Wpis z mikrobloga

@blinxdxb: nie straciłem - czytaj ze zrozumieniem. Zyski z pozostałej części portfela pokryły stratę.

Też czekam na spadki. A odnoszę się do wykresu który wkleiłeś pytając, gdzie tu można było stracić. Akcje np. amazonu osiągnęły cenę prawie 100USD, by zaledwie 2 lata później kosztować 6USD. To strata 94% w ciągu 2 lat. Mało?

To kupuj!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shaki24: a akcje cdp lecą w górę non-stop. Jeszcze raz, bo albo nie rozumiesz albo ignorujesz. Nie o to chodzi. Nie po to się inwestuje w etf żeby się przejmować akcjami pojedynczej firmy. Zobacz s&p500 I na Ile spadki Amazona czy Facebooka zaszkodziły temu etf. Jeszcze przed chwilą się śmiałeś z kilkunastu procent zysku i też po wykresie się do tego nie odniosłeś. Inwestuje od dobrych 15 lat i nie straciłem
@blinxdxb: problem w tym, że w 2008 akcje wiekszości firm zaliczyły bardzo mocne spadki.

Serio próbujesz mi udowodnić, że inwestycja w ETFy nie jest związana z żadnym ryzykiem inwestycyjnym i będzie to już jedynie rosnąć?

"Jeszcze przed chwilą się śmiałeś z kilkunastu procent zysku"
gdzie się smiałem? Szczególnie, że ja celuję w 15% rocznie

"też po wykresie się do tego nie odniosłeś"
do czego się nie odniosłem? do części wykresu który
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaki24: nadal nie rozumiesz jak działają indexy i nadal nie umiesz czytać co się do Ciebie pisze. 2008 był do tej pory najlepszym rokiem na zakupy, ale nawet jak kupiłeś w 2005 to dzisiaj jesteś zarobiony do pokazałem na wykresie.

Co do śmiania to co to jest? Napisałeś komentarz nie mając pojęcia o etf (screen) zyskach i bezpieczeństwie i wciąż powtarzasz to samo.

Co do wykresu to pokazuje jeszcze większą twoja
Pobierz blinxdxb - @shaki24: nadal nie rozumiesz jak działają indexy i nadal nie umiesz czyta...
źródło: comment_jpT6xcf97uNTqZA0U2X9Z1WMD0Ebr5rN.jpg
@blinxdxb: był najlepszym rokiem na zakupy. Co z ludźmi którzy weszli wcześniej? Czy dla nich też był najlepszym rokiem? A może był rokiem w którym liczyli straty? Odnieś się może do tej bzdury którą tutaj próbujesz przeforsować?
Bo mi się wydaje, że to ty zaczałeś krzyczeć iż nieuregulowany SL, portale typu Mintos to same kosmicznie ryzykowne piramdy, a ty masz produkt na którym stracić się nie da, bo żadnego ryzyka nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaki24: nie masz zielonego pojęcia o inwestycjach ale co gorsze nie rozumiesz co się do Ciebie pisze. Napisze więc najprościej jak się da, wielkimi literami.

WKLEILEM WYKRES NIE JAKIEGOS INDEXU, TYLKO INDEXU NAJWIEKSZYCH 500 FIRM W USA, Z CZEGO DUZO JEST W FORTUNE500. TO JAK WIG20 TYLKO WIĘKSZY.

Teraz co do strat, poraz trzeci i ostatni napiszę, że nie masz pojęcia o etf. Docelowo zawsze zyskasz, uzupełnij wiedzę.
@blinxdxb: kompletnie nie rozumiesz co się do Ciebie pisze. Zgadzam się, że indeks będzie rósł, ale nie obejdzie się bez spadków i to dosyć mocnych jak w przypadku ostatniego kryzysu (obejrzyj sobie okolice 2006-2009).
Każdy inwestor ma jakiś czasowy horyzont, cel inwestycyjny, sytuacje losowe w których kapitał może być potrzebny - wchodząc na lokalnej górce, a wychodząc w lokalnym dołku zamiast zarobić stracić.

2008 1378
2009 865

Weźmy teraz sytuacją losową
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaki24: nie, nie trybi, bo wciąż nie rozumiesz co to jest etf i jak się w to inwestuje. Najlepszy argument kryzysu gdzie cała gospodarka runęła i jakbyś wtedy pożyczał kasę na tych śmiesznych portalach z refami to nawet nie mógłbyś liczyć, że kiedyś to odzyskasz w przeciwieństwie do etf gdzie byś dzisiaj był zarobiony. O co Ci w ogóle chodzi? Obaililem każdy jeden argument jaki dałeś i za każdym razem zmieniasz
doskonale wiem, co to jest ETF, wiem co to jest index.
Policz ile zarobiłem wchodząc w 2008 i likwidując inwestycją z powodów osobistych w 2009. Bazując na SP500 i odnosząc się do własnych słów "zero ryzyka" "na tym stracić sie nie da".

