Wpis z mikrobloga

@un_espoir: Jako chłopak 17 letni byłem zakochany w dwóch dziewczynach, z jedną byłem w związku i serio ją uwielbiałem, za drugą wzdychalem platonicznie i uwielbiałem ja chyba jeszcze bardziej ze względu na to że była pozornie zupełnie inna a jednak bardzo dużo nas łączyło. W końcu zerwałem z tą pierwszą, bo miałem wyrzuty sumienia. Z obiema utrzymuje dobry kontakt do dziś swoją drogą ;)
  • Odpowiedz
@un_espoir: kochać można wielu jednocześnie. Ale "zakochać się" można tak naprawdę w jednej osobie. Stan zakochania to zaburzenie filtrów percepcji. Gdy się w kimś zakochujemy to bodźce wszystkich zmysłów, jakimi doświadczamy naszego wybranka uruchamiają b---y serotoninowe w mózgu i dlatego czujemy się przy tym kimś tak dobrze. Informacje o blogim stanie w pobliżu tej osoby zapisują się w podświadomości. Mózg szybko uzależnia się od takich ilości - a sam nie
  • Odpowiedz
@un_espoir: myślę, że można. Marzy mi się związek w tzw. Triadzie. Ja i dwie dziewczyny. Opiekowalibyśmy się sobą nawzajem, bez zazdrości kłamstw. Poczytaj, bardzo fajna idea. Niestety tylko w usa prężnie się to rozwija. No może zachód. Nawet netflix zrobił serial o czymś podobnym - you me Her. Ehh byłbym spełniony.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@un_espoir:
Nie wiem czy wiesz, ale nie można powiedzieć o więcej niż jednej osobie, że ją "kochasz".
Albo kochasz tego gościa, albo tamtego. Nie można jechać dwoma autami jednocześnie.

Więc jeśli jakaś różowa zaczyna każdemu wciskać, że kogoś kocha, to znaczy, że albo jest p------a i nie wie co to miłość (więc na nią nie zasługuje), albo jest k--------m i mówi to każdemu bo chce złowić naiwniaka i go wykorzystać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@un_espoir: mozna kochać nawet wiecej osób jesli tyczy sie to rodziny np. dzieci rodzice itp. Ale jesli chodzi o partnera z kim sie człowiek wiąże to uważam ze jesli nie jest sie pewnym uczuć 100% do jednej osoby to nie ma co mówić o miłości. A jesli ktoś uważa ze kocha dwie osoby jako partnera/partnerke to ma problemy natury psychologicznej i emocjonalnej niedojrzalosci. Osobiście s-----------m od takiej osoby jak najdalej
  • Odpowiedz
@un_espoir: oczywiście, że można kochać wiele osób jednocześnie, problem polega na tym, że nie jesteśmy do tego uwarunkowani, więc będzie to miało więcej nagatywnych niż pozytywnych konsekwencji. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@un_espoir: Miłość nie jest jednym konkretnym uczuciem, dlatego może być odczuwana i interpretowana na tak wiele sposobów. Ponieważ jest zestawem uczuć, inny zestaw będziemy mieli dla rodziców, inny dla rodzeństwa czy bardzo bliskich przyjaciół a jeszcze inny dla kochanka czy dziecka. I każda osoba będzie miała ten zestaw uczuć nieco inny, także w ramach tego samego związku. Czy natomiast możemy kochać dwie osoby w dokładnie ten sam sposób i odczuwać
  • Odpowiedz