Wpis z mikrobloga

Sytuacja z wczoraj. Dzbany besztają Bogu ducha winną nauczycielkę od matmy za to, że syn jednego z wykopka nieprawidłowo rozwiązał zadanie z matmy.

Tłumaczę:
Zapis 6x3 oznacza sześć grup po 3 elementy więc odpowiedź 3+3+3+3+3+3 jest prawidłowa.
Tak samo jak zapis 7x2 oznacza siedem grup po 2 elementy czyli 2+2+2+2+2+2+2.
Również w zadaniu 1) jest to przedstawione w postaci grup i elementów, które to zadanie, dziecko rzekomego mireczka wykonało prawidłowo. I w kontekście samego zapisu przemienność nie ma tu nic do rzeczy.

Mireczki, które besztają nauczycielkę pod wpisem zapraszam wyoddalać się do podstawówki i to w trybie natychmiastowym xD. Pewnie jesteście również za tym aby matura z matmy nie była obowiązkowa co? xD

Poza tym idea pokazana przez nauczycielkę jest w pełni prawidłowa i pewne rzeczy w matematyce standaryzuje bo kochany mirku @kielus nie każde mnożenie jest przemienne, a to że akurat jest dla liczb rzeczywistych to szczególny przypadek xD Po więcej informacji zapraszam tutej

#bekazpodludzi #matematyka #szkola #nauczyciele
superblee66 - Sytuacja z wczoraj. Dzbany besztają Bogu ducha winną nauczycielkę od ma...

źródło: comment_Rt49ORWnR9sXrpKUwA2fLxLXB2l3y9mT.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@heniek_8: przeciez mu nie postawila dzidy tylko 4+ zamiast 5. skoro lekcja o przemiennosci byla a on mimo tego zle zapisal to chyba jednak nie wie. dlaczego mialaby nie obnizac oceny?
  • Odpowiedz
@heniek_8: no dobrze to inaczej. Przeczytaj sobie na głos sformuowanie 7*2. Siedem razy dwa. czyli siedem dwojek. Mozesz zamienic na dwa razy siedem i wtedy beda dwie siodemki. wynik ten sam ale zle rozbite na skladniki dodawania
  • Odpowiedz
@superblee66: jak mnie rozwala, kiedy ktoś wypowiada się na temat, na który nie ma pojęcia. Sugeruję rozważyć znaczenie znaku "=".

Bo: 6*3 = 6+6+6 = 3+3+3+3+3+3 = 3*6 = 3*2*3 = (3+3)*3 = (6^2)/2 = (6^2) * sin(π/4) = 1+2+3+4+5 ... itp. itd.

Jeśli ktokolwiek uznaje takie coś za "błędne" to nie ma racji. To raz. Natomiast przy mnożeniu wielokrotnie korzysta się z jego przemienności, takie udawanie że 6x3 to
  • Odpowiedz
@MangoZjem: idziesz w stronę w której starasz się udowodnić że głośne czytanie powoduje że mnożenie przestaje być przemienne

siedem razy dwa równie dobrze znaczy że ktoś powiedział siódemka razy dwa, jak i siedem dwojek, przynajmniej dla mnie nie jest to sztywne
  • Odpowiedz
@peszmerd: przykład z workami nieadekwatny
lepszy byłby taki: masz 200 worków ułożonych w dwóch rzędach
czy można to zapisać mnożeniem na dwa sposoby czy tylko jeden jest prawidłowy a drugi nie?
  • Odpowiedz
@peszmerd: mam mgr z matematyki stosowanej, kilka publikacji, a na doktorat nie poszedłem bo więcej zarobisz w biedronce, i uważam, że p--------z. Choć z tym podejściem do matmy na studiach masz poniekąd rację, stare komunistyczne dziady wykładające na uczelniach też tak myślą.
  • Odpowiedz
@peszmerd: oho, była manipulacja, było odwołanie się do autorytetu, przyszła kolej na ad personam. Widać jakie ty masz pojęcie w temacie skoro myślisz, że doktorant to zarabia na uczelni majątek. Zresztą ty nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i nie widzisz różnicy między pracą po matematyce, a pracą na uczelni.
  • Odpowiedz
@peszmerd: wogóle twoje obliczenia dotyczą czego innego
Tutaj można zastosować do twojego przykładu takie liczby
100 worków może pomieścić 2 kg
2 worki mogą pomieścić 100kg ten przykład zakłada że większe implikacje, wcześniej muszą być jakoś zadeklarowane, zmienne dopóki nie wykona się żadnych działań będą takie same
  • Odpowiedz
  • 1
Co za dzbany. U OPa nie bylo jednostek, ale przyjmijmy, że chodzi nam o 7 kwiatów za 2 złote. Prawidlowy zapis to 7x2 oraz 2x7. Kolejność nie ma znaczenia.
Slownie mozna to rozwinac tak: 7x2 oznacza wtedy 7 kwiatów razy 2zl, a 2 x 7 oznacza 2zl za kwiat x 7 sztuk, a nie 2 kwiaty po 7zl.
Dzbany
  • Odpowiedz
  • 1
@MangoZjem Jak żona Cię wyśle żebyś kupił 3 bukiety po 5 kwiatów to możesz kupić 3 bukiety po 5 kwiatów, albo 5 kwiatów w bukiecie razy 3 bukiety. Wtedy nie ma różnicy. Jak kupisz 5 bukietów po 3 kwiaty to będzie różnica. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@MangoZjem A 7 x 2 można przeczytać jako: 7, razy 2 (siódemka dwa razy) czyli 7 +7, albo 7 razy, 2 (siedem razy dwojka) czyli 2+2+2+2+2+2+2 I to jest to samo
  • Odpowiedz
  • 1
@peszmerd Chyba, że chodziło Ci o to, że ma zrobić 2 partie po 100 worków, tj 2x100, ale tak jak mówiłem to jest to samo co 100 worków w partii razy 2 partie czyli 100x2. Nie wiem o co Ci chodzi. Bo zdecydowanie 100 partii po 2 worki to coś innego niż 2 partie po 100 worków, ale oba przykłady można zapisać 2x100 i 100x2.
  • Odpowiedz