Zaczynałem od 75k w 2014, aktualnie mam 380k.
W 2020 będę miał 460-480k, w 2021 ~560k. Najbardziej mnie cieszy, że w moim systemie inwestowania tak łatwo da się przewidzieć zyski.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaki24: wiedzac co to jest etf nie wychodzilbys z niego po roku, przestań już kłamać, bo Twoje komentarze jasno pokazują co i jak. Oczywiście też pominales niewygodne dla Ciebie kwestie jak przy kazdym komentarzu. Żałuję trochę, że tyle czasu straciłem na Ciebie ale to już ostatni komentarz i czarna.
@blinxdxb: sytuacji losowych ani tego, ze kapitał może mi być potrzebny JUŻ/TERAZ i nie mogę czekać kolejnych lat na to by dany index urósł, odrobił straty, przyniósł okreslony zysk NIE MOGĘ wykluczyć.
Nawzajem :D

dopiero jak kliknałem w nick to zorientowalem się, że to ty jesteś tym gościem od przemytu trefnych diamentów z Dubaju :D Ubaw był po pachy na discordzie :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaki24: aha to fajnie że naganiacze mają ubaw ale pomyliłeś trefne z prawdziwymi, diamenty ze szmaragdami i Dubaj z Zambią. No ale czego się spodziewać po poważnych inwestorach. Kliknij jeszcze raz na mój nick, bo chyba coś Ci się pomyliło. Jak zresztą w każdym Twoim komentarzu. Takie właśnie wasze pojęcie. Gdzieś coś słyszałeś ale nie do konca. Tak jak te twoje inwestycje. Na jaki teraz temat zmienisz?
@blinxdxb: kolego, niepotrzebnie się zacietrzewiłeś w tej dyskusji, w ogóle cała ta dyskusja poszła w jakimś złym kierunku, bo zarówno Mintos jak i ETF na S&P500 mogą być ciekawą inwestycją i niosą także swoje własne indywidualne ryzyka. Nie mierz też wszystkich swoją miarą, nie każdy obraca tak wielkimi kwotami, niektórzy chcą zrealizować jakieś krótkoterminowe cele a 10% to zawsze lepiej niż jakiś skąpy procent na lokacie w banku, szczególnie jeżeli się
Powiedz mi dlaczego mam używać tych platform zamiast etf typu s&p500 gdzie mam kilkanaście procent na czysto do tego legalnie i bezpiecznie


@vinmcqueen: wlasnie to mnie striggerowało ;)
Absolutnie nie uwazam iz wejscie na gielde w tym momencie jest dobrym ruchem i nie niesie ze soba ryzyka utraty sporej czesci kapitalu w krotkim (nawet rok) okresie czasu.
Kolega natomiast zupelnie pomija ryzyko inwestycyjne, tlumaczac iz dlugookresowo nie da sie na tym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vinmcqueen: dzięki za ten post. Jedyny głos rozsądku w tym wątku. Sorry ale tagi inwestycyjne są zasrane przez naganiaczy z refami, przez to #btc się nie nadaje do czytania a teraz i #gielda, bo @pszymczyk2 chce 15 dolarów wyłudzić. A ludzie pokroju @shaki24 jeszcze bardziej utwierdzają w przekonaniu, że jesteście po prostu wyludzaczami kasy a nie inwestorami, skoro spamujecie tagi żeby zarobić na kebaba co najwyżej (o tobie nie pisze,
W ogóle bardzo fajny temat, jakby nie było, z wymianą różnego rodzaju zdań, która zawsze jest cenna ;)

że to ty jesteś tym gościem od przemytu trefnych diamentów z Dubaju :D Ubaw był po pachy na discordzie :D

@shaki24: co Ty gadasz xD wiesz na pewno że nielegalne? ;pp o jakim discordzie mówisz, jakaś grupka inwestycyjna do której jest jakiś wstęp który mógłbym mieć? ;d

(ja też to robię na discordzie
@blinxdxb: dopiero zauwazylem ze odpowiedziales. Moje ostatnie obligacje czekaja na wykup w lutym przyszlego roku.
Masz cytat z mojego bloga - wpis z czerwca:
“ Za portalem money.pl – przeciętny zysk na obligacjach korporacyjnych to zaledwie 2% powyżej inflacji. A w 2017r. padł niechlubny rekord – firmy nie oddały inwestorom 200mln złotych.
W ciągu roku w kłopoty finansowe wpadło 8 firm w tym:
Action
Sygnity
Admiral Boats
Kerdos Group
PCZ
LZMO