Wpis z mikrobloga

Dzisiaj block pull 10cm - łatwe 330kg :) Ważne że dzisiaj udało mi się być "mądrzejszym niż ciężary"

Bo planowałem dzisiaj sobie zrobić block pull 15cm, robiłem go kilka tygodni temu, robiąc 345kg x 1 . Więc dzisiaj planowałem 350kg... Ale czułem się tragicznie, do tego coś za mało zjadłem i głodny już na rozgrzewce byłem, do tego serie rozgrzewkowe szły tragicznie, nie czułem ruchu i pomyślałem że jest zbyt duża szansa na nie zrobienie rekordu, albo nadmiernie się będę z rekordem szarpał.
Więc po prostu zmniejszyłem wysokość bloków na których leżała sztanga z 15cm do 10cm...
I tak dojechałem do łatwych 330kg i na tym zakończyłem, PR zrobiony :) Na spokojnie :) Coraz łatwiej mi ciągi idą, i czuję że w dobry dzień ~350kg w normalnym ciągu jest jak najbardziej w zasięgu.

Cały trening
Block pull 10cm - 330kg x 1
RDL - 180x8 190x8 200x8 210x8
Wide grip shrugs - 4x12
Reverse hypers 4x20
DB side bends 4x15

Tak wyglądają moje typowe treningi lower body, a ostatnio ktoś coś wspominał mi o czwórkach i ich trenowaniu.

To jak to wygląda u mnie, jak się prezentuje volume Quads vs Posterior chain ?

Quads VS Posterior chain
0kg VS 16970kg

Block pull (330kg) + (RDL (6240kg) + Reverse hypers (10400kg) = 16970kg

I co ? Czwórki są cały czas zbyt silne, w ciągu z ziemi start mam przepotężny, w siadzie nie czwórki mnie ograniczają...

Więc chyba nie dziwi teraz mój stosunek co do istotności treningu "czwórek" :P

Ale ktoś powie że przecież co tydzień robię siady... Tak to prawda robię ale do w formie prawidłowych box squats gdzie czwórka naprawdę nie wiele ma do gadania. I nawet jeśli na upartego chcemy, to możemy to wliczyć jako objętość czwórek, przeważnie robię ~25p ~5000kg to daje objętości średnio. Ale do tego nawalam podobną ilość objętości na tył co dzisiaj...

A więc sumując te dwa treningi, nawet jak wliczymy że box squat to ćwiczenie bezpośrednio na czwórki.

Quads vs Posterior chain
5000kg vs 34000kg

I teraz możecie sami sobie zobaczyć jak u was wygląda ten stosunek i porównać :)

#silownia #strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy #pokazforme #sport
IntruderXXL - Dzisiaj block pull 10cm - łatwe 330kg :) Ważne że dzisiaj udało mi się ...
  • 28
  • Odpowiedz
Takie treningi też muszą być i są tak samo ważne jak te gdzie jest OGIEŃ.


@DywanTv: Ja dochodzę do wniosków, że ważniejsze niż robienie zajebistych, świetnych treningów, jest jak największe ograniczenie tych #!$%@?, najgorszych gdzie nic nie idzie... zrobienie z nich średnich treningów.
  • Odpowiedz
mega propsuję takie podejście. Zresztą - nawet na slabych treningach wypracowuje się progres, jak sie utrzymuje systematycznosc


@sinbad_: Dokładnie, wiesz problem w tym że łatwiej mi to powiedzieć niż zrobić heh. Bo ciągle chce tą śrubę dokręcać, ćwiczyć ciężej, więcej, mocniej pocisnąć, przekroczyć kolejne bariery.

Dzisiaj byłem mądrzejszy niż ciężary... ale ileż razy robiłem zupełnie odwrotnie heh, co kończyło się tylko frustracją i naprawdę słabym treningiem, który nie prowadził do niczego.
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: dla mnie osobiście takie podejście jest zupełną odwrotnością tego co można zobaczyć w treningu zawodników chociażby USAPL, gdzie goście wręcz katują belt squaty, nawet kilka razy w ciągu tygodnia, nie ograniczając przy tym "sztucznie" ruchu kolana do przodu :D
No ale jeżeli takie podejście umożliwia Ci ciągły progres i zachowanie zdrowia, to nic tylko kontynuować :)
  • Odpowiedz
nie ograniczając przy tym "sztucznie" ruchu kolana do przodu :D


@spaghetti_galopuje-2: PS: Ruch kolana nie jest "sztucznie" ograniczony... to ludzie mają tak słaby posterior chain że im kolano wylatuje na metr do przodu, bo polegają na czwórkach... I co się dziwić jak zestawisz ich volume quads vs posterior chain to będziesz miał odpowiedź :)
  • Odpowiedz
dlaczego ten belt squat jest fajny?


@sinbad_: Z wielu przyczyn, jedną z głównych jest brak obciążania góry ciała i trakcja kręgosłupa (spinal traction w google wklep) Czyli możesz nawalać siady w ogromnej ilości nie martwiąc się o to że zamęczysz górę ciała, czy kręgosłup będzie miał dość.
  • Odpowiedz
@spaghetti_galopuje-2:
@IntruderXXL

oczyście to co pisze @IntruderXXL (Mateusz?), ma duzy sens, bo wiekszosc trojboistow ma spore zaleglosci w tylnej tasmie (co tez moze tworzyc problemy np z kolanem).
Ja czesto laduje swoim zawodnikom spory piorytet na to (w I blokach), ale nie tak skrajny jak tutaj. Boje startowe sklaniaja ku temu aby taka dominacje stworzyc.
Ja kilka lat temu tez mocno ograniczylem prace czworki, prezentowalem bardziej technike WSB (zanim to bylo
  • Odpowiedz