Wpis z mikrobloga

Drogie mirki,
robię .NET program, który ma wyświetlić treść html strony w formie stringa.

Napisałem poniższy kod, tylko mam pytanie: dlaczego, gdy usunę Console.ReadLine() z maina, to program nie wyświetla mi żadnego wyniku?
Zupełnie jakby się nie wykonywała, bo na przykład kiedy zamienię "Console.ReadLine()" na "Console.WriteLine("test");", to wypisuje mi samo "test", mimo że powyższa instrukcja nakazuje wypisać zawartość strony.

Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?
Z góry dzięki za odpowiedź

#csharp #pytanie #programowanie #dotnet #programista15k
Pobierz PtakDlaKarmnikow - Drogie mirki, 
robię .NET program, który ma wyświetlić treść html...
źródło: comment_x69jIneL4oc2WRncRdHG5nsmtxwgqHxY.jpg
  • 22
@abuson: @SamBeliar: @jeski: @passage:

tylko właśnie najdziwniejsze dla mnie jest to, że program działa prawidłowo, ale tylko z ReadLine. Nie pojawiają się żadne warningi (których się spodziewałem). Natomiast gdy zamienię ReadLine, na naprzykład "Write("test"), to wyświetli się sam "test" (bez treści strony, jak w przypadku ReadLine)
Dodatkowo jestem pewny ze WriteLine tez ma wersje async - wiec wywolaja ja z await


@abuson: w tym przypadku nie ma to sensu bo funkcja synchroniczna i tak zostanie opakowana w asynchronicznej metodzie GetRequest
@PtakDlaKarmnikow: Odpal sobie aplikację w zwykłej konsoli to będziesz wiedział dlaczego to tak działą. Niech twoja metoda zwraca Task i będziesz mógł sobie w metodzie Main na niego poczekać aż się wykona przed zamknięciem procesu.