Wpis z mikrobloga

Kloce się z mama.
Mama: Niedziela niehandlowa sklepy pozamykane żeby ludzie mieli wolne w niedzielę i byli w domu z rodzina.
Ja na to. A co z ludźmi pracujacymi w w systemie 4 brygadowym 3 zmianowym. Robią w święta niedzielę soboty itp itd w nocy w dzień, oni nie muszą mieć wolnego w niedzielę i nie mają rodzin z którymi chcieli by spędzić czas w niedzielę? Tylko ludzie z handlu mogą? On
Mama: oni się na to godzą to ich sprawa jak nie chcą to niech zmienia pracę.
Ja: ludzie z handlu też mogą zmienić pracę
Mama: nie pyskuj gnoju
XD
#pracbaza #niedzielabezhandlu #dobrazmiana
  • 95
@Gviazdor: w gastronomii tak samo pracujemy w niedziele. Ale ja nie narzekam, lubie swoje miejsce pracy i ludzi. W sumie to moge powiedzieć ze niedziele spędzam z rodziną ale w pracy. Szkoda tylko, ze duży ruch i mało czasu żeby sobie posmieszkowac
@mroznykasztan: nie 4 brygadowke i nie 24/7. Ja pracuje na cnc w systemie 1 zmiana poniedziałek - piątek. Polecam każdemu.
W nowej pracy będę miał tak
1 zmiana pn-pt
2 zmiana pn-czw i piątek wolny plus 30% do stawki
3 zmiana tylko 4h dziennie płatne 100% więc nie robi sie w ogóle prawie 3 zmiany bo się nie opłaca, tylko w wyjątkowych sytuacjach.
Po prostu zaklad ma nie pracować 24/7( ͡
@jazmojegopokoju:
W skrócie można powiedzieć, że jest to taki system pracy, w którym pracownicy są podzieleni na 4 grupy (brygady), z których każda pracuje według grafiku brygady, w najczęściej 3-zmianowym systemie.

Patrząc na taki system z perspektywy dnia pracy, jest to układ, w którym jedna brygada przychodzi na I zmianę, druga na II zmianę, trzecia na III zmianę, a czwarta w tym czasie odpoczywa. Po kilku dniach takiej pracy, brygady, z