Wpis z mikrobloga

Elo motoryzacyjne Mirki,

mam taki problem z samochodem, że nie działa mi jeden cylinder - nie ma kompresji, prawdopodobnie wina pierścieni na tłoku

Samochód to Nissan Almera N16 2003r 1,5 litra, 98KM, 4 cylindry benzynowy

Remont silnika się nie opłaca - będę wymieniał silnik, rozglądam się za jakimś przyzwoitym do przeszczepu

I tu moje pytanie do fachowców: ile realnie mógłbym jeszcze pojeździć na tym silniku z jednym niepracującym cylindrem? I czym grozi taka jazda? Samochód jeździ prawie normalnie, może ma troche mniej mocy

Jest ryzyko, że mi samochód stanie na środku drogi?

#motoryzacja #samochody #nissan #almera #warsztat #serwis #cytrynigumiak #mechanikasamochodowa #mechanika
Pobierz
źródło: comment_ZItSyQu6eMMvxQSExx8TAqbQWRB3TNAK.jpg
  • 52
nie mam sprężarki u siebie a auto już od mechanika zabrałem :/


@Ksemidesdelos: > robiłem z mechanikiem tą próbę olejową ale bez podłączania manometru - mechanik twierdził, że manometr się uszkodzi od oleju

@Ksemidesdelos:
Jakaś dupa ten mechanik trochę.

W tym silniku to powinien Ci powiedzieć po 15 minutach gdzie na 90% leży problem.
Zresztą powinien zrzucić pokrywę zaworów i nawet dmuchnąć tam powietrze - od razu by widział co
Zresztą powinien zrzucić pokrywę zaworów i nawet dmuchnąć tam powietrze


@rzeznia22: chyba zdejmował bo coś mi tam tłumaczył o jakiś szklankach ale ja się za słabo znam na mechanice i nie wiele zrozumiałem, dlatego jest podejrzenie że to pierścienie
@rzeznia22: ale pomijając nawet ten jeden cylinder, który ma 6 bar to pozostałe też strasznie kiepsko - ledwo 10-10,5bar jak patrze na youtubie filmiki z pomiarów to benzynowe silniki mają 12-13-14

Mój silnik ma 300tys przebiegu
za jakiś czas pewnie zgnije niestety


@rzeznia22: mam nadzieję, że prędko nie zgnije ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie blacha w dobrym stanie i podwozie, przerdzewiała była tylko belka dolna od pasa przedniego ale wymieniłem cały pas i teraz w zasadzie nie ma w nim rdzy, chciałbym żeby jeszcze ze 2-3 lata pojeździł
@Ksemidesdelos: Skoro jest tak jak mówisz, to pewnie polata. Jeśli buda możliwa na te 2-3 lata i nie zjedzona, to warto wpakować drugi silnik. Widzę, że tanie są te silniki więc warto pakować drugi, zmienić oleje i cieszyć się tanią jazdą ;)

Jak buda zdrowa i resztę masz ok, to można robić. Najważniejsze, by nie był totalny zgniluch.
Widzę, że tanie są te silniki


@mechaniczny_pomidor: tanie są wersje 1,5 L 90KM chodzą po 400-600zł a ten co jest u mnie to 1,5L ale 98KM i one już chodzą po 1300-1500-2000 zł

większość są to pozostałości z przekładek - najprostszy sposób na wyeliminowanie problemu z braniem oleju w almerkach


@mechaniczny_pomidor: sugerujesz, że te silniki z ogłoszeń były wywalone z innych almer bo brały olej?
@Ksemidesdelos po co się bawić, przecież ten samochód jest wart max ze 2k , wymianę silnika to z tysiące wybeceleujesz za samą robotę,a jak silnik który kupisz też będzie w kiepskim stanie?
ten samochód jest wart max ze 2k


@Kick_Ass: trochę więcej ;) i trochę pieniędzy już w niego wsadziłem, wydawało się, że wszystko jest w nim już zrobione na tip top a teraz się okazało że jeszcze problemy z silnikiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Ksemidesdelos: mam taki sam model almery 2002 benzyna z lpg przebieg 270 tys przebiegu i mi coś olej bierze ale to mam baniak 5l oleju w bagażniku i coś tam dolewam, zostawiłem u mechanika żeby wymienić świece, a ten do mnie, że prawdopodobnie uszczelka pod głowicą bo nagar na świecach - koszt 2-5k zł xD (naprawa samej uszczelki), a auto kupione za 2,5k. Jakiś Mireczek mi pisał że jakbym chciał wymienić