Wpis z mikrobloga

yzykujesz życiem jak górnik?


@MateriaBarionowa: Nie, no skąd. To, że pracuję codziennie po 12-14 godzin, z rodziną widuję się raz w tygodniu (jeśli akurat nie muszę siedzieć w niedzielę w robocie, bo w soboty właściwie zawsze jestem w pracy i to nie w godz. 8-14 tylko do wieczora) to wcale nie ma wpływu ani na moje życie ani zdrowie. Fakt, że ciągle żyję w stresie czytając codzienne nowe genialne pomysły rządu
  • Odpowiedz
Popracujcie 15 lat 1km pod ziemią przy 30 stopniach Celsjusza i niebezpiecznych stężeniach metanu, cali ubabrani węglem. Ma się to nijak do siedzenia w biurze czy pracy na magazynie. Zawód górnika powinien być opłacany 5x lepiej, (...)


@Arthor: to co piszesz to nie argument za płaceniem 5 razy więcej, liczy się ekonomia a nie to czy coś jest trudne.

IMHO zawód górnika powinien po prostu... nie istnieć. Niech wydobyciem węgla zajmą
  • Odpowiedz
@abhagebhar: konsultowałeś to z psychiatrą? nie ma co się wzbraniać, mania prześladowcza jest uleczalna tabletkami i poprawia życie chorego

Jak przedsiębiorca zachoruje, to też jego problem, to że na urlopie bywa raz na 3-4 lata też oczywiście,

Ja dostaje chorobowe z ZUS i żyje spokojnie.
  • Odpowiedz
Pracuje jako górnik w JSW, mam 22 lata.

nie wiecie jak meczy to organizm i wycieńcza ficzycznie.

@shawn01: Pchanie przez Syzyfa olbrzymiego kamienia meczy jeszcze bardziej. Społeczeństwo nie musi się jednak zrzucać na dopłaty do tego nierentownego wysiłku.
Polskie górnictwo (z wyjątkami typu KGHM) nie utrzymuje się z własnej produkcji, tylko ze składek podatników, dlatego dopłacanie do 13 i 14 pensji to taka patologia. Niech kopalnie zyski między pracowników.
  • Odpowiedz
@void1984: jedyną głupszą rzeczą jaką mogłem dziś przeczytać jest chyba to że ziemia jest płaska. Powielacie hasełka zasłyszane gdzieś przez przeciwników górnictwa. Szkoda strzępić ryja. Już za 2 tygodnie Barbóreczka, mam nadzieje że dupa ściska, pozdrawiam :)
  • Odpowiedz
Ja dostaje chorobowe z ZUS i żyje spokojnie


@MateriaBarionowa: no, wkrótce będziesz to chorobowe dostawać po 3 x dłuższym terminie. Ale co to dla takiego jaśniepana jak ty. Ty właściwie mógłbyś ZUSowi jeszcze dopłacać na chorobowym i żyłbyś spokojnie, co nie ? A co do psychiatry - ja nie mam problemów z leczeniem swoich ewentualnych dolegliwości. Widzę natomiast że ty owszem. Innych zachęcasz a sam nie korzystasz.
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: Najpierw do SIGu pierwsza wypłata około 2000zł. W SIGu nie ma Barbórki i dodatków. Następnie trzeba zrobić uprawnienia na 110kV i jeżeli przejdziesz pod kopalnię i będziesz chodził dwie soboty miesięcznie to może dostaniesz 3000zł plus bony, Barbórkę i 14stkę. Tylko jakoś nie ma chętnych :) Po 5 latach dostaniesz kartę Górnika i zmianę stawki to może będzie kolejne 300zł
  • Odpowiedz