Wpis z mikrobloga

co to w ogóle za "wymóg" dziękowania za przepuszczenie na przejściu dla pieszych. Mam się kłaniać Jaśnie Panu za to, że pozwolił mi przejść przez ulicę? xD

#bekazpodludzi
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@etegru zawsze jak jadę autem i ktoś mi dziękuję za to, że go przepuściłem na pasach, albo jakieś auto z uliczki to morda mi się cieszy

Niby nic, ale fajnie mieć taką świadomość, że ktoś ci dziękuję za drobne uczynki
  • Odpowiedz
@wykopowynoob: z tego co dla mnie wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) pieszy nie zawsze ma pierwszeństwo i nie jest oczywiste jaką odległość uzna za dobrą do hamowania, dlatego kierowca musi zachować szczególną ostrożność i pieszy nie może wparadować kiedy chce na jezdnię, takie prawo, można też to uznać za dobre wychowanie i obawę o życie
  • Odpowiedz
co to w ogóle za "wymóg" dziękowania za przepuszczenie na przejściu dla pieszych


@etegru: nazywa się to "kultura osobista". Poczytaj sobie, przyda ci się w życiu.
  • Odpowiedz
@wykopowynoob: ty już wchodzisz do sądu, a my tu na ulicy zastanawiamy się czy pomachać kierowcy xd wiadomo żeby nie wchodzić pod maskę i kierowca też może ustępować pierwszeństwa, tylko czy mu za to dziękować, oto jest pytanie xd
  • Odpowiedz
@wykopowynoob: wyjaśnione @etegru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czyli jak nie chcesz to nie musisz machać ani za nic dziękować bo to jego zasrany obowiązek żeby się zatrzymać i zachować ostrożność ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak chcesz to dziękuj bo to miłe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ja piszę o bucach, którzy mają się za królów ulic, którym musisz ukłonić się po kolana bo łaskawie zezwolili Ci na użycie kawałka ich terenu, a jak tego nie zrobisz to obgadają i zwyzywają Cię później.


@etegru: Dobrze, że to dpisałeś, bo widać, że to Twoje wyobrażenie o tym co myśli kierowca. Kierowca może się wkurzyć, lub nie chcieć się zatrzymać, ale na pewno nie wymaga od piszego wdzięczności i
  • Odpowiedz
@rosalieboyer: o to mi przecież chodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°) napisałem tam wyżej trochę, że ja też czasem dziękuję kierowcom za zatrzymanie się, ale nie chcę żeby żaden z nich myślał, że muszę to zrobić.
  • Odpowiedz
opowiadają mi kierowcy


@etegru: Znaczy co? Żalą się, ze ktoś nie podziękował czy nie przyszedł na kolanach do nich?
Pytania
W jakim towarzystwie się obracasz, bo ja nigdy takich słów nie słyszałem.
O co chodzi z tą ekstrapolacją do całowania
  • Odpowiedz
@etegru: mnie najbardziej bawi sytuacja w której pieszy przebiega przez pasy, żeby osoba w samochodzie przypadkiem za długo nie musiała czekać.¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz