Wpis z mikrobloga

no ja jak wchodze na jakas interie i kaza mi wylaczyc #!$%@? adbloka to #!$%@? i wychodze. Kazdy tak powinien robi


@risottow2minuty: najgorsze jest to, że skoro blokujesz im reklamy to i zapewne śledzenie, więc tak naprawdę nie mają statystyk ile osób tak rezygnuje... i to jest jedyne miejsce, gdzie chciałbym, żeby zbierali dane, bo może by poszli po rozum do głowy
@Elpie: I to jest spowodowane chciwością właścicieli stron. Gdyby reklamy były tak implementowane, że nie przeszkadzałyby w korzystaniu z serwisu/strony nikt nie myślałby o adblockach. Ja sam uważam, że reklamy są świetnym źródłem przekazywania informacji, ale powinny być odpowiednio montowane, przekazywane i dostosowywane do użytkownika.
Mam na swoich stronach jedynie Adsensa, reklama pod artykułem, #!$%@? maly banner. Blokuje to 70% internautów, uważając, że to za dużo i nie mam prawa zarabiać na swojej stronie. A ja po prostu myślę, że to takie czasy, roszczeniowe madki, każdy jest najlepszy i najmądrzejszy i ludzi boli zupa, że ktoś ma czelność zarabiać pieniądze na przyjemnej pracy z domu. Można minusować ( )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vantropf: na wykopie musiałem ręcznie dużo wycinać, jak np reklamy które kiedy stwierdzili że są za często blokowane dodawali jako zwykle obrazki i też mają piksele śledząc, czyli element 1px x 1px z skryptem
Ja tylko podpowiem, że portale żyją statystykami odwiedzin, to jest podstawowa miara do porównywania siebie nawzajem i sprzedawania powierzchni reklamowych (które wciąż bywają sprzedawane w modelu "za wyświetlenia", a nie za same kliknięcia, klientowi się potem mówi, że zbudował sobie "zasięgi").

A ruch rzeczywisty vs ruch zliczany przez nieblokujących można też sobie porównać w logach serwera, bo logi zablokować nie bardzo jest jak ;)
bo może by poszli po rozum do głowy


@dzek: A po co im czytelnicy na których nie zarabiają? Im więcej osób rezygnuje przez blokadę adblocka tym dla nich mniej ruchu szkodników a więcej ludzi którzy "płacą" za wartość jaką dostarczają.
@Sweet_acc_pr0sa: Jak robiłem w 99 stronę na zaliczenie (HTML 4 to była nowość a CSS służył do stylizacji fontów) to dałem jakiś random baner żeby strona wyglądała autentycznie. Nikt nie miał wtedy problemu z reklamami.