Wpis z mikrobloga

@SpokojnyLudzik: No takie masz podejście, niestety. Niczym jakiś stary komuch, któremu w głowie się nie mieści, że można żądać prywatyzacji kopalni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Skoro sprzedaż kopalni jakimś firmom jest taka zła to dlaczego by jej nie sprzedać górnikom? Taka wolnorynkowa forma realizacji komunistycznych postulatów
  • Odpowiedz
@Vokun: Zrozum np to: UE daje pieniądze na autostrady. Dofinansowanie wynosi 50%... drugie 50% daje Polska która tych pieniędzy nie ma. Żeby wykorzystać dotacje to co robi? Zadłuża sie, autostrady budują jakie firmy? Niemiecki STRABAG, Francuska EUROVIA, Szwedzka SKANSKA? Oni na tym zarabiają! Autostrady są potrzebne żeby lepiej zbywać swoje towary. Wozić tirami towar do francuskiego InterMarche, niemieckiego Media Expert itd. Tak jest ze wszystkim.
  • Odpowiedz
@SpokojnyLudzik: W takim razie przepraszam, źle zrozumiałem Twoje intencje. Po prostu popierasz wypowiedzi mówiące jak to górnicy mają źle i jak to niby niewiele dopłacamy do kopalni, więc uznałem, że się zgadzasz, ze wszystkim co mówią. Mea culpa.
  • Odpowiedz
@RozrywkowyMateusz: Dawno nie czytałem tak jednostronnej interpretacji faktów. To wina Unii, że Polska nie jest w stanie zapłacić nawet połowy wymaganej kwoty? To wina Unii, że polskie firmy nie spełniają warunków przetargu? I jeszcze ten powód budowania autostrad. Mogłeś jeszcze napisać, że są budowane po to, aby rosyjskie czołgi mogły się łatwiej poruszać po Polsce.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Nie biorę górnictwa w obronę ale wujkowie z mojej dalekiej rodziny nigdy takich pieniędzy na oczy nie widzieli a spędzili całe życie pod ziemią. Hint: management zarabia o wiele więcej niż te średnie 13k i tą patologię przede wszystkim należy zwalczać.
  • Odpowiedz
@Vokun: Po upadku komunizmu Polska zaczęła być sprzedawana. Załatwił nam to Bolek Wałęsa Millery Balcerowicze itd potem dzieła dopełniła Platforma Obywatelska. Nie wiem jaki plan ma PiS bo sytuacja jest bardzo trudna. Ich zagrywka z 500+ byłą strzałem w dziesiątke, tym sposobem wygrali z Platformą chociaż sam program to istna patologia. Niby coś chcą działać dla dobra kraju ale sami przez Solidarność i ZZ Kontra drenują z kopalń miliony złotych. Aaa
  • Odpowiedz
@RozrywkowyMateusz: Dobra, jarzę. Nic nie budować, wszystko rozdać górnikom, żreć węgiel i zimnioki od chłopa ze wsi, jeździć maluchem. Jak się czegoś dorobię, to oddać górnikom, bo biedni i świnty wungiel fedrujom. A jak się nie dorobię, to i tak mam im oddać bo patrz wyżej. Wszyscy #!$%@?, cały #!$%@? świat się uwziął na Polaków, żeby ich tylko okraść... chyba z tych zimnioków i kredytów mieszkaniowych na 30 lat #!$%@?. W
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice #!$%@? gdzie masz te 5-8 osób na miejsce??? Może tyle ma statystycznie złożone dokumenty ale z tego 2 jest już dawno za granicą, 3 jest zbych słabych zdrowotne a 2 się zwolni po miesiącu. Csly czas przyjmują na KWK Marcel gdzie pracuje i jakios tej chordy chętnych nie widać.
  • Odpowiedz
Jakieś totalne z dupy liczby w tej tabelce. I co najlepsze - wierzycie i podniecacie się tymi danymi i z tego powodu lepiej zarabiającym chcecie zabrać. Jednocześnie spuszczacie się w tematach że Polak zawistny na drugiego by donosik złożył - ale oczywiście nie wy, wy jesteście święci. Jednoczesnie brak wam odwagi by zmienic zawód czy choćby pójść do szefa i prosić o podwyżkę ub nawet zmusić go nawet. Powiecie - nie da
  • Odpowiedz
Moze i masz racje piszą ze inne prace nie są lekkie, tylko ze w innej pracy Twoi bliscy wiedza ze wrócisz na obiad, a górnik jednak moze nie wrócić. Nie, nie jestem ze śląska i nikt z rodziny nigdy nie był górnikiem. Staram się spojrzeć oczami drugiej strony. Wcale nie ściska mnie ze maja 13 stki itp
  • Odpowiedz