citroen i pub bez napędu, forester jest świetny na śnieg (ale lepszy z manualem i reduktorem i dużo pali, poza tym wykończenie typowe jak dla japonca), honda cr-v nie jest tak dobra, jak o niej mówią i chyba jeszcze to kradną, no ale w środku jeszcze jakoś wygląda, szczególnie w full wersji, z vagiem to pójdziesz z torbami, volvo xc70