Wpis z mikrobloga

Rynek nieruchomości w Krakowie to jest PATOLOGIA. Mieszkania na Zabłociu już powyżej 13tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 16 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 20k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (4000).

Ale i tak już wszystkie klitki po 13k/m2 zarezerwowane zanim oficjalnie rozpoczęła się sprzedaż... JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs skoro średnia krajowa to 3700 netto? Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 3000 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać 3/4 wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

Dziękuję PIS że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie na zabłociu. Powinniście dawno wprowadzić podatek katastralny i ukrócić "inwestowanie" w mieszkania.

#krakow #krakow #zablocie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza #deweloperka
S.....b - Rynek nieruchomości w Krakowie to jest PATOLOGIA. Mieszkania na Zabłociu ju...

źródło: comment_YtclIz2zqiIfAsLux9SDJLCsl3k9gPHk.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Scaab: Nie zgodzę się z Tobą.

ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie na zabłociu. Powinniście dawno wprowadzić podatek katastralny i ukrócić "inwestowanie" w mieszkania.


1. Mieszkania teraz lecą głównie za gotówkę. Bo coraz więcej osób przeczuwa instynktownie, że zaraz ch*j w bombki strzeli. Twój czas i wysiłek przeliczany jest na pieniądze. Pieniądze są drukowane. Nie wiń ludzi za to, że wartość swojego czasowysiłku chcą upchać w mury (materialny nośnik) a nie
  • Odpowiedz
@Scaab: ja tam mam wrażenie, że jedyną rozsądną opcją jest wyjechanie z miasta, zrobię to przy pierwszej lepszej okazji. Akutalnie płacę za kawalerkę 40mkw prl motzno prawie 1900 zł (Wrocław, okolice grunwaldu) i co miesiąc czuje się jakby mi ktoś po ryju dał XD
  • Odpowiedz
@Aerwin: Śmieszne jest to, że zamiast samemu o tym zdecydować (dokształcić się) pytasz o to innych. Powtórka z roku 2007 i zapewnieniami doradców "frank jest stabilny"?

Będąc pracownikiem na etacie zastanowiłbym się, czy jeśli zakredytuję się na 400k czyli 600k dla banku a po drodze będzie jakieś kuku, to czy moja pensja starczy.
A moze 2k miesięcznie będzie miało taki plus, że nie będziesz miał kotwicy, gdy stracisz pracę w miejscu
  • Odpowiedz
@Aerwin: osobiście wstrzymałem się z kupnem w 2017/2018 - potem żałowałem, teraz nie żałuję. Wynajmuję. Moje czasowysiłki nadmiarowe wyprowadzam z Polski, bo tu czychają na nie z podatkami. Mnożą mi się w ciepłym kraju o mniej pazernym systemie finansowym i gdy tu będzie pozamiatane - wtedy z nimi wróćę.
  • Odpowiedz
@Scaab: Zabłocie jest akurat w #!$%@? drogie od samego początku powstawania. Pamiętam jak w 2013 roku przy torach powstały pierwsze bloki, cały Kraków po 5-6k, a tam już 9. Przy #!$%@? torach. Ale racja: kraków #!$%@?ło z cenami równo. A kupują bogaci, którzy juz po kilka mieszkań mają. Nie opłaca się lokata, opłaca się mieszkanie wynająć ukraincom czy studenciakom. A samemu kupić? O ić pan w wuj, już chyba o Śnieżce
  • Odpowiedz
@Scaab: A niech budują tego w cholerę. Bloki mieszkalne są wielokrotnie bardziej ekologiczne niż podmiejska patologia paląca śmieci. Może w końcu rynek wynajmu długoterminowego się rozwinie i ceny pójdą w dół przez dużą podaż mieszkań.
  • Odpowiedz
@Scaab: Co ma PiS do tego? Wolnościowe partie(Korwiny) tym bardziej są za budowaniem, wyższym podatkiem od nieruchomości (bo z czegoś trzeba brać, skoro dochodowy i VAT są meh).
  • Odpowiedz