Wpis z mikrobloga

Sytuacja z wczoraj. Dzbany besztają Bogu ducha winną nauczycielkę od matmy za to, że syn jednego z wykopka nieprawidłowo rozwiązał zadanie z matmy.

Tłumaczę:
Zapis 6x3 oznacza sześć grup po 3 elementy więc odpowiedź 3+3+3+3+3+3 jest prawidłowa.
Tak samo jak zapis 7x2 oznacza siedem grup po 2 elementy czyli 2+2+2+2+2+2+2.
Również w zadaniu 1) jest to przedstawione w postaci grup i elementów, które to zadanie, dziecko rzekomego mireczka wykonało prawidłowo. I w kontekście samego zapisu przemienność nie ma tu nic do rzeczy.

Mireczki, które besztają nauczycielkę pod wpisem zapraszam wyoddalać się do podstawówki i to w trybie natychmiastowym xD. Pewnie jesteście również za tym aby matura z matmy nie była obowiązkowa co? xD

Poza tym idea pokazana przez nauczycielkę jest w pełni prawidłowa i pewne rzeczy w matematyce standaryzuje bo kochany mirku @kielus nie każde mnożenie jest przemienne, a to że akurat jest dla liczb rzeczywistych to szczególny przypadek xD Po więcej informacji zapraszam tutej

#bekazpodludzi #matematyka #szkola #nauczyciele
Pobierz superblee66 - Sytuacja z wczoraj. Dzbany besztają Bogu ducha winną nauczycielkę od ma...
źródło: comment_Rt49ORWnR9sXrpKUwA2fLxLXB2l3y9mT.jpg
  • 84
A mnie się wydawało że oznacza "po sześć elementów w trzech grupach".


@kielus: W kontekście tego co przedstawiłeś wynika, że jest odwrotnie i tak ich uczyła pani nauczyciel i takiej wiedzy wymagała w tym momencie na sprawdzianie. To jest fakt.

W drugiej klasie szkoły podstawowej dzieci operują na liczbach całkowitych. Czyli na pierścieniu komutatywnym z jedynką bez dzielników zera. Skoro tak chętnie odsyłasz mnie do algebry to zaprezentuj formalny dowód na
jak mnie rozwala, kiedy ktoś wypowiada się na temat, na który nie ma pojęcia. Sugeruję rozważyć znaczenie znaku "=".


@angor86: mnie też rozwala, ale widać, że w tym przypadku coś poszło nie tak. Znaczenie znaku "=" każdy kto skończył kurs matematyki w szkole podstawowej raczej zna. Jednakże na sprawdzianie, który został przytoczony przez opa taki się nie pojawił o czym już pisałem wcześniej. Gdyby syn opa napisał w odpowiedzi 6x3 =
@superblee66:

przyswojona na szybko i bez zrozumienia, czyżby chęć podbicia swojego i tak już zbyt wielkiego ego

Za ataki osobiste wiekuisty szacunek. Pokazałeś poziom - bez odbioru.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mpcorp: sam widzisz, ze nie wiesz o co mi chodzi xD dokladnie o to, ze nie wiadomo. Krzykniesz krawcowej 2*100 to jednak trzeba doprecyzowac co jest czym. 2*100workow a 100workow*2 to co innego.
@superblee66 Bo według mnie 6+6+6 to zarówno 6 dodana 3 razy (6x3), jak i 3 razy dodana liczba 6 (3x6), ale ja nie konczylem matematyki, tylko jestem prosty inżynier i właśnie tak rozumiem przemiennosć mnożenia.
@kielus: Jeśli odebrałeś to jako atak na twoją osobę to jesteś chyba strasznie przewrażliwiony. Poza tym hipokryto to ty pierwszy użyłeś czegoś co można by wedle twojego "słownika" uznać za atak osobisty w stosunku do mnie pisząc "osoby twojego pokroju" to znaczy jakiego? Zazwyczaj to stwierdzenie jest używane w negatywnym świetle.
@mpcorp: jeszcze raz powtarzam tu nie chodziło o zastosowanie przemienności mnożenia, a o to w jaki sposób rozumiany jest zapis 6x3. Z kontekstu kartkówki wynika, że jest zdefiniowany jako 3+3+3+3+3+3. Tyle w temacie.
@peszmerd No i tu się całkowicie zgadzam, że nie wiadomo o co chodzi jak się operuje bez jednostek. Ale skoro nie wiadomo (co sam przyznales), to skąd wiadomo, że 6 x 3 = 6 + 6 + 6 jest błędnym rozwiązaniem?
@kielus: Po pierwsze: nie brak mi wiedzy elementarnej to raz podstawówkę skończyłem. Mam świadectwo nawet z bardzo dobrym wynikiem. Po drugie: nie próbuje nikogo przegadać a tym bardziej zakrzyczeć. Po trzecie: tak samo jak i ty wyraziłem swoją opinię na tym portalu. Twoja opinia tyczyła się pracy nauczyciela, a moja opinia tyczyła się agresywnej postawy wykopków komentujących twój post.
@superblee66 Czyli jakby syn @kielus w 1 zadaniu gdzie jest napisane 3x6 narysował 6 grup po 3 elementy, w drugim przykladzie 4 grupy po 5 elementów, w drugim zadaniu napisalby 7+7+7=7×3 itd. To wszystko byłoby źle i powinien dostać pałę?
to skąd wiadomo, że 6 x 3 = 6 + 6 + 6 jest błędnym rozwiązaniem?


@mpcorp: wnioskując z zadania numer 1, które zostało wykonane prawidłowo + to co pisze @peszmerd

bo zadanie wyzej napisal w jeden sposob, podpunkt a i d rowniez, wiec widac jak to zostalo wyjasnione. B i c zrobil na lenia, stad uwaga nauczycielki
Czyli jakby syn @kielus w 1 zadaniu gdzie jest napisane 3x6 narysował 6 grup po 3 elementy, w drugim przykladzie 4 grupy po 5 elementów, w drugim zadaniu napisalby 7+7+7=7×3 itd. To wszystko byłoby źle i powinien dostać pałę?


@mpcorp: Tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mpcorp: pojde w zaparte jak Ty i zaloze sie o kazdy hajs, ze zwlaszcza w podstawowce 6x3 oznacza zapis SZESC razy TRZY. Czyli szesc trojek. Nie trzy szostki.