Wpis z mikrobloga

Przypominam, że górnicy niedługo znów dostaną 13te i 14te pensje a większość z was nie. Dodatkowo mogą w wieku 50 lat przejść na emeryturę po 25 latach pracy. I to z tych 25 lat 10 ostatnich może spędzić przy biurku XD
Ciężka praca wiem. Bo inne to sama przyjemność.
#ciekawostki #praca #polska
maszfajnedonice - Przypominam, że górnicy niedługo znów dostaną 13te i 14te pensje a ...

źródło: comment_7C8SjZ0SIINCXV5zYihwvCi5EIy6hi3X.jpg

Pobierz
  • 300
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

za taką odpowiedzialność i za takie gówniane pieniądze.


@Malganis: gówniane pieniądze to fakt, ale z tą odpowiedzialnością to trochę popłynąłeś. jaką robol ma odpowiedzialność na budowie? nie mówię o tych wyżej, ale szeregowy pracownik nie podpisuje odpowiedzialności materialnej, o ile dobrze pamiętam..
  • Odpowiedz
@moonraker: No w zasadzie chodziło mi o kierowników. Nie dość, że praca w naprawdę trudnych warunkach, użeranie się z dosłownie każdym - BHP, robotnikami, setką innych kierowników, to jeszcze nadgodziny są niepłatne, bo kierownik to musi być do dyspozycji 24h w razie W( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°), to jeszcze odpowiada, w zależności
  • Odpowiedz
@Malganis: wiem, przepracowałem na budowach kilka lat, od robola do do chwilami kierownika więc trochę znam temat ;) ogólnie dużo zależy od konkretnej budowy (podejście do bhp, lokalizacja itp itd)
  • Odpowiedz
  • 1
@nadsztygar po pierwsze tam nie ma programistów, tam jest IT czyli też klikaczu z korpo który obrabia tickety na reset hasła. Po drugie liczba programistów podwaja się co 3 lata (podobno) więc połowa ma 3 lata doświadczenia lub mniej. Po trzecie każdy kto w IT dobrze zarabia ucieka na b2b i nie jest wliczany
  • Odpowiedz
Popracujcie 15 lat 1km pod ziemią przy 30 stopniach Celsjusza i niebezpiecznych stężeniach metanu, cali ubabrani węglem. Ma się to nijak do siedzenia w biurze czy pracy na magazynie. Zawód górnika powinien być opłacany 5x lepiej, ale bez ulg emerytalnych itp, gdyby był zawodem sprywatyzowanym (jak np programiści), ale w spółkach państwowych zawsze place są niższe niż rynkowe, nadrabiając to różnymi ulgami jak np wcześniejsza emerytura czy dodatkowe pensję.
  • Odpowiedz
@szpoq no właśnie nie #!$%@?ą bo kasa się zgadza każdemu oprócz "rylca". Skąd wiem? A no pochodzę z kato i prawie wszyscy znajomi tam są i właśnie mówią, że na kopalnie to tylko przez znajomości. Kilku z nich też pracuje na kopalni, nie zawsze zatrudnieni przez samą kopalnię, ale kasa tak samo wysoka i też w tych firmach trzeba mieć znajomości.
Szczerze uważam że te 13, wcześniejsze emerytury należą się tylko
  • Odpowiedz