Wpis z mikrobloga

Jestem na etapie wyboru tematu pracy, kierunek logistyka, i dogadałem już z promotorem 2 tematy do wyboru, oba są wg niego okej, ostateczny wybór pozostawił mi i tu jest problem, bo nie umiem się zdecydować. Tematy to:

1. „Wpływ Brexitu na europejski rynek transportowy”
2. „Skutki wprowadzenia Pakietu Mobilności na małe i średnie przedsiębiorstwa transportowe w Polsce”

Zależało mi żeby temat był dosyć „świeży” skąd taki wybór. Pierwszy temat jest o tyle lepszy, że jest dużo więcej danych na ten temat, ale za to jest bardzo nieprzewidywalny (w 3 rozdziale chce przedstawić prognozę). Drugi temat wydaje się węższy, przez to może być łatwiejszy do ogarnięcia, za to raczej znajdę mniej danych na ten temat. Pomocy Mirki, każda rada w komentarzu będzie bardzo cenna ()

#logistyka #transport #brexit #pracainzynierska #pracalicencjacka #gospodarka
  • 4
  • Odpowiedz
@Kendrik_Lama: Im więcej danych tym lepiej - tak jak mówisz. Jeśli faktycznie są jakieś analizy wjazdów/wyjazdów na teren UK, bądź import/eksport to super. Bawiłbym się w analizę danych, jakieś porównania statystyczne.

Ale tak generalnie, weź ten, który Cię będzie bardziej jarał. :) Nie ma nic lepszego jak pisanie pracy o tym, co jest ciekawe i co lubisz.

Ja biegam teraz od Policji do GDDKiA żeby wyciągnąć dane (również logistyka here). Ci
  • Odpowiedz
@Kendrik_Lama: @MrFruu: @Don_Lukasio: ten, gdzie masz dane. Pamiętam jak pisalem (lol, rok temu) swoją inż. Robiłem optymalizację transportu publicznego w swoim mieście, masakra jakaś. Nie szło znaleźć danych, moje miasto to jakiś pipidów dolny, ale z rcji tego, że te tłumoki nie umią dobrze sworzyć tras to jakoś poszło, nie polecam :D bierz takie gdzie są dane i nie trzeba bardzo lać wody
  • Odpowiedz