Wpis z mikrobloga

@AndyMendy: akurat elfy jako inna rasa mogli by być nawet niebiescy, świat wiedzmina jest przesiąknięty rasizmem, dlatego jak dla mnie inne rasy niż ludzie mogą być jakiegokolwiek koloru twórcy serialu sobie wymyślą, ale czarny człowiek by w tym świecie po prostu zginął
Pal licho kolor skóry - to dałoby się jakoś sensownie wyjaśnić, w innych uniwersach fantasy też są mroczne elfy. Problemem jest fizjonomia, szczególnie twarzy. Elfy powinny mieć pociągłą twarz, wyraziste kości policzkowe, drobny nos i wąskie usta - gdyby twórcom udało się znaleźć ciemnoskórych aktorów o takich cechach, nie byłoby żadnego problemu. Zamiast tego mamy elfy o fizjonomii typowego subsaharyjczyka i wygląda to przekomicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@KyloKillsSnokeLukeDies
@snow
haha to mnie zaskoczyłeś, książki czytałem dawno temu a tak sam sobie chciałem to jakoś usprawiedliwić :P chyba tak trzeba sobie racjonalizować każdego czarnego elfa nawet jeśli mówi, że jest czystym elfem :D bo w sumie można przyjąć, że pół-elf może mieć fizjonomię bardziej ludzką. Chociaż jak się popatrzy na opis w książce to ten Civril pasuje jak pięść do oka. Mnie najbardziej razi to co napisał @trekm że w