Wpis z mikrobloga

@Kruszyn99: Jeżeli możesz przetrzymać to np. 10 lat to zdecydowanie bitcoin. Jak kupisz teraz bitcoina za 7 tys. zł to gwarantuję ci, że za 10 lat będzie miął z tego 70 tys. zł minimum. Jak nie to ja zwracam ci te 7 tys. zł.
  • Odpowiedz
@rysiekryszard: można z tobą podpisać jakąś umowę na te 10 lat? :)
co do kursu BTC nie był bym taki pewny, wzrost może być powolny, stopniowy i rozłożyc się na 100lat co nie zmienia faktu że wzrosty są nieuniknione i na pewno lepiej kupić dzisiaj bitcoiny niż wchodzić w jakieś piramidy zaproponowane przez @pszymczyk2 czy np kupowanie jakiejś innej kryptowaluty
  • Odpowiedz
MINTOS

@pszymczyk2:
W chwili obecnej większość pożyczek oprocentowana poniżej 10% co faktycznie daje znacznie mniej niż 6 % netto gdyż wiele opóźnionych pożyczek nie wypłaca kary i wisi sobie w próżni przez 2-3 miesiące i za ten okres nic nie zarabiamy, inne firmy skupują znowu swoje pożyczki przed ich końcem wiec inwestujemy w pożyczkę na której możemy np zarobić 12 procent netto w skali roku a firma jeśli jest sporo chętnych na rynku do kupna wykupuje ja po miesiącu albo dwóch wypłaca odsetki tylko za ten okres i wystawia z powrotem na sprzedaż już za np 8 procent i nie musi zapłacić żadnej kary ani nic innego. Oczywiście w ten sposób zakończyć inwestycje może tylko firma pożyczkowa gdyż inwestor nie ma takiej możliwości.
Firmy pożyczkowe upadają bez żadnych większych ostrzeżeń wcześniej i jest szansa na stratę wszystkich środków zainwestowanych w ich pożyczki , bez większej szansy na ich odzyskanie. Dla faktycznego zarobku ok 5-8procent w skali roku ryzyko jest wiec dużo wyższe moim zdaniem niż np na giełdzie papierów (jeśli posiada się wiedzę w tego typu inwestycjach oczywiście).
Mintos nie informuje w sposób klarowny o ryzyku, przedstawiają to jako w pełno bezpieczne inwestycje, piszą sporo o zabezpieczeniach, gwarancjach wykupu itp ale prawda jest taka ze w rzeczywistości my nie inwestujemy w pożyczkę jak to jest opisywane i przedstawiane ale poprostu dajemy pieniądze firmie pożyczkowej. Nie mamy żadnych danych osoby która pożyczkę bierze wiec w razie ogłoszenia upadłości przez firmę pożyczkowa nie mamy żadnych danym na temat tego jakiej osobie firma ta pożyczyła nasze pieniądze i nie mamy możliwości ich dostać z powrotem, do tego jeśli taka osoba spłaca nadal swoją pożyczkę to pieniądze te idą nadal na konto upadłej firmy (lub jej syndyka) nie mamy wiec podstaw aby od niej się tych pieniędzy domagać a upadła firma nam ich na pewno nie zwróci. Syndyk raczej również , można by iść do sądu ale szanse małe, pierwsi w kolejce są zawsze US,banki kredytujące itp a mali inwestorzy zawsze na końcu.
Moim zdaniem ryzyko za duże w porównaniu do zysków . Większości dobrych opinii piszą albo wyjątkowo naiwne osoby nie mające pojęcia i tym o czym piszą albo naganiacze bo mintos płaci prowizje za polecanie i szukanie nowych inwestorów. Moim zdaniem za takie oprocentowanie to trzymać się z
  • Odpowiedz
@plaisant: Oczywiście, że tak. W przeciwieństwie do 99 % osób z tagu nie jestem osobą anonimową. Zawsze podpisuję się pełnym nazwiskiem - Ryszard Zbigniew Wiśniewski. Podawałem nawet adres zamieszkania, mieszkam w wieżowcu tuż obok Mc Donalda w Piotrkowie Trybunalskim (jest tylko jeden). Zapraszam, możemy wyskoczyć na jakiegoś czisa czy Big Maca i obgadać szegóły.
  • Odpowiedz
@plaisant: ahhah, nie to tak nie działa :D pożyczki można sprzedać na rynku wtórnym. Pożyczki mają też gwarancję wykupu i jeśli ktoś inwestuje w kredyty w skali A,B to jeszcze nigdy nie stracil kasy
  • Odpowiedz
@pszymczyk2: Inwestuje na platformie mintos od około 2 lat. Mam około 50 pożyczek w PLN i 10 w Euro i wszystko było ok, regularne spłaty lub w przypadku ich braku odkup pożyczek aż do lipca tego roku gdy pożyczki firmy Aforti przestały się spłacać oraz przestały być wykupywane. Pożyczki z gwarancją wykupu oczywiście. Mintos niby coś tam działa w tej kwestii, ale ja żadnych efektów tego działania nie zauważyłem. Wychodzi
  • Odpowiedz
@pszymczyk2: Wcale nie wychodzi takie oprocentowanie jak wyświetla się na suporcie pisze 11 procent a to jest tak jakby były spłacane pożyczki a spłaca się może 30 procent max w terminie wię pożyczka na 11 procent rocznie na miesiąc np nie da i jest uziemiona na 2 miesiące bez oprocentowania to powinno być liczone tak 11 procent pożyczka na miesiąc i dwa miesiące do spłaty gwarantowanej za darmo czyli 11 na 3 czyli tyle ile wq bvanku bez sensu taki procent za takie ryzyko
a kody podają bo nie chcą swoich pieniedzy inwestować wiedzą jak jest naprawde

Muszę potwierdzić co pisze przedmówca że ranking to ściema

Proszę sprawdzić że rating Rapido był obnizony dosłownie 1 dzień JEDEN DZIEŃ przed zawieszeniem notowań zresztą obniżono z B-
  • Odpowiedz
@pszymczyk2:
Tragiczna obsługa klienta

Tragiczna obsługa klienta - odpowiedź na e-maila zajmuje Mintosowi 10 dni !!. Niejasne i niejednoznaczne odpowiedzi konsultantów, przetrzymywanie wypłacanych pieniędzy.
  • Odpowiedz