Wpis z mikrobloga

Kloce się z mama.
Mama: Niedziela niehandlowa sklepy pozamykane żeby ludzie mieli wolne w niedzielę i byli w domu z rodzina.
Ja na to. A co z ludźmi pracujacymi w w systemie 4 brygadowym 3 zmianowym. Robią w święta niedzielę soboty itp itd w nocy w dzień, oni nie muszą mieć wolnego w niedzielę i nie mają rodzin z którymi chcieli by spędzić czas w niedzielę? Tylko ludzie z handlu mogą? On
Mama: oni się na to godzą to ich sprawa jak nie chcą to niech zmienia pracę.
Ja: ludzie z handlu też mogą zmienić pracę
Mama: nie pyskuj gnoju
XD
#pracbaza #niedzielabezhandlu #dobrazmiana
  • 95
@Gviazdor: Argument w stylu

Wiesz dlaczego argument w stylu

A co z ludźmi pracujacymi w...

jest do dupy?
Ponieważ przed wprowadzeniem niedziel niehandlowych i tak istniała masa rożnych grup zawodowych, która pod względem czasu pracy miała bardziej #!$%@? od innych, które miały większy lajt. To jest takie same i wtedy i teraz. Natomiast tutaj masz pewien kompromis oparty na logice ilościowej, a nie jakościowej. Czy obywateli pracujących w handlu i usługach
mi bardziej chodzi o wolnosc wyboru a nie to czy ktos powinien miec ustawowo wolne lub nie powinien.

15 ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gviazdor: Co ty wiesz o życiu gimbo. Tylko tyle co przeczytasz na wypoku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@taktoto: @Gviazdor: @sralpies:
Czterobrybrygadówka czterobrygadówce nie równa. Taknz ciekawości jakie harmonogramy macie/znacie? Ja mam 3333WW2222W1111W i nie ma tragedii. Wcześniej robiłem w systemie 12h DuPonta (raz w miesiącu 7 dni wolnego) i też nie ma tragedii jeśli komuś nie przeszkadza 12h pracy.

Od nowego roku pracodawca przebąkuje coś , żeby wprowadzić 112233WW i to już wg mnie niewolnictwo jest.
@Trololo: Ja pracuję w trybie 3 dni pracy i 3 wolnego, 2 zmiany po 12 godzin i jest całkiem ok. Na pewno lepsza alternatywa niż 4x1 4x1 4x2 po nockach, mimo 8 godzin.
@Trololo: to jest dobre tylko na krótki okres czasu i jak nie masz rodziny ani w ogóle życia.
taki system odpada jak masz dzieci czy w ogole cokolwiek chcialbys porobic wiecej po za pracą. ja mam obecnie 1 zmianowy tryb a w nowej pracy będzie 2 zmianowy z tym ze na 2 zmianie piąki wolne. nie jest to zbyt fajne ale jakoś ujdzie. co 2 tydzien nie mozna zobaczyć się z
@Gviazdor: Zakaz handlu w niedzielę był dobry nie tylko z tego powodu, że w handlu brakowało pracowników (ach ten argument, że ileś tam osób straci pracę ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) ale przede wszystkim by wymusić ten denny styl zycia wielu młodych ludzi i w końcu zaczęli wchodzić na rynek polskiej turystyki, które jest też w polskich rękach.

I jest to wyraźnie zauważalne w statystykach, ci ludzie