Wpis z mikrobloga

  • 17
Czas iść odpocząć. Pierwsza samodzielna zmiana, a tu z grubej rury oczywiście - strajk kontrolerów lotniczych we Francji, więc non stop opóźnienia spowodowane późnymi slotami oraz dłuższymi trasami lotów, by ominąć Francję.

Ale udało się, o to jestem, przeżyłam te 12h i dałam radę () Zarówno senior jak i manager pochwalili mnie, że sobie dałam radę!

A gdy wrócę do pracy, czeka mnie kolejny strajk, tym razem we Włoszech XD Bo nie może być zbyt lekko!

#lotnictwo #pracbaza #praca #pracazagranica #zagranico #uk #anglia
  • 15
@Sl_w_k_1 nie wiem, co w moim wpisie jest nie po polsku, ale chyba tylko slot - czyli pozwolenie od kontrolerów lotniczych na to, by wystartowali/lecieli nad danym obszarem/lądowali w konkretnym przedziale czasowym - takie "okienko".
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ag90: wszytko było po polsku.
Tylko tak językiem zrozumiałym co ten dział operacji robi.
Bo pilot lata
Stewardesa obsługuje pasażerów.
Kontroler kontroluje.
A dział operacji?
@Sl_w_k_1 dzial operacji lotniczych dopilnowuje, by loty odbyły się o czasie - tam znajdziesz dyspozytorów lotniczych odpowiedzialnych za plany lotów, oraz innych pracowników odpowiedzialnych za to by samoloty oraz załoga była w komplecie i operowała dany lot - jak coś jest nie tak, to szukają rozwiązania, np. zastępstwa. Jest też stanowisko zajmujące się pasażerami dotkniętymi opóźnieniami lotów oraz jakimkolwiek innymi zakłóceniami (np agresywny pasażer, overbooking, itd).

Przejrzyj moje wcześniejsze wpisy, tam napisałam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ag90: o i już wiem o co chodzi.
Jak czytam to mama kolegi mojego syna też w tym siedzi.
Ona zawsze narzekała na wózki dla pasażerów że zawsze jej brakowało( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ag90: i to się chwali. Ja tam zawsze kibicowałem rodakom, którzy na obczyźnie starali się pracować w białym kołnierzyku (wpis wyżej to był niewinny żałcik - stąd emotka). Sam w sumie byłem za mało przebojowy/dynamiczny xD. Trzymaj się tam w tej Anglii i powodzenia!