Wpis z mikrobloga

Kisnę z ludzi którzy kupują mieszkania od deweloperów, i to jeszcze najczęściej na etapie dziury w ziemi xD

Zadłużasz się na całe życie na lokal, który nie wiesz jak będzie się prezentować w rzeczywistości, na osiedlu pełnym słońca i betonu, bez żadnej zieleni oraz infrastruktury i to jeszcze najczęściej na obrzeżach miasta. Wpłacasz hajs czekasz 3 lata xD

A jak już się doczekasz to się okazuje że słychać jak sąsiad sra, nie ma gdzie zaparkować a 3 metry od twojego balkonu buduje się "kolejny" kameralny etap chociaż ty dopłaciłeś 2k za metr za fajny widok z mieszkania. A wygląd budynku na wizualizacji ma się nijak do rzeczywistości(oczywiście na korzyść tego pierwszego) I jeszcze żeby te mieszkania były jakieś tańsze ale przeważnie m2 kosztuje tyle co na rynku wtórym ale jeszcze musisz to wykończyć :P Ale i tak jest pełno jeleni którzy są gotowi zrobić laskę deweloperowi żeby zarezerwować te klitki.

Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby pójść na taki układ, no powiedzcie mi :D Tylko rynek pierwotny.

#deweloperka #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #kupnomieszkania #nieruchomosci #bekazpodludzi #heheszki #rzeszow #kredythipoteczny
Pobierz S.....b - Kisnę z ludzi którzy kupują mieszkania od deweloperów, i to jeszcze najczęś...
źródło: comment_yUwmJ9MabFx7d1ZgsimVmDx4gyn06M8N.jpg
  • 220
Biorąc kredyt na mieszkanie za 300, masz do spłacenia np. 550k. Więc nawet jak sprzedasz mieszkanie to i tak zostajesz z górą hajsu do spłacenia. Dodatkowo bez spłacenia kredytu nikt ci nie wykreśli hipoteki z księgi wieczystej więc nikt takiego mieszkania nie kupi dopóki pozostała kwota kredytu do spłaty nie zleci poniżej wartości mieszkania.


@sralpies: no teraz to już #!$%@?ę z matematyki robisz. To tak nie działa.

Biorąc kredyt na 300
@SpalaczBenzyny: 1. Jasne, jest mnóstwo możliwości przekrętu. Ja się za radą osoby zorientowanej w branży ustawiłem na zabezpieczenie przed tymi najpoważniejszymi. Ale oczywiście racja, moje rady mają też pewne minusy.

2. To tak nie działa. Najpierw składasz w sądzie wniosek o wpis (znaczy wcześniej jest mnóstwo innych kroków, ale je pomińmy) i dostajesz tylko potwierdzenie złożenia wniosku. Sam wpis będzie np. za 3 tygodnie, ale np. tego samego dnia, godzinę po
To żadne życie, zadłużać się do końca żywotu na takie gówno-mieszkanko. Lepiej za takie pieniądze wybudować dom parterowy chociażby niż żyć koło sąsiadów, w takiej gówno lokalizacji


@reis: czego nie wydasz na ratę wydasz na koszty dojazdu do miasta żeby dojechać do pracy i zawieźć dzieci do szkoły, na basen, angielski i na urodziny do koleżanki. 1/3 dnia w samochodzie...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@uhu8: a skąd ty gościu wiesz , że się nie znam? Hehe, sorry ale nie chcę mi się już odpisywać na te wasze wykopowe wysrywy, chcesz, przyjedź zobaczysz ocenisz, głupio ci się zrobi, adres na priv jak chcesz
Marketów mam w mieście co najmniej 9. Do tego 3 budowlane. Od lutego rusza kino po remoncie domu kultury, mamy chyba 5 orlików, boisko do baseballa, stadion, 4 przedszkola, 3 szkoły podstawowe, zawodówkę, 2x liceum, 2x technikum, kilka kierunków studiów zaocznych, sąd, areszt, komisariat, szpital, straż pożarną, darmową komunikację miejską, kilometry ścieżek rowerowych, skate park, liczne place zabaw. U rodziców sąsiada jak się paliło, straż była w 5 minut. Do sąsiada jak
@Wsciekle_piesci_meza:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/ranking-kredytow-hipotecznych

Pierwszy w rankingu BOŚ oprocentowanie 3,99% i prowizja 2%
Drugi Pekao 3,76% i prowizja 1,99%, ale całościowo wychodzi gorzej bo masz więcej dodatkowych opłat za konto, karty kredytowe itp. W kolejnych bankach wychodzi jeszcze gorzej.

Liczymy więc dla BOŚ:
prowizja - 6 000zł
odsetki za 3 lata - 34 638,41zł
Razem: 40 638,41 zł

Dodatkowo jak kupujesz mieszkanie od dewelopera to płacisz przez 2 lata odsetki od wypłaconych transz
@SpalaczBenzyny: nigdy nie było! Pewnie źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że teraz nie musisz za to płacić( kiedyś w wielu bankach musiałeś płacić za wcześniejszą splate). Poza tym ktoś pisał że skoro bierzesz ilestam kredytu to dużo więcej musisz spłacić. Tak jeśli spłacasz przez tyle lat ile się zobowiazelas. Jeśli krócej to odpowiednio mniej. Niektórzy nie są świadomi tego